bugün

yusuf guney'in tek basina sarki yapmasini isteten parca...bu kadar muthi$ uyumun cok tatli sozlerle birle$tigi parcanin adi.
bir aşkın bir insana yapacağı yüksek olasılıkla oluşturacak şekil değişikliği.
bir çok aşka şu sözleri tokat gibi çarpar diye düşündüğüm şarkı.
"sensizliği kabul eden bir kalpti mutlu olamazsın
bu katlanılmaz gururlarla sen de başa cıkamazsın"
takdilerimle, vurgun bir parça kesinlikle...
aşk acısı çeken biriyle arkadaşının diyaloğu şeklinde geçiryormuş gibi gelişen şarkı. sanki rafet sürekli tavsiye verip çocuğun acısını azaltmaya çalışıyor. tekrar tekrar dinlenesi süper şarkı.

rafet*: ben de aynı duygularla geldim geçtim bu yollardan. aşkın her katı halini yaşadım gördüm inan. şimdi zamanla geçer desem de avunmayacak yüreğin. ne kadar lanet etse de kalbin dinlemeyeceksin.

yusuf*: bu deli gönlüm neler neler uğrunda harcadı her gün, bir an yılmadan. unut demek olmaz, laf anlamaz bu kalp. bu aşkın içinde ne emekler saklıdır.
salak bir klibi olan şarkı. yahu kim yanına arkadaşını alıp da elinde mikrofonla diyalog kurar ki? rafet, olmamış abi. sen şarkı söyle sadece, yönetmenlik sana göre değil. kliplerini, biraz paraya kıy da adam akıllı bir yönetmene çektir. komik duruma düşmüssünüz ikiniz de. hele o yusuf'un karizmasını yerle bir etmişsin.** şarkıdan tiksindirdin lan bu klip yüzünden.
..aşk bir kalbin içinde ağlıyor aşk..
her kalpte bir aşk var kanamakta..
patlama yapan şarkı. beyazıt öztürkün de dediği gibi iki adamın düet yapması garip ama güzel olmuş. sesler güzel. yalnız klipte kız oynatmasalarmış sanırım gay damgası vurulabilirmiş. o da teknede ellerinde mikrofonla birbirlerine bu şarkıyı söylemelerinden dolayıdır. sonuç olarak güzel bir çalışma.

virane ettin bıraktın aşk...
rafet el romanın " aaayyyşşşşkkkkk " diye ortalığı inlettiği şarkıdır. keşke yusuf güney tek başına söylese idi bu şarkıyı. klibi de acayip olmuş iki adam aynı kıza mı aşık ne ikisi de isyandalar. bu şarkının sözü-bestesi yusuf güney e aitmiş.
ömrü hayatımda ilk kez 2 erkeğin bu denli yanık bir aşk şarkısına düet yaptığını gördüğüm, aşk şarkısı olmasına rağmen komik bir klibi olan, klipte sırf ortamı yumuşatmak için konmuş kızın sanki bir samba şarkısına dans ediyormuş gibi dans ettiği ama yine de insanın kalbini cız ettiren bir şarkı..
2008 yılının en iyisi şarkısıdır kanımca.
rafet el roman sevmeyen bir bünyeyi kanal kanal gezdirip kendini dinlettirmiş şarkı. sızlatıyor yau!ayrıyetten, o klibin çekildiği yerler bi tanıdık geliyor ama....?
(bkz: gözüm sizi bir yerden ısıracak)
son zamanlarda müzik dinlerken gördüğüm 10 insandan 7'sinin dinlediği şarkı.*
klibinin ağva'da çekildiği şarkı.çekilen otelin isminide veririm de reklama gerek yok.
bazı yerlerinde rafet el roman'ın emo'lar gibi dişini sıkarak söylediği şarkıdır.
yusuf güney'in yalnızca sesiyle, "aaayyyyyyyyyyyyşşşşkk" diye bağıran rafet el roman'ı epey ezdiği şarkı.