bugün

Etnik döküntülerin zoruna giden sual.
itin çakalın adı istanbullu izmirli olmuş amk.
Gerçek istanbullular'ı canından bezdiren saçmalıktır. Evet bezdim canımdan.

Edit: ne eksiliyorsunuz lan? Yurdumun muşlusu "istanbolloyom" dediği için memleketini her söylediğinde milleti ikna etmeye çalışan ben oluyorum. istanbul uzay kolonisiymiş gibi bakıyorlar yüzüme.
görsel
Genelde doğrudan sormak yerine espiyonaj eylemleri ile öğrenmeye çalışıyorum, Türk'üm dediği halde Yakındoğu uluslarından birine iye çıkar, sıkıntı olur.
+Adın ne?
-Rojin
+Nerelisin?
-istanbul
+Aslen Nerelisin?
-istanbul.
+Deden aslen nereli?
-istanbul istanbulll.
+Bizans Kürdü müsün a**

Türünden muhabbetlerdir.
içinden mi dışından mı aa benim kaynım da oralı. Karşı komşumun oğlunun eşinin kız kardeşi de oralı. Banane be banane.
E devlette soy ağacı uygulaması sırf bu soru yüzünden yapıldı. Artık herkes aslen nereli olduğunu bilsin diye.
Aslı, kerem anlamam türküz o kadar.
doğduğum yer mi, büyüdüğüm yer mi, babamın memleketi mi, dedemin memleketi mi bir türlü bu "memleket" kavramını çözümleyemedim.

isviçrede doğdum ve çocukluğum oradaydı, istanbulda 8 sene yaşadım, şimdi de sakaryada okuyorum, dedem kastamonulu köyümüz falan belli ama babamın kastamonuyla alakası yok doğma büyüme istanbullu, ben nereliyim hakikaten, soranlara kastamonu diyorum alakam olmadığı halde.
şehir milliyetçiliği denen nane yüzündendir.

allah'ın yozgatlısı bile yapıyor.

bir insan kendisi yozgatlı bile olsa bir yozgatlıyla tanıştığı için sevinir mi amk?

seviniyor işte.
Soranlara ayar olurum. Utanmasa orta asyadan itibaren saydıracak huri evladı.
çok kurcalayan olursa sallayıp içel'liyim diyorum.

kafalar biraz karışıyor tabii ulan içel nereydi ya?

çünkü içel'in adı değişti.. *
aslen aslanım.
Barış Manço bu soruya; Hemşerim esas memleket nire? Bu dünya benim memleket” diyerek yanıt vermiştir. Ruhu şad olsun.
Çok karışık çok deyip kısa keserim.
Uçakta doğdum.dunya vatandaşıyım.
atalarım maverünnehir'den göç etmiş diyerek bitirdiğim tartışmadır.
Kuzey karolina kürdüyüm.
Uzak doğuluyum der geniş konuşurum.