bugün

genel olarak bu insanlar yaşları, meslekleri, yaşadıkları yer ve dinleri konusunda yalanlar söylerler.

hatta siyasi görüşleri konusunda da oldukları söyledikleri şeyin tam zıttı bir tutum sergileyip bu tezatlığa rağmen kendilerine inanmamızı istiyorlardır.

sözlükte sayıları oldukça fazladır. örnekleri düzenli incelediğinizde ne yazık ki anlattığım gibi kişilerin varlığını farkedeceksiniz.

(bkz: adana da hdp nin milletvekili çıkarması/#43220560)

(bkz: adana da hdp nin milletvekili çıkarması/#43220621)

(bkz: adana da hdp nin milletvekili çıkarması/#43220893)

bakın benim kimsenin diniyle, diliyle, ırkıyla bir zorum yok. ama olduğu şey doğrultusunda dinini yaşayanlara, belli bir siyasi kesime saldırıpta bunu atatürkçülük maskesi altında yapıyorsa birileri, savcı mehmet selim kiraz'ı şehit eden teröristlere laf söyletmiyorsa, orada öyle adamlara dur demenin hakkım olduğunu düşünüyorum. lütfen sizde bu insanların artık gerçek yüzlerini görün ve Atatürkçülük maskesi altında nasıl insanları kutuplaştırdıklarını anlayın artık.
dibine kadar adanalıyım. neyini saklayacağım be. moron.
Açık etmek zorunda değildir.
bir çoğu atatürkçülük maskesi altında dinini yaşayanlara saldırarak mezhep faşizmi yaparken ateist olduklarını iddia ederler ya da mezheplerini inkar ederler. evet.
Lan oğlum sen hiçbir şey düşünmüyorsun sana ne talimat verilirse onu yapıyorsun bırak şimdi.

Alevi olmak kötü bir şey değil, aynı sünni ve siyasal islamcı olmak gibi. Ateistlik de böyledir keza.

Amaçların uğruna olduğun şeyi saklama, kimse yemiyor bunu.

Millete aslın şu, vukuun bu diyene kadar kendine “mehzep faşisti avcısı” gibi salak saçma bir sıfat yakıştırmana rağmen sürekli alevilere hakaret ederek sünnilik aleyhine niçin bir entry girmiyorsun onu söyle...
bu aslını saklayan yazarlar genel olarak dinini yaşayan insan kitlelerinden çıkmazlar. dinini yaşayan yazarlar genelde atatürkçülük gibi gerçek vatan sevdalılarının da sevgiyle sarıldığı bir ideolojinin arkasına saklanarak kendinden olmayanlara ağır ithamlarla saldırıda bulunmazlar. doğru bildiklerini söylerler ve gerisini onlar düşünsün kafasıyla yazarlar. bu yüzdendir ki, dinini yaşayan kesim karalama yapmadığı için, haklılıkları konusunda emin olmak, benim gibi ateist yazarların tarihsel ve kültürel olarak kendini birazcık geliştirmiş olmasını gerektirir. gerçekten ateist olan genç yazarların, bir kısım insanın ulu önder ideoloji Atatürkçülüğe yaptıkları gibi, ateizm maskesinin arkasına da saklanarak yaptıkları mezhep faşizmini anlamaları oldukça zordur.

lakin öyle yazarlar vardır ki, ataları şahkulu, celali, koçgiri gibi isyanlara katıldığı ve bu isyanları dindar kesimler bastırdığı için ateizm maskesi altında, atatürkçülük maskesi altında insanları ayrıştırırlar, bölüştürürler, kutuplaştırır bu doğru. işte benim gibi kendini az da olsa geliştirmiş insanlar bu ayrımı yapan insanların gerçek yüzünü bildikleri için belli bir kitleyi eleştirirken öteki kitleyi eleştirmez. kimseden beş kuruş yararı olmayan, kendi ekmeğini kendisi kazanan insanlara belli bir düşüncenin paralı askeri olduğunu söyleyen şerefsizler de mevcuttur elbet. kendilerini böyle haklı çıkarmaya çalışırlar.
--spoiler--

bu aslını saklayan yazarlar genel olarak dinini yaşayan insan kitlelerinden çıkmazlar.

--spoiler--

Bak şu linkte kendini çok güzel gizleyen insanlar var. Zamanında biz bunlara terörist derken bunlar için “dini bütün insan” diyordunuz.

https://www.google.com.tr...n-alkol-alin/haber-697716

Aslanım bak, demagoji yapıyorsun ama içi boş. mantıksal safsata yapacaksın ama onu dahi beceremiyorsun.

Senin kendini geliştirmiş halin buysa vay haline.
görsel

galiba canan kaftancıoğlu ablamızdan söz ediliyor. babası türkmen kökenli bir ardahan alevisi (Ümit Kaftancıoğlu) olmasına rağmen, nasıl da o kadar zaman fetö denilen örgütün gazetesinin içinde kaldı inanılır gibi değil!

hatta fetö'deki bazı askerler de onlardanmış diye duymuştum ben. hahah. komik.

(bkz: canan kaftancıoğlunun en hüzünlü gecesi/#43217856)
Valla zamanında fetö nün gazetelerinde hangi mezhep mensupları ekseriyetle yer almış istersen say, ama sen zararlı cıkar o sövdüğün gariban alevilerden özür dilemek zorunda kalırsın sonra benden söylemesi.

Mezhepsel faşizmi kınıyorum ayağına işid i bile eleştiremeyip sürekli ve sadece alevilere copy-paste usulü sallamaya devam edersen hayatın boyunca da bu düşüncelerini kimse sklemeyecek genç adam.

Sana bir abi olarak tavsiyem inandırıcı olman açısından biraz objektif olman.

Nasıl olsa 3 güne silip başka hesapla geri geleceksin kulağına küpe olsun.
Ne anlatıyor bu çomar sabahtan beri ben Sünni bir sülalede büyüdüm sonra bilgiye erişimim kolaylaştı baktım çoğu şey hikaye masal yalan sonra mezhepsiz oldum.
Kula kulluk etmem hikayelere inanmam.

Yalnız Allaha güvenirim el etek öpmem.
"hayatın boyunca da bu düşüncelerini kimse sklemeyecek genç adam."

burada direkt konuşur gibi yazacak rahatlığı nereden buluyoruz bilmiyorum ama ben de yazayım o zaman. burada dalga geçip o aşağıladığın, sözde Atatürkçülük maskenin altında ak çomar, koyun, ak-it, yavş-ak dediğin ve de tüm dindarları hedef alarak demediğini bırakmadığın yazılarına rağmen, nedense en hassas olduğun konu hiç isimlerinden kötüleyerek söz etmediğim o kardeşlerimiz olmuş nasıl oluyorsa.

bu işte bir tezatlık yok mu sence de? ayrıca bu nasıl bir zülfikar sevgisi? ismini tıklayıp medyalarına tıklayan insan görüyor neyin ne olduğunu bence. tek tek yazdıklarını araştırarak kanıt sunmayı kesiyorum artık. zaten sen kendini belli etmemek için atatürkçülüğü maske olarak kullanan ve laiklik ilkesi adı altında kinini kusan birisin.

en komik olanda ne biliyor musun? savcı mehmet selim kiraz'ı şehit eden insanların sanatsal koluna bile laf söyletemiyor olman, dhkp-c'ye bile laf söyletemiyor olman. türk solu hakkında yazılan dhkp-c, grup yorum, canan kaftancıoğlu gibi terörizm esanslı oluşumlara laf ettiremiyor olman. ama babası "emekli subay" birisin öyle mi? sen buna inanmamı mı bekliyorsun? bak burada ailesi köyünden geleli 20-30 yıl olmamış insanların 40 yaş altı çocuklarını kandırman kolay olabilir ama kusura bakma ben öyle biri değilim. şimdi onlara da kanıt sunmayı keseceğim. çünkü biraz araştırma yetisi olan insan neyin ne olduğunu anlayacaktır.

evet belki de bu düşüncelerimi kimse umursamayacak çünkü benim atalarımın ve ailemin inancına sahip insanlarda her yolladığı on medyadan iki-üç tanesinde yezid kelimesi ya da zülfikar resmi geçen bir anlayış yok. ben pislik yezid'in ismini görmek zorunda mıyım mesela? ayıp değil mi? hahah. kimseye sallamadığımı belirtmek istiyorum. kimseye kin duymadığımı tekrar belirtmek istiyorum. bir tane aşağılayarak kötü söylemde bulunduğum yazımı bulursan o kardeşlerim hakkında mükemmelsin diyeceğim sana. ha bak medyalarındaki her on fotoğraftan biri olan zülfikar fotoğrafı ne getirdi bu arada aklıma.

(bkz: hazreti muhammed/#43214509)
Ulan Facebook mu bura. Nick ne b. A yarıyor?
--spoiler--

evet belki de bu düşüncelerimi kimse umursamayacak çünkü benim atalarımın ve ailemin inancına sahip insanlarda her yolladığı on medyadan iki-üç tanesinde yezid kelimesi ya da zülfikar resmi geçen bir anlayış yok.

--spoiler--

Genç adam sen ateist misin, inancın var mı önce ona karar ver. Ateistim diyorsun ifadeni inanç gçndermesiyle bitirmişsin. Ateistsen bunların umrunda olmaması lazım. Yine saçmalamışsın. Hoş zaten ateist birinin mezheplerle işi olmamalı sen ilk adımdan tezatsın söylediklerine...

Zülfikar paylaşımların farklı kişilere ait ve alakasız başlıklarda. Nasıl ki insanlar ağızlarından allah kelamını düşürmeden ahlaksızlık yapabiliyorlar, bu da böyle bir şey.

Dhkpc veya grup yorumu savunduğum algısına nereden kapıldın bilmiyorum. Şahsen dhkpc nin ta amına koyim, grup yprum da zerre sikimde değil kim ölmüş kim açlık grevi yapmış. Mehmet selim kiraz mevzusu apayrı. Sen belki o binanın önğnden bile geçmemişsindir ama o adliye benim işyerim, katillerinin en ağır cezayı alması için de elimizden geleni ardımıza koymayacağız.

Ben savcı katillerini eleştiririm siyasi görüşlerine bakmadan ama mesela sen alparslan arslan ı eleştirebilir misin? O da danıştayda hakim öldürmüştü. Ama alevi falan değil ya senin açından o sıkar biraz.

izlenimine kapıldığın bu yanlış bilgiler tamamen senin hizmetkarı olduğun zihniyetinin bir tezahürü sanırım. Kaldı ki terörü, teröristi eleştirmenin zekatı olsa emin ol benden alırsın.

Neticede benimle ilgili olgulara inanıp inanmaman zerre umrumda değil, beni takip edenlerin de umrunda olduğunu sanmıyorum. Zira 2 ayda bir yeni hesap alıp gelip aynı şeyleri zırvalayan sensin, 12 senedir aynı hesapla aynı çizgide yazan benim. Yani neyin ne olduğu ortada.

Ayrıca solcuların milliyetçiliğyle ilgili refere entryin de alakasız olmuş. Ecevit de solcuydu, ama ona milliyetçi değil diyeni allah çarpar. Bilmiyorum biliyor musun ama naziler de lafta solcu/sosyalisttir. Ha bir de milliyetçiliği ayaklar altına aldık diyenler var ama onlar sağ görüşlü.

Alevilere sallamak için de ille isimlerini kullanman gerekmiyor keza senin bu zihniyetini okuyan herkes anlamış istersen kendi başlığın altında yazılanları bir kez daha oku. Sonra istersen gidip özür dileyebilirsin.
"ben seni babam o, bu, şu diye tehdit etmedim, aşağılamadım da. sadece ben 4 ilkokul, 3 lise değiştirdim ve bir şeyleri senden daha net gördüğüme inanıyorum dedim. gelipte burada ulu orta yazmanın nedeni de sana psikolojik olarak bulunduğun konumu açık bir şekilde yazacak kadar gözümde "cinsel obje" ötesi bir değerin olması. yani sana bazı realitelerden söz edebiliyor olmam. komiksin."

"eski erkek arkadaşımın köyünde çok güzel karşılanmıştım şahsen hiç de mezhep sorunu olmadı ailesiyle de yemeğime, çayıma varana kadar soframa konuldu."

"inanamıyorum. yemeğine, çayına kadar koymuşlar kızın köyde görüyor musunuz? o derece seviyorlarmış demek ki. e o zaman evlenseymişsiniz. gelipte sözlüğe "32 yaşında kocişsiz sözlük yazarı" gibi başlıklar açmazmışsın hem de. ne dersin? demek ki bir sorun olmuş. belli bir tribün edinmek için yaz bunları burada tamam. kadın olduğun için bazı olayları bilmiyorsun. genelde köylü insanları çocuklarının dışarıdan pek hazmedilmeyen türden kadın getirmesiyle gurur duyarlar, el üstünde tutulursun birkaç ay ama sonrasında çocukları da o gururu doruklarında hissedince ne yazık ki ayrılır. "32 yaşında koçişsiz kadın" gibi başlıklar açılır sonrasında."

diye düşündüren kadın yazarların,

"gelelim öteki vatandaşa. senin hakkında söyleyebileceğim çok şey var. evrim falan diyorsun ama ciddi anlamda yanyana gelsek kendini aciz hissedeceğin biriyim. buna şerefim üstüne ant içerim. sürekli başlıklarımın altında bana saldırıyorsun ve ben bunu görmezden gelince siliyorsun. çünkü senin hakkında yazmaya başlarsam o kadar çok yalanın dolanın var ki sabah olmaz. hatta bir tanesi var "yavuz kanuni'ye zehirli kaftan yolladı." diye çok kahkaha atmıştım. tek oğluna yapmış bunu yavuz yani. daha kötüleri de var da tek bir örnek veriyorum. buradan da anlıyoruz ki muhteşem yüzyıl izleyip tarih bilgisini oradan almış çocukların yazdığı bir başlık bu. muhteşem yüzyıl izleyip tarih bilgisinin olduğunu sanan cahil yobazlar her kesimden çıkıyor yani. gerçi o dizinin yapımcı ve senaristi de ataları osmanlı'ya karşı çıkan şahkulu isyanı'na katılanlardanmış. araştırınca bu çıkıyor. neyse ne. örneklendirerek sabah etmek istemiyorum güzelim 23 nisanımı. sonuçta bugün yılda bir çıkıyor karşımıza. sürekli ama sürekli yavuz'a saldırıyorsun. sonrasında gelmiş hiçbir şey yokmuş gibi mezheplere inanmıyorum yazıyorsun başka başlıklarda üstüne. e pkk'ya en çok yardımları yapan, bebek katilini besleyen, saklayan kasım süleymani ve türk düşmanı iran'a övgüler yağdırman ne iş? neyse parmak yormaya değmezsin daha fazla."

diye düşündüren çocuk yazarların da oldu başlık.

hiç kimse burada olduğu gibi görünmek zorunda değil bunun farkındayım. ama en azından neyseniz o olun. insanları kırmayın, incitmeyin. bir insanın inandığı dini inanca saldırmayın, bir insanın değerlerine saldırmayın. saldırıyorsanız da açık açık nedenini belli edin. yoksa küçük çocuklar bu sözlüğü okuduğunda etkilenir, sizin mezhepsel kininiz onlara aşılanır. evet bu sizin için iyi bir şey belki de ama kendi ailesine de düşman olabilir o çocuk sonrasında. sırf bir dine inanıyor diye bir kitleyi kötü de görebilir. o yüzden aslınızı saklayacağınız ve saklamayacağınız konuları iyi seçin. hadi kalın sağlıcakla.

hayatı yalan olan düz kafa insanlara daha fazla cevap vermemekle birlikte siyasi olarak neden bu kadar saldırgan olduklarını anlıyor olduğunuzu umuyorum.
Evladım senin birine “hayatı yalan” demen için önce kendi kişiliğinde özgünlük barındırman gerekir.

Sen daha ben ateistim diyorsun, sünniliği yüceltip alevilere hakaret ediyorsun daha karakterin de inançların da oturmamış önce bunları netleştir. Bak ben 12 senedir aynı çizgideyim, zamanında fetö nün ne mal olduğunu söylediğimizde de senşn gibi çapsızca konuşan çoktu, şimdi hepsi kuyruklarını kıstırdı entry siliyor.

Sen insanlara aslın gibi değilsin diyene kadar önce 2 ayda bir yeni hesapla yazmayı bırak, mezhepçi terör örgütü işide bir eleştiri yap, sünnileri de aleviler gibi eleştir insanlar samimi olduğunu görsün belki ciddiye alırlar.

Laf anlatmaya uğraştık ama anlamayacak kadar düşük algı ve zekan ki halen ısrar ediyorsun o nedenle bu beyhude çabaya da işbu entry ile son veriyorum. Sen istersen konuş ne de olsa en çok sesi boş teneke çıkartırmış.