bugün

20 yıldan sonra atansan ne atanmasan ne, yürü git işine be kardeşim. trafikteki vatandaşa eziyet başka bir şey değil.
Herkes mezun olur olmaz atanayım istiyor. O kadar cok egitim fakultesi varki, her yıl yüzbinlerce de mezun. Koca ilcedeki okul sayısı belli. Sınıflar yaklasık her biri 40 kisi. Neden 30 senelik binalarda tıklım tıkış egitim ögretim yapılmaya ugrasılıyor. 2 tane ortaokula kaç tane resim ögretmeni atanabilir yani. Fiziken okul sayısı artmadan ögretmenler odasını hocalar kucak kucaga oturacak sekilde doldurmak istiyorlar. Öğretmenler rahat, kimse emekli olmuyor batıda. Adam 15 saatini doldurup evde özel ders veriyor. Yeni atamaların hepsi zaten doguya, köy okullarına, yine her yıl düzenli atamaları var. Bu sene en az 60 bin atama oldu. Her eve 1 ögretmen atasalar gene acıkta ögretmen kalır o derece coklar.
Üç harfli marketlerde çalışsınlar.

Şu memur zihniyeti kırılmadan ülke ilerleyemez.
20 milyon işçi emekçi çiftçi 80 milyonu besliyor şaka gibi.
Avm'lerde rahatça çalışabilirler.
Öğretmen olmak bu kadar işsiz varken hiç mantığı yok. Bu kadar işsiz öğretmen varken hala seçiyorsan sonuçlarına katlanırsın
polis myo mezunu polis olmak zorunda.
tıp fakültesi mezunu doktor olmak zorunda.
mühendislik mezunu mühendis olmak zorunda.

eğitim fakültesi mezunu ise öğretmen olmak zorunda değil.
onlara kim öğretmenlik sözü verdi ki? hobi olarak gidip 4 sene okusunlar işte.

suç eğitim fakültesi öğrencileri hariç herkeste.
belirli bir sayıyla öğrenci kabul etmeyen yök'te.
bu yığılmaya çözüm aramayan meb'te.
ve başkalarının mağduriyetinden zevk duyarak alkış tutan medeniyetten kopuk halkın bazı kesimlerinde.

ama asla hayalleri olan o çocuklarda değil.
Beklemeleri hatadır. Baktın kadro yok atama yok başka bir mesleğe yönel. Bekle bekle nereye kadar?
Torpilsizlerdir. Zira zeka eksikliği olsa 85 90 gibi puanları göremezlerdi. Geçmiş olsun, geleceğimiz baya aydınlık gerçekten.
412bin küsürdür. Devlet hanginizi atasın yarım milyona yakın. ipini koparana öğretmenlik vermişler. Tabi bu yine devletin suçu. Evet.
biraz zekaları düşüktür, kpssden normal puan alamazlar sonra devlet bize atama yapmir diye aglanırlar.
Bizim acımızdır atanamayan öğretmenler, muhalefetimizin sebebidir. Onlar geleceğimizin Işık’larına ışıktır.
En özel misafirimize gösterdiğimiz hürmeti hak eder onlar annedirler, babadırlar.. insanın evladından daha değerli bir emaneti olabilir mi? Bu insanlara kötü davranmayınız, biliniz ki o gözünüzde büyüttüğünüz çocuklarınızı başınızdan atmak istediğiniz o üç ay okul olsa onlar yine oradalar.

dilerim biran önce hepsi çiçeklerine kavuşsunlar . Hepsi sınıflarında pırıl pırıl öğrencileriyle aydınlatsınlar karanlıkları.
Dün bir yerde oturuyordum. Biri geldi yetkili kişiyle konuşmaya başladı. Beni ilgilendiren bir konu olmadığı için müdahil olmadım. Bugün ise yine aynı yerde bu defa yetkili kişi konuşuyordu. Dün gelen kişinin atamayan öğretmen olduğunu, iş istediğini, kendisinin ise bu konulara bakmadığını anlatıyordu. Üzücü bir durum. Herkes için yaşanabilir bir yer olsaydık.
E niye o zaman bu öğretmenler, kominist bozuntusu chp'li hdp'li anarşiklerden oluşan, ota boka şirretlik eden okul aile birliklerine biat ediyor da bi siktirin gidin aq demiyor.

t: Gayet adil bir sınav sisteminde Henüz başarılı olup atanamamış öğretmenlerdir.
yani torpille başkasının hakkını yiyerek para kazanalım öyle mi...

ben başkasının hakkını yemeyeyim de bırak benim hakkımı yesinler.
Kpss ile uğraşana kadar ak parti gençlik kollarına üye olsaydınız bir şekilde, bir kuruma atanırdınız.

Ama Erdoğan nefreti sizin gözlerinizi kör etmiş.

Sizin derdiniz islam islam!

Allah ıslah etsin sizin gibileri.
Devamlı fırça yiyen kesimdir. Gidin sizi gılıçdar atasın, atanamadıysan sorun sendedir, ihtiyaç kadar alınır, herkes öğretmen olacak diye bir kural yok, başka işlere yönelsinler. Yalnız bir şeyi unutuyorlar eğitimi ihmal edilen bir ülke ilerleyemez. Tepkim öğretmen atamalarına değil de bunların bir plana dahil edilmemesinde. Çevremde bu şekilde olanlar ya atama bekliyor işsiz ya da asker, polis, memur olmak için başka alanlara geçmek için bekliyor.
Aslında öncesinde anlam veremediğim bir güruhken bir anda kendimi bu cemiyetın en has üyesi gibi hissetmeye başladım.Neden mi dersiniz,mezun oldum yihhuuuuu..
inşallah bu kontenjanda olmam.
içlerinde akp ye oy verecek varsa net salaktır.
polis olurlar.

istiklal caddesinde kendilerine bolca rastlayabilirsiniz kaç tanesiyle muhabbet ettiysem hepsi atanamayan öğretmen çıktı, özellikle kadınlar.
aptaldır açık ve net.. her yıl milyonlarca öğretmen alımı yapılıyor.. normal memurlardan bile daha çok kadro açılıyor.. daha hala zırlıyorlar, hala ağlıyorlar.. zannediyorlar ki ben 60 puan alayım atanayım devlete kapak atayım düşüncesindeler, yok öyle yağma eşek gibi çalışacaksın adam akıllı 90 puan alacaksın atanacaksın bu kadar basit.. hadi size iyi zırlamalar..
imam olsunlar.
Bak bu öğretmenler çok olmaya başladı. Sanki bir tek kendileri atanamıyor. Bir sağlıkçı olarak bölümümde atama olmadı haala. Öğrettikleri de bişey olsa ülkenin durumu ortada. Tek dertleri atanmak. Tek dertleri evlenmek olan kızlar gibilerdir.
Ülkemizde ne yazık ki pek fazladır. Onca emek harcayıp öğretmenlik diploması alan, öğretmen olmak hayalleri kurup yıllardır atanamayan o kadar çok insanımız var ki, bu sebepten dolayı intihar eden o kadar çok insanımız var ki... öğretmenlik gibi kutsal bir mesleği, siyasal rantın oyuncağı ettiler be..
Şu an sayıları 450 bini bulup sosyal medyadan gündem oluşturan kesimdir. Üzücü bir olay daha yaşanmış. Atanamadığı için intihar eden ve cebinden 6 TL çıkan bir öğretmen. Ülkenin işsizler ordusu olduğu bir dönemde zor bir durumdur.
güncel Önemli Başlıklar