az önce torrentini indirip kurduğum oyun..
hakınnda tek bildiğim şey :
yeni bir karakterle tanışacağız ( adı ezio )
ve bu karakterin pelerini olacak !

ubisoft un assassin's creed serisinin 2. oyunu.

ve işte sonunda ( galiba biraz uzun olacak ) edit:

oyunun galiba %50 lik kısmını bitirdim ve ve hala oynamamış olan arkadaşlarım için şunları yazmak istedim.
gözüme çarpanları buraya yazmak istedim ve bunları puanlamayı düşünüyorum. * 10 üzerinden bu arada. *

1) yukarıda pelerin olarak bahsettiğim şey aslında pelerin değil galiba, yani hidden blade takılı kolumuzu saklamak için şal tarzı bir kıyafet parçası. ilk olarak bunu açıklamak istedim.
ilk başlarda göze pek güzel göründükten sonra biraz durunca ezio nun o pelerini kullanarak kolunu sakladığını gördüğünüzde sürekli saklı kalmasını istiyorsunuz ama hayır ! koşarken pelerin yine açılıyor ve fizik kurallarına aykırı bir şekilde katlanıyor.. ama yine de akıllıca bir fikir.. ve başarılı bir kıyafet uygulaması.. puanım 8. *

2) oyunun teması yani senaryosu tamamen intikam üzerine kurulu.. tabii yan amaçlarda var..ve bu da gayet iyi olmuş.. yani bu oyunun serinin 2. oyunu olmasına bakılırsa ilk oyunun verdiği tecrübe ile (!) bayağı fazla bir değişiklik yapılmış ve hepsi de gerektiği yerlerde... buna puanım 10 kanka ! *

3) oyuna doktor, demirci ve terzinin eklenmesi gerçekten harika olmuş. her gittiğiniz ülkenin terzisinde farklı assassin kıyafetleri mevcut dostlarım.. buna da puanım 10 *

4) bunun nedeni benim pc olabilir ama sanki grafiklerin üzerinde biraz daha çalışılabilinirmiş gibi.. yani kıyafet ( özellikle de kıyafetin şapka kısmı ) ezio nun üstüne tam oturmamış gibi duruyor.. buna puanım 6. *

5) ilk oyunda olduğu gibi bu oyunda da olmayan bir şey var. bunu boş boş dolaşırken görürsünüz yani görev yaparken pek dikkatinizi çekmez.. bir çok şehre gittim şimdiye kadar ( ve daha ne kadarına gideceğimi de bilmiyorum. ) ve hiç bir şehirde çocuk yok.. yani kısır mı bu bütün millet ?... çocuk yok yani bildiğin.. buna puanım... lan sktir et ben jüri miyim ya... ama olsa daha gerçekçi denilebilirdi buna..

6) şimdi biraz daha baktımda sanırım % 50 si bitmedi ve oyunda önemli 3 tane kadın gördük bile.. hatta lucy ve rebecca yı da sayarsak 5.. oysa ki ilk oyunda bir tek lucy vardı o da robot gibiydi... yani sadece emirlere uyuyordu..

7) oyunda italya da leonardo da vinci ile kanka oluyoruz * bu da güzel bir şey.. yani.. ilk oyunda bize eşyalarımızı al muallim veriyordu.. bu oyunda da leo ya codex page götürüyoruz o da bir icat veriyor bize.. *

şimdiye kdar gözlemlediklerim bu kadar daha sonra belki yine birşeyler yazarım.. belki de yazmam.. bilemiyorum. *
uzun zamandır oynamak istediğim ancak şimdi başladığım oyun. (evet mağradan yeni çıktım ayrıca biliyorum 4.sü piyasaya çıkmak üzere)

son derece güzel bir senaryosu var. sıkılmadan oynuyorsunuz üstelik o kadar çok yan görev var ki yetişemiyorsunuz bile. bitsin hemen 3.süne başlayacağım.