bugün

kemalist zihniyetin yaptığı benim bile izlerken utandığım görüntülerdir..

https://www.facebook.com/.../videos/2395500977434038/
ne salak salak açıklamalar bunlar.

turuncu renkli kağıdı güneş ışınları gibi açabilmek adına koreografi yapıyor çocuklar.

geri zekalının önde gidenleri de, akılları sıra algı yapacaklar.

göklerden gelen bir karar yoktur ancak, yurdun üzerine güneş gibi doğan bir lider vardır. o da mustafa kemal atatürk'tür.
böyle itlik yapa yapa ülke insanını ikiye böldünüz, ta tepeden başlayarak.

sizin yüzünüzden bu ülkede ateizm patladı, günahı sizlerin boynuna olsun.
anlattık ya bilader, öğretmen koreografi yapmış, güneş ışınlarını nasıl açsınlar, çocuklar kendilerini gizleyerek güneş ışınlarını çekiştiriyorlar.

sizler üsküdar meydanında kabe getirip etrafında turlamadınız mı? şimdi açtırmayın yine iki yıl önceki başlıkları.
Öğretmenin kötü niyetli yaptırdığını zannetmiyorum ama kötü niyetli insan çok. Uyduruverir hemen bi şeyler.
görsel
Bu ülkede Atatürk'e ezan ve mevlit yazılmıştır.kemalizm bir din olarak lanse edilmiştir.
Aikido saolununa gittik derse başlarken bu işin üstadının resmî var,millet resme saygı adı altında resmen secde edip öyle başlıyorlar.bizim dinimizde peygambere secde yokki sıradan insanlara olsun!!!resimdeki kim olursa olsun ister baban olsun bu hareket caiz değildir.ha dini duyarlılığı olmayanlar kendi bilir.
Yapılmaması gereken bir şeydir. Ama bu uçlarda sevicilik maalesef ki ülkemizde var. Bir yanda Atatürk'e secde ettirilen çocuklar, diğer yanda Erdoğan'a dokunmak bile ibadettir diyen milletvekilleri.
işte kamalcıların gerçek yüzü. Hepsi evinde gizli gizli kamala tapıyor ama müslümanım diye dolaşıyorlar.
atatürkcü olmayan kisi eylemi.

Atatürk ü putlastiranlar da malum tayfa.
Hiçbir insanı gözünüzde kutsal etmeyin lütfen.
(insan sonuçta ne olabilirki)
ya bir öğrenemediniz, ortada bir yanlış durum varsa kim tarafından söylendiğinin bir önemi yok o yanlıştır işte. hemen yok siz de böyle yapmıştınız şunu da yaptınız eee sonuç ikisi de yanlış. yanlış deseniz olmaması gerekir deseniz cidden hiç bir şey kaybetmezsiniz. ap açık saçma bir etkinlik olmuş. yok güneşmiş de ya arkadaş o çocuğun aklında nasıl bir şey kalacak, yapacak başka etkinlik mi kalmadı?
dokunmak ibadettir diyenlerin acizliği. önce kendinize bir çekidüzen verin.
Birileri Allaha tapar birileri ise ataturke tapar.

Fark bu kadar acik ve net iste.
bir koreografinin akpliler tarafından secde sanılarak taklit edilmesi güldürmüştür.
(bkz: yanacaksınız)
görsel
sakal kılı öpenlerin herkesi kendi gibi sanmaları bir bedevi hastalığıdır.
bu dert de sizi iflah etmez öldürür.
aynı kareografiyi Sertap Erener Eurovisiona çıktığında yapmıştı len.
isteyen istediğine tapar. zoruna giden varsa arabistan orada.
Arkadaşlar lütfen, özgürlükçü demokrasi dediğimiz bu sistemde isteyen istediğini sever, isteyen istediğine tapar.

Lütfen, inanca saygı, düşünceye özgürlük.
ne güzel dediniz, inanca saygı düşünceye özgürlük.

gelgelelim varsa o özgürlük, aynı videonun normal namazlısı çıkınca uğur dündar ve fox ayağa kalkıp ortalığı velveleye vermeyecek.
Daha çok şey yazardım ama gerek yok. isteyen hala ilahlaştırmaya devam etsin.

Son olarak, kemal kabul etsin.
Mantıklı bir açıklaması yok. Atatürk önünde secde edilmesi gereken bir kişi değildir. Atatürk geçmişte bu milletin makus talihini değiştirmiş, bugünlere ise verdiği öğütler ve düşünce yapısı ile ışık tutan kişidir. Eğer görse idi başta kendisi bu görüntülere sinirlendirdi.
Ben Atatürkçü bir insanım ama bu kadar tapınma olayını hiçbirşeye yakıştırmıyorum. Ulu önder yaşasaydı böyle bir tabloyu kesinlikle istemezdi ve Atatürk fikirlerinden çok uzak bir görüntü. Ve akla atamın şu sözlerini getirir:
“Beni anlamak demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.”
alevilerin yaptığı söylenen şeylerden birisidir.
ben atatürk'e ve o'nun değerlerine bağlıyım diyen hiç kimse bu yapılanı kabul edemez, kılıf uydurmaya kalkamaz. bir atatürkçü olarak açıkça söylüyorum gördüğüm şeyden çok rahatsız oldum.