bugün

hayata yön ve şekil verme yaşıdır ve bir insan 20 yaşına hiç de kolay gelmez. daha üniversite çağında bir şeyler yapma arefesindeki insanın önüne konan ve 15 ayının içine eden bir şeydir. ben izmarit toplamak, paşanın köpeğine selam vermek istemiyorum amk. vatan borcunu dağda terörist avlayarak ödemek istiyorum ama yoook devlet ne derse o değil mi? ben vatanıma borcumu işimden olarak sırf izmarit toplamak için ödemek istemiyorum. gerçek manada ödemek istiyorum. binbir katakulli ile askeri okula alınmadım yok kolun kısa yok gözünde 00.01 derecelik şey varda... o zaman askere de almayın kardeşim. ben oradaki hain komutanların maaşlarına, çıkarlarına hizmet etmek istemiyorum sırf maaşları düşmesin, bölgeleri hep terör bölgesi olarak kalsın diye teröristleri vurdurmuyorlar.
8 ayımı boku bokun harcadım, ama bana hiçbirşey katmadı mı kattı. daha saldırgan oldum, çakal oldum, hakkımı yedirmemeyi öğrendim, sabırlı olmayı öğrendim. 1 gün asker olduğumu hissettim 245 günde gerisi ırgatlık. doğru çok şey götüüyor ama bir o kadar getiriyor.
--spoiler--
sayın amirim bilmiyorum siz 4 nala mı gittiniz fakat kimse askere öyle koşa koşa gitmez. ben de şöyle bi iş kurayım ondan sonra giderim dedim. iş kurma işi biraz uzadı. ben askere gitmiycem demedim ki lan!
--spoiler--
ordu evinde garson olmak istemiyorum diye düzeltilmesi gereken tepki cümlesi. zira kimsenin asker falan olduğu yok, yaşarsak askeriyenin ucuz iş gücü oluyoruz sadece, ölürsek şehit!
son derece doğru önermedir. vatan borcu illa askerlik ile ödenmez. çok gördük meslek olarak asker olanları, çok gördük askere gidip dönenleri... askere git her boku ye, sonra neymiş? "vatan borcu" hasiktir ordan! komutan boku temizleyerek, üst rütbeliden küfür ve dayak yiyerek, gidip dağlarda amaçsızca pkk lı kovalamakla vatan borcu olmaz amk. bunu kafanıza sokun diyeceğim de olmayan kafanıza nasıl sokacaksınız o merak konusu.
düşman zamanı geldiğinde kapında olur o zaman. tamda tatlı tatlı karının memesini severken kırarlar kapını sonra onurunu da kırarlar. askerlik yapmayın lan siz yapmayın. izmarit toplatıyorlarmış bilmem ne egoist insanlarsınız lan siz hemde tavan yapmış egonuz. işte o egonuzun aşağı indirilmesi için tuvalet temizlemeniz gerekli.
oldu bir çay koy diye cevap verilesi istektir efendim.

oldu yandan da kaç gel yandan çarklı işte...

oldu.

gibidir, sanıyoruz işte.
benim la bu. istemiyordum ama dinlemediler. gittik mal gibi boş boş oturduk, devletin yemegini yedik bedavaya, (bedavaya dediysem benim harcadıgım vakit de bedavaya harcandı tabi) karsılıgında ne ögrendik, koca bir sıfır. profesyonel askerlik diye bişey var olum duymadın mı? bu işi meslek olarak yapmak isteyeni alırsın, maaş verirsin, benim gibi 10 tane mala bedel icra eder bu meslegi. ben ne anlarım askerlikten, ögetmiyolar ki zaten dogru dürüst bisey. anca askere hakaret edip kendini tatmin eden astsubaylarla ugrastık. neyseki bes bucuk ay sürdü de cabuk döndüydük.
işte bu çocuktur.

http://www.youtube.com/watch?v=r7BI2LlGrII
toplumsal bazı olaylar sonucunda askerden soğumuş insan sözüdür. benim gibi narsist güç delisi bir piçse bu sözü söylemez. her türlü kötü sonuçlara rağmen söylemez, askere gitmek için can atar. o kadar piçtir.
köpeğe selam vermek, ağaca selam vermek, 21 yaşındaki uzmana koştura koştura sigara almaya gitmek, çay taşımak, sıracılık, devrecilik, memleketçilik. maalesef askerlik budur, biz de yaptık ordan biliyoruz!..

diğer yandan gönül işi, kutsal bir meslek olduğu da bir gerçektir.

(bkz: Vicdanî ret)

not: seri eksi veren sen eşcinselsin sanırım, nereden bileceksin?
Fakirin vatanı koruduğu,parası olmadığından dağda elin milisleriyle çarpıştırıldığı ve masa başında dönen oyunların kurbanı olduğu ve tüm bunlara rağmen vatanın kaymağını vurdumduymaz zenginlerin yediği bir ülkede askerlik yapmak istemiyorum. Vatan korunacaksa herkes korumalı.
bazı godoşlar her boka değinmişler ama hiç vur emri vermeyen komutanlara değinmemişler. buna birşey diyemiyorsunuz değil mi?. ve o it lafını götüne sokarım adamın sözüm ona. adamlar 150 m ilerde voleybol oynasınlar amk komutan da vurursanız hepinizi yakarım desin ve adı askerlik olsun hassiikktir lan!.
daha askere gitmemiş ve askerde yaşayacaklarından korkup tir tir titreyen ana kuzusu ergen kişi söylemi. gerçi kendisi ne kadar ağlarsa ağlasın o g3'ü verecekler eline aslanım. *
istemezse yapmayacak olan kişinin sözüdür. artık öyle eskisi gibi yoklama alınmıyor, asker kaçakları polis tarafından yakalanıp şubeye teslim edilmiyor. 1-2 seneye vicdani ret de tanınır diye tahmin ediyorum. zaten geçen yıl bir nabız ölçtüler, baktılar tepki geliyor rafa kaldırdılar. bana kalırsa hükümet aihm'nin "angaryayı kaldır" şeklindeki bağlayıcı ültimatomuna binaen son bir vole vurup paralı enayileri söğüşleyeyim mantığı ile bedelli askerliği çıkararak asker kaçaklarına kıyak geçti. öyle ki bedelli askerlik 30 yaşın üzerini kapsıyor ve kanunlara göre 29 yaşını dolduran türk erkeği eğitim durumuna bakılmaksızın silah altına alınıyor. kısaca bedellilerin hepsi asker kaçağı.

sözün özü, gönüllü olarak şu an askere gidenler bu konuda pek gönüllü olmasalar da iş güç muhabbetlerinin sekteye uğramaması için önlerindeki engeli kaldırmak amacıyla teslim oluyorlar. bu da ordunun profesyonelleşme sürecini uzatıyor. bence gitmeyin lan, valla gitmeyin. ordu profesyonelleşsin, askerlik uzmanlar tarafından yaplsın, biz de rahat edelim.
mantıklı bir söylem. gereksiz bir şey ancak mecburi. gönül isterdi ki askerlik müessesesi komple bitsin dünyada.
en büyüğüydü, hayallerimin. hayvan gibi istedim f16 uçurmak. olmadı
Basımdan gecen olayı sansursuz anlatıyorum

bir gun acemı bırlıgınde spor falıyetı ıcraa edıyoruz, tamda son gunlerımız dagıtım olacak askerler sıradayken ırısı tekmıl vererek one cıktı
komutanım ben askerlık yapmak ıstemıyorum dedı
ve uzman jandarma cavus yunan yarın bır gun ananı sıkerkende bısy yapmazsın dedı ve bu soz o arkadasa cok mantıklı gelmıstı enteresan bır sekılde