bugün

atatürk le kafayı bozmuş yazarlar

benim gibi yazarlardır ve haklı olan yazarlardır. şöyle bir düşünün, 7 yaşında en değerli varlığınız olan ailenizden, evinizden ayrılıp okula gidiyorsunuz. daha okuma-yazma bilmeden, bismillah demeden, açtığınız ilk kitabın ilk sayfalarında bir atatürk resmi ve onun da gençliğine hitabesi ile karşı karşıya geliyorsunuz. o günden sonra ölene kadar mezkur adam şöyle büyük adam, böyle ulu önder sloganlarıyla eğitiminize devam ediyorsunuz. 15-20 yıl bu şekilde eğitim sistemi ile saldırılara maruz kalıyorsunuz. saldırı mı? tabii ki saldırı, hem de en adi olanı. çünkü bu saldırıda karşı bir saldırı, karşı bir düşüncenin var olması mümkün değildir. atatürkçü olmayan bu ülkede tutunamaz. bir de buna uydurma bir tarih eklenince, yiyorsa atatürkçü düşünce karşıtı ol. bizi o kurtardı, o olmasa bilmem kimler ülkemizi işgal edecek falan filan. bu söylemlerle boğdular gençlerimizi. batıdan sipariş ettikleri sekülerizmi dayattılar bize. yine karşı düşüncelerin kafasını ezdiler tabii. kültürümüz, değerlerimiz bir anda değişti. toplum ahlaksızlaştı. suç oranları arttı. ama biz kurtulmuşuz. heyhat! bu mu kurtuluş? kimden, neyden kurtulduk? ingilizlerden mi? peki şuan toplumda belli bir statüye sahip ve ingilizler gibi düşünmeyen, yaşamayan kaç insan var? biz belki fiziki olarak işgal edilmedik, fakat zihinlerimiz, zihniyetimiz, kültürümüz, değerlerimiz işgal edildi. zaten bir halkın zihniyeti, kültürü, değerleri işgal edilmiş ise onu fiziksel olarak işgal etmeye gerek yoktur. sorun bunları atatürkçülere, hangisi bunun savunuculuğunu yapacak? ben hakkımı istiyorum. kemalist, seküler düşünceyle yıkanan çocukluğumu istiyorum. doğru, kafamı bozdum. çünkü siz de benim halkımın, kardeşlerimin zihniyetini, yaşayışını, anlayışını, ahlakını bozdunuz!

yanlız şu atatürkçülere saygı duyarım ki, onlar sadece atatürkçü düşüncenin ürettiği kitaplardan bilgi edinmeyenlerdir. her dünya görüşünün düşüncesini, tarih anlayışını okumuşlar, araştırmışlar ve tercihlerini atatürkçü düşünceden yapmışlardır. dayatmacı da değiller. bunlar az da olsa, düşüncelerine katılmasam da saygı duyarım. ancak bir de kör cahiller vardır ki, onlar kemalist anlayışın düşüncelerini ifade eden kitaplardan başka bir kitap, kemalist zihniyetin yazdığı tarihten başka tarih okumazlar. işte bunlar bağnaz ve gericilerdir.