bugün

Kep gitti göt gitti.
Emredicem tabi rica mı edicem yapraaammm.
Evet dinle burayı.
şafak atma olayının arşa çıkması ve bir malın sprey boyayla köpeğin üzerine şafak atması üzerine bölük komutanının içtimada bütün bölüğe aşırı yüksek sesle köpekten özür diletmesi.
bölük komutanı derdi ;
- adam olun sikimi yiyin. aq cocuuu.
'' her türk asker doğar '' yürüyüş kararı sayılacaaak.... saayyyy.
Şafak kaç.
180 gün sikseler ibne olamazsın. En garip duyduğum cümle buydu. Niye sikiyorlar oğlum.
ne yapıyorsunuz lan s.kikler... şırnak cizre yeşilyurt karakolu bora astsubay a selam. bora yağmurlu , kral adamsın.
(bkz: bir gün gelecek bir gün kalacak)

(bkz: baba yatar Şafak atar)
bu sanıyorum her birlikte söylendiği için unutulmaz olarak ifade edilemez ama o anki haleti ruhiyeyi yaşayan benim için gayet unutulmazdı;

şimdi askerlikte birlik ve beraberliği öğretmek için koskoca bir bölüğe tek bir kişi muamelesi yapılır ve 1 kişinin yaptığı kabahatten dolayı kabak tüm bölüğe patlar, bunu önce bir bilmek lazım.

benim acemi birliğimde (86-1) psuvara büyük abdestini yapan bir saftirik yüzünden hepimiz ceza almıştık ve wc işini dağda kırda bayırda eski yöntemlerle hallediyorduk.

sonunda ceza kalktı wcleri kullanmamıza izin verdiler, birisi kral devre 86-1 yazmış.

komutanda bize ''bu zamana kadar asker yetiştirdim kral devre olmayan asker tanımıyorum, nasıl kralsanız artık tuvalet kapısına yazmışsınız eşşoğlueşşekler'' demişti.

esas duruştayız gülemiyoruzda dudaklarımızı ısırıyoruz, en sonunda;

''gül'' emri geldi. bölük yarıldı.

aslında bu bir cümleden fazlası, birebir olayı anlattım ama idare edin.
izmirde 75 gün acemiliğe gelmişiz. Takım komutanı topları herkesi; millet foçada deniz kenarında bacak omza yaparken siz burada tüfek omza yapacaksınız alışın buna dedi.
Lüzumsuzsa söndür.
Dost meclisinde konuşulmuştu.

Talim esnasında silahını yere düşüren, ya da düzgün sabitleyemeyip düşmesine neden olan askeri, bölüğün önüne çıkarıp, kollarını uzatıp silahı üstüne koyarak, defalarca şu cümle tekrarlatılırmış.
- karıcığım senden özür dilerim!

Silah namustur anlayışından yola çıkarak zannımca.
Ama hayal edince bi gülme gelmiyor değil!
Karıcığım senden özür dile ahahahahahahah...
Manisa arkası dikenli teller.
Gelme torun senide sikerler.
tartışmasız en motive edici olani "s.kerler ama zamanı durduramazlar"di.
Tunceli Hozat ta daha 350 sayıyorum. Yeniyim yani. Tuvalete oturdum yazan yazı aynen şöyle. 'ne Cola ne Pepsi, sadece yedigün, gerisini sen düşün'. Çok zoruma girmişti ama biteceğini anlamıştım.
Benim aklımda en çok yer eden "arkadaşının ensesinde kaybol!" cümlesiydi. içtima esnasında hiza almak için söylenmiş bir cümle için fazla derin gelmişti ilk duyduğumda, hala da arada kaybolacak ense aramamın sebebidir.
Acemi birliğinde sıralanırken çavuş,hizaya gel ensede kaybol derdi. Teymende kızarken ulan hıyar herifler derdi.
askerden çıkarken kullanılan: Bir daha gelirsem siksinler'dir.

edit. gerçekten siksinler gidersem.
ileriye vuruşmaya gidelim geri gelmeyelim.
(bkz: yapacak bir şey yok)
komutandan askere orijinal küfürlü bir çok cümleler.
Hangi yavsak o sabunu sikip banyoya attiysa sabunu sikerken tuttugu elini sikeyim.

Kutahya hava er egitim tugay komt. Yat ictimasinda yasandi. Bunu diyen de uzman cavus.
burası gabar. kahraman olmaya çalışmayın. akıllı davranın komutanınızı dinleyin.

bana değil de bi arkadaşa söylenmiş.