bugün

atanmak için zırlayıp duran atanıncada atandığı yeri beğenmeyen acınası, zavallı, şehvet düşkünü öğretmendir.

http://www.sabah.com.tr/E...ogretmene-yerine-don-emri

bunlardan öğretmen olacak öylemi? arkadaşım öğretmenlik bir toplum vazifesidir. nasıl ki askeri polisi atandığı yeri beğenmedim diyemezse sende diyemezsin. bu yurdun her bölgesinde görevini yapmak mecburiyetindesin. şırnak şenoba'da da yapacaksın görevini istanbul kadıköy'de de! ben beğenmedim şurası burası olsun dersen aldığın maaş gözüne dizine durur.
öğretmen olmayı haketmeyen kişilerdir. atandığı yeri beğenmemekle birlikte sonrasında 'atanamıyoruz' diye şikayet ederler.
şehirdeki çocukların eğitime ihtiyacı olduğu gibi, köylerdeki çocukların da eğitime ihtiyacı var.
hayatım boyunca köy görmemiş biri olarak ben bile direk köyleri tercih etmeyi düşünüyorum. köylerin yaşam koşullarına alışabilir miyim bilmiyorum ama benim burada tek amacım o masum çocukların da insan olduğunu onlara hatırlatmak.
ve bu mesleği severek yaptığım için, tatili çok diye ya da basit bir meslek diye tercih etmediğim için her türlü zorluğuna katlanabileceğimi düşünüyorum.
bu meslek sevilmeden, sırf para için yapılmaz. bu haberde de bu açıkça görülmektedir.
biraz hakli biraz haksiz olan ogretmendir.
hiç bir şeyden memnun olmayan, sürekli konuşan, ne istediğini bilmeyen gereksiz insandır. senin gibilerin vereceği bilginin ta...

merak etme amk. şırnak'ta görev yapınca da oturduğun yerden para kazanıp 4657 gün tatil yapacaksın. rahat ol.

: eksilere bak! doğrular canını mı acıttı ulan hocam?
atanamayan öğretmenleri gördükçe kanaat etmesi gereken kişilerdir.
ÇIKTIĞI AMI BEĞENMEYiP ANASINI HUZUR EViNE GÖNDEREN iNSAN iLE AYNI KAFADADIR.

hemen hemen aynı paralellikte iki konudur bunlar aslında. anam yatalak, biz çalışıyoz bakamıyoz ama! diye kendini savunan velete, o öğretmende ananı sikseler gidip kurtaramayacağın kadar boktan bir yerde yere atanır ve beğenmez ve bunda da haklıdır derim.

beğenmemek ile gitmemek farklı şeylerdir. amk. sen hayatını beğeniyon mu. hep daha iyisi için uğraşıyon. eee bassana istifayı hayata.
(bkz: şımarık)
hakkıdır amk.

lan burnunuzu hiç doğuya çıkardınız mı? hiç sınır ilçelerinin köylerine gittiniz mi?

hacettepe'de okumuş adamı 5 yıl şırnak'a mahkum etmek doğru mu?

nasıl düzeltilir, öğretmenlere şımarık diyerek mi?

şırnak boşaltılarak mı?

hayır, şırnak düzeltilerek.

oradaki pkklı itlere rağmen düzeltilerek, elbet ayrılıkçı piçlerin başı ezilecek.
tercihdışı atamayı seçip beğenmemezlik yapıyorsa dangozun tekidir. hem beni istediğiniz yere atayın de sonra yok ben burayı beğenmedim de olmaz öyle. o zaman tercihdışı atamayı seçme adam gibi tercihini yap istediğin yere git.
Sen bu mesleğe başlarken ankara, izmir, istanbul da görev yapacağım diyemi başladın diye sorulması gereken öğretmendir. Sen Türkiye Cumhuriyeti'nin öğretmenisin başkentte de görev yaparsın Hakkaride de. Yok öyle orayı burayı beğenmedim ayakları. istemiyorsan istifa et.

Not: Senin bakmaya korktuğun dağlar da ben can vermeye hazırım.
kafasına ak47 dayanmış bir şekilde ders anlatmak istemeyen öğretmendir.
haklıdır asimilasyon politikalarına destek vermek istemiyordur.
Haklılık payı olan öğretmendir.

Ne işim var lan benim cizre'de amk.
bakana hak vererek öğretmenlere saldıran tayfayı siktir et öncelikle. zira bunlar akıllanmaz bir işe yaramaz ordusu.

aslında evet atanmak için can veren kişilerin -ki şimdi var olan işsizlikle beraber önemi arttı- atandığı yeri beğenmemesi ağlak bir tavır intibası yaratıyor.

ama benim durum biraz karışık.

atandığım köy okulunun yolu kasım ayından itibaren kapanıyor. ilçeden ev tutup git-gel yapmam imkansız.

köy okulumun lojmanı var ama dolu. tek lojman var ve bayan hoca var. doğal olarak ikimizi bir lojmana koyamazlar.

muhtarı aradım ev var mı köyde diye. yok hocam, dedi. peki ne yapabilriz, diye sorduğumda ise ben bilmem ilçe milli eğitime sor, dedi. peki, dedim.

ilçe milli eğitimi aradım durumu anlattım ve bana lakayıt bir cevap verdiler. yav hocam gel baharız, dedi adam.

an itibariyle kalacak yeri olmayan atanmış bir öğretmenim. görev yerimi daha görmedim. yakın zamanda gideceğim bakalım.
tabi ki şartların yerine getirilmesi gerekiyor ama yattığınız yerden çok para aldınız hocaaam.
Tahminen 3-4 sene atandığı yerde kalacağını göz önünde bulundurursak prefabrik ev mantıklı olabilir.
Atanmak her ne kadar zor olsa da atandığı bölgenin yaşam alanı olduğunu düşünürsek eleştirisinde haklı olan öğretmendir.
*Şu yata yata diyenler bı tukense ya gerçekten. Zaten 3 çocukla aynı odaya koysan kendilerini imha ederler.

Yav Hocam sen git baharlar ya. Öğretmenlerin Hakkında hayırlısı. Ne diyek.

(Öğretmen değilim)
Şükretmeyi bilmeli insan.
Bir yerlere gelebilmek, yolu tırmalamaktalan geçer.
Güzelleştirecek olan yine sensin orayı ,sayılı gün değil mi tez zamanda gelip geçer , sen keyif almaya bak.
seve seve çalışmaktan başka çaresi olmayan öğretmendir.
Kardeş 25 bine al prefabrik ev bak keyfine giderken de satarsın.
Bizde bütün işler böyle. Şark kafası bu, yük yolda sarılır hesabı. Fakat işte burada kişinin gayreti açığa çıkacak ve aynı nispette de sahip olacağı imkanlar. Eğer bir işe gönül verdiyseniz, her türlü zorluğu ve imkansızlığı aşar, bir şekilde görevinizi yapar, hizmetinizi yerine getirirsiniz. illa ki başlarda zahmetli olacaktır. Ondan kaçış yok. Sonra Günden güne imkanlarınız genişler..
Beğenmemeyi geçtim atanamayan bir ton öğretmen var. Şükretmeli bence.
Batıya dönecek asker ve polislere beyaz atlı prens gözüyle bakar.
(bkz: oynamayı bilmeyen gelin yerim dar dermiş)

okulu begenmedim dış cephe boyasi icimi daraltti.
Burada öğretmenleri belki en çok savunan birkaç yazardan biri benimdir.

Lakin Atandığı yere gitmemek adına takla atan öğretmenleri ise tasvip etmemiz elbette mümkün değil.

Kendinden çok Vatan için çalışacaksın.
Bu vatanın çocukları için.

Böylesi kutsal bir görevde sana nerede ihtiyaç duyuluyor ise orada olacaksın.

Erzurum çok soğuk, Diyarbakır çok sıcak, Muş'ta bir şey yok, Bitlis çok küçük..
izmir Bornova beğenir miydi arkadaşlar?

Muş'un, Diyarbakır'ın, Van'ın köylerinde mesleğini gurur ve onurla yapmakta olan öğretmenlerimize selam olsun.