Askerde herkes bordo bereliymis aq. Herkes 3'te 3 atmis hatta 3ünüde aynı noktadan falan vurmustur kesin.
Hk-33 ile 200 metrede 3 te 3, 50 metre gece atışında 2 de 2 yaptım, sevincimi paylaşmak, başarımı kutlamak için kamuflajımın üstünü çıkarıp tribünlere doğru (kenardan bizi izleyen komuta kademesi) koştum (kamuflajın altındaki tshirtte her türk asker doğar / hat trick! Yazıyordu) hiç unutmam o günü. DiskodA bitmişti.

At yalanı sikeyim inananı.
g3 piyade tüfeği denen aletin mermisinin yivli olması sebebi ile namlunun ucundan dönerek çıkması sonucu belli bir mesafeden sonra yerçekimi, rüzgar ve hava sürtünmesi sebebi ile helezon çizerek ve bu çizdiği helezonal rotayı giderek büyütmesi ile bolca hesaplama ve biraz da iman gücüne sığınma gerektiren atıştır.
3'te 4 yaptığım atış. adam tuttum amk.
erzurumda -40 da yapmak zorunda kaldığım bir zorunlu eğitim. kıçım donacak diye hızlı hızlı yapmıştım. 3 atışta
kaçını vurduğumu söylemeyim. vuran var vuramayan var. övünmek gibi olmasın.
yedek subay acemi eğitiminde 3 te 3 tüfek 5 te 5 tabaca vurdum. millet 5 km dağa koşarak çıkarken bende çarşıya çıktım.
200 metreden önce nişangah ayarlaması 50 metre atışlarıyla komutanlar tarafından yapılır.
Kamuflaj desenli gogus hedefine 3 delik actigim atistir. Cok zor bir atistir. Atis teknigini uygulamazsaniz hedefi vurmaniz imkansizdir. Bu atisla uzman cavusu got etmistim hic unutmam.
Hedefi arkasındaki dağdan taştan bile ayırt edemediğim, sanki gerçekten görüpte nişan almışım edalarında üç fişeğide düğünde havaya üç el sıkar gibi yapmış olduğum atıştır. Tamam dört buçuk derece miyopum ama hedefte kamuflaj desenli olmazki lan.
bir de bunun 50 metre gece atışı vardir. o da kallavi zordur acemi asker icin ve usta birliklerinde rutbeli personel haric yedek subaylara yaptirirlar ama bazilarina...
nişancılıkta ileri olan elemanları ortaya çıkarır.
asker'de batarya'da sadece bir arkadaşın başardığı olay. kısa dönem olduğum için bizi götürmediler bile hatta muhtemelen atış yapmadan atış yapılmış diye kaydedilmiştir. bir tek 200 metre alanının önünden geçirip burası da bu dediler.
2 de sıfır yaptığım atış. kodumun tüfengi.
üç destekli atışta tam boy hedefe bir isabet görev yapıldı sayılır. bunu da sadece silahlarla haşır neşir olmuş biri yapabilir.
atış yaptıktan sonra verilen tekmil aynen şöyledir:
7331 ferdi istemedenverdi hedefim görüşlerinize hazırdır komtanım. (isim değişebilir tabi)