bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. .
    mehmet ali birandan duyduğumuz yepyeni bir kavram.
    ... bahtsiz medeni
  2. .
    sadece laiklik demek varken, kulaga farklı * gelen terimdir.
    ... walox
  3. .
    ulan laikliğin tanımını yıllardır ezberleyemedin mi be adam. din ve devlet işinin birbirinden ayrılması. bunun ne gibi bi aşırılığı olabilir ki. hükmü kesin ve net. hey allah ım sen sabır ver.

tanım: deli saçması.
    ... isildur
  4. .
    (bkz: ultra laik)
    (bkz: hiper laik)

(bkz: ov şit)
    ... 6.4.r.1.$.h
  5. .
    efendim tam da şahsımı özetleyen bir başlık olmuş. ispatı mı? buyrun:

laikliği mitokondrilerine kadar hatta krista ve diğerinin ismi neydi ya? ha buldum, matriksine kadar hissetmiş biri olarak geçen gun karşılaştığım bir manzara beni ziyadesiyle dumura uğrattı. ülkemin getirildiği, düşürüldüğü acıklı ve vahim duruma bir üzüldüm bir daha üzüldüm. neyse efendim, mesele haremlik- selamlık meselesi. bizler kadınıyla erkeğiyle bir butun olmuş omuz omuza muasır medeniyetin merdivenlerine tırmanıyorken nereden çıkıyor böyleleri anlamıyorum.

fazla meraklandınız galiba neyse, olaya geçeyim. çarşıyı geziyordum. affınıza sığınırım sıkıntı bastı ve tuvalete gitme ihtiyacı hasıl oldu. laikliği yaşam tarzı olarak benimseyen herkes gibi ben de fazla bekletmeyi sevmem. ileride umumi tuvalet gorunce hemen seğirttim... tam kapıdan içeri giriyordum ki, laik tüylerimi tiken tiken eden bir sesle irkildim:''hemşerim orası bayan tuvaleti'' ne demek bayan tuvaleti diye çıkıştım. tuvaletin bayanı erkeği mi olur dememe kalmadan içerisinde sapık kelimesinin geçtiği cümlelerle bağırarak beni oradan uzaklaştırdılar.

ikinci hadise kamusal alanda başortusu yasağını delenlerle ilgili... geçen gun resmi bir kurumun yanından geçiyordum. içeriye bir baktım, birtakım başortululer var. kapıyı açıp içeri girdim, baktım hiçbir başortulu yok. dışarı çıkıyorum, yine başortululer var içeride. içeri giriyorum yok! sonunda anladım ki, dışarıda bankta oturan başortululerin goruntuleri camdan yansıyormuş. yansıma bile olsa, başortululerin içeri alan resim kurum yetkilisini buradan ilgililere duyuruyorum. gereği yapılsın. bugun yansıması girer, yarın...

akşam uzeri kitapçıya uğramıştım. raflarda boy boy kuran ı kerimler vardı. dışarı çıktım ve kuçuk bir cocuğu kuran alması için gonderdim. kitapçı kuran'ı çocuğa verdi. oysa çocuk 12 yaşından kuçuktu. derhal yetkililere durumu bildirdim ama netice alamadım. bu kitapların ustune tv lerdeki gibi +12 uyarısı yerleştirmek için ne kadar beklenilecek? ayrıca coğu tv kanalı kuran okunan programları genel izleyici logosuyla sunuyor. rtük uyuyor mu? (bkz: susma sustukça sıra sana gelecek)

ülke ne hale düşmüş. ben laik bir insanım, pencerimi açıp temiz hava solumak elbette benim de hakkım. dün sabah erkenden uyandım, penceriyi açtım içeriyi havalandırmak için. ama havayla birlikte ezan sesi de girdi. mecburen penceriyi kapattım. yine de ezan sesi içeriye sızıyordu. istemeyenin evine ezan sesinin girmemesi için yetkililer bir çozum bulsunlar, değil mi yani? ya hem de devletin camiisinde namaz gibi bir dini ayinin yapılmasına nasıl izin veriliyor, bu ne laubaliliktir?
    turkiye uyuyor mu?
    (bkz: uyuma türkiye)
    1 ... zwystone
  6. .
    (bkz: laikçi)
    ... zwystone
  7. .
    laiklik ile kafayı bozmuş olan kişi.

(bkz: balatayı sıyırmak)
    1 -1 ... imhotep