bugün

Afyon yozgöt antep giresun ankara.

Edit: sivas'i unutmuşum pardon. Gerci sivasin kizi erkegi hepsi ayı.
izmirin kızları motorluklarıyla nam salmışlar. şimdi bile bile bunlarla evlenmek gavatlıktır açık ve net.
kızıyla evlenmemek denilen laf direkt gerizekalılık göstergesi bir laftır. aynı insan bile her zaman aynı şekilde olmadığı gibi, ikiz kızların ikisi bile aynı karakterlere sahip diilken tutup bir şehri tamamen aynı kefeye koymak biraz fazla sığ bir duruştur.

kızlar bu kafadaki adamlarla zaten evlenmesin. sakın evlenmesin.
(bkz: Adana)
(bkz: Diyarbakır)
(bkz: Rize)
(bkz: Konya)
(bkz: Erzurum)
(bkz: Zonguldak)
Mümkün mertebe başka bir memleketten alacaksın, yok olmuyorsa şahsım adıma diyebilirim ki Adana, bir derdim yok ama pek anlaşmıyorum nedense Adanalılar ile.
en başta izmir devamında,

edirne
eskişehir
malatya
hakkari
van
ığdır
muş
antalya
adana
ankara

ilk etapta aklıma gelen şehirlerdir..
Büyük konuşmak gibi olmasın ama;

- yozgat
- izmir
- konya
- istanbul dur.
Seçim haritasında sarı olan iller.
Tokat.
Tokat.
Tokat.

Düşman başına vermesin.
Van, kars, erzurum, hakkari, diyarbakır, urfa, niğde...
Şükür bir çomardan kurtulduk dedirtir * .
Hic birisi demem seversem farketmez.buyuk konuşmamak lazım.
Konya' da okudum. Kızıyla evlenmem, erkeği ile dost olmam.
Giresun’lu abi sakın giresun’dan Kız alma diye nasihat vermişti birkeresinde.
Ayrım yapmam hatta dersimli olması tercih sebebidir.
Konya , adana , afyon.
Kastamonu, tokat, rize, van, siirt, urfa, çankırı, sinop, istanbul.
Sikimsonik önyargıları bırakın gençler.

ben afyonluyum ve bizim buranın insanları yobazdır. kızlarıda öyle görgüsüz, gıybetçi, kaknem yerden bitme kezbanlar.

Üniyi kendi şehrimde okudum. sınıfta her memleketten kız var ama bildiğin sınıfta kezbanlık akıyor. içlerinde çok kibar, güleryüzlü bir hanfendi dikkatimi çekti ders arasında kahve ısmarladım ben kızı istanbul, izmir, bursalıdır kesin diye sanıyorum bende afyonluyum demesin mi. şok oldum o güne kadar afyonda hiç öyle kibar nazik bir kız görmemiştim. herkeste beni sikmek istiyor s.s. demeyen evet demeyen bir kıza denk gelmek şaşırttı.

velhasıl öyle modern şehirlerden gelenleride gördüm alayı kezbandı. şehir mehir hikaye o algı yapışmış üzerimize. koca 4 sene hiçbir erkekle çıkmayan izmirli tanıyorum. urfadan gelip açılıp saçılıp her türlü naneyi yiyen kaşarlarda tanıyorum.
gonyaaa

ve pilihoz hariç tüm karadeniz.
Hiç fark etmez. Edirneden karsa hepsinin başımın üstünde yeri var.
Kars, Erzurum, Samsun, Rize,Siirt,Van, Ordu, Çorum, Giresun… liste uzar beyler.