bugün

çalışma bakanı için dile kolay gelen tek cümle budur. bazı maaş dengelerini sağlamak için kimisine asgari kimisine milyarlar vermek lazımdır yoksa denge bozulur. *
geçinemezsiniz zaten diye devam etmesi gereken cümle. ayda 10000 tl maaş alan adamlara kolay tabii.
ortalama bir aileyi(4 kişilik) kastederek kurmuş olduğu bir cümleyse, vicdan ve adalet duyguna sokayım denilesi cümledir.
tek kişi hadi geçindi ucu ucuna diyelim. kişi sayısı 2'ye çıksa yine yetişmiyor.
ev kiramın asgari ücretten 100 lira fazla olduğu düşünülürse gerçektende çok mantıklı olan açıklamadır.
Asgari ücretle geçinmek zorundasın diye bir şey var.
ev kiralarından haberi olmayan bakan beyanıdır. o zaman maaşlara yapılan zamlar bir dursun da, asgari ücretle geçinmeyi bir denesinler bir zahmet.
en düşük maaşı en ağır çalışan işçi alıyor. adalet... yapılan haksızlığı bir de göze sokmaları da enteresan.
çok acıdır ama bu düşünceyi uygulayan parti bu ülkede yüzde elli oy alıyor.
Askeri ucretle gecinilmez diye bir sey yok. Sadece sürünülür efenim.
sözlükte ne kadar didinirsek didinelim, maaşlarda gram oynama olmayacağı için "hiçkimse" nin sözlük üzerinde tartışmaması gereken konudur.

varsa iyi bildiğiniz -ki var; daha fazla okuyup onların yerlerine geçip, maaşları artırın. *
tek basina yasayan bi adam gecinir ama aile siksen gecinemez zaten aile babasina asgari ucret veren patronun ben amina koyim.
asgari ücreti hiç almayan, dışarıdaki yaşamı meclis lokantasında 2 lira et yemeği yemekle, lojmanda 200 liraya kalmakla kıyaslayan vekil söylemidir.
elbet geçinilir.

ancak bunu kendi başarısı değil o geçinenin başarısı olarak görmek gerekir.
ben bu ülke de kirada oturup 3 çocuk okutan asgari ücretliler bilirim, nasıl mı yapıyorlar?
gidin onlara sorun, ama yapıyorlar.
devletin hesabına göre şöyle yaşaması gerekiyor:

gecekondu da oturacak,

fazla elektrik su tüketmeyecek,

saat 9'da bütün ev ahalisi uyuyacak

yemeklerde çok fazla çeşit olup mideyi bozmayacak (devlete ekstra sağlık masrafı çıkmasın dimi)

ekmek alınmayacak un alınıp evde ekmek yapılacak,

tüp ya da doğal gaz harcamasının önüne geçmek için yemek sobanın üzerinde yapılacak,

bir de asgari ücretle geçinilmiyor diyorsunuz bak mis gibi geçiniliyor.

allah devletimize zeval vermesin.

saat 9'u geçmiş ya la yatalım da fazla elektrik tüketmeyelim.
peynirin ekmeğin fiyatını çok iyi bilen bakamayanın okul harçları ve ev kiraları fiyatlarını bilmemesinden kaynaklanan mantık hatası bol konuşması... konuşması dedim pardon anırması diyecektim. zira bu sözler sadece insan beyninin üretebileceği türden sözler değil.
az votka vardır.
akla mantığa sığmayan bir konuşma. tabi oy veren halk öyle koyun görüldü ki, "kafası çalışan adam bu mantığa göre bize oy vermez zaten, ee bu da demektir ki ne dersek diyelim %50 oy cepte keh keh keh" diye düşünerekten artık rahat rahat konuşabiliyorlar. yazık cidden yazık. cahil çoğunluğu sezerekten dini arkasına alıp her zulmü halkın geneline reva görenlere lafım; utanın.. oy verenlere zaten müstahak.
ne günlere kaldık dedirten cümle. de kimse bık bık ötmesin arkadaş, bu milletin yarısı bu adamlara oy veriyor ama sanal ortamda sosyal medyada herkes giydiriyor bu ne lan. kim çıkardı bunları?

oy verdiğim güne lanet edicem zaten bu gidişle, zenginle fakirin arasındaki uçurumun anasını siktiler, artık o kadar kaşarlandık ki hangi zamma ses çıkaracağımızı şaşırıyoruz, pkk,avrupa ilişkileri, abd, vergiler, benzin, elektrik, doğalgaz.... arkadaş bu adamlar bıçak kemiğe dayanana kadar gitmeye ısrarlı yemin ediyorum.

da suç yok adamlarda, biz başa getirdik, eşeklik yaptık tekrar seçtik sonra seçmenin yarısı olarak oya boğduk bir de dedik ki kardeş biz de daha koyulmadık yer var sen koy bize, biz rahatça idare ederiz.

utanmadan iflahımızı sikiyorlar biz hala uyuyalım.
asgari ücretle geçinilmez diye bir şey yok da, masabaşı işte 4.000 lira alırsan geçinmek daha hoş gelir kulağa..
beş milyon yüz elli bin asgari ücretli nefes alıp vermeye devam ettiği için "asgari ücretle ölünür diye bir şey yok" denilmesi gerekirdi.
her millet layık olduğu şekilde yönetilir lafı boşuna değil işte. neye itiraz edip neye küfrediyorsunuz ki gene. adam içinden geldiği gibi konuşmuş. tebrik ediyorum ben. ama yok ben illa sövecem küfredecem diyorsanız 2011 seçimlerinde sandık başında ki halinize sövün siz.
yerinde açıklamadır. asgari ücretle çalışan arkadaşın zihnini açar umarım. ama yok, yine aynı tercihi yaparsa diyecek söz kalmıyor bize. zaten umrumda da değil. benim gelirim iyi. asgari ücretle çalışıp 11 senedir aynı tercihi yapan arkadaş düşünsün. bana ne amk.
bakan Faruk Çelik in asgari ücret hakkında yaptıgı anlamsız acıklama.

--spoiler--
Asgari ücretin düşük olduğu yönündeki eleştirileri yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''800 lira büyük para. Geçinilmez diye bir şey yok. Geçinirsiniz'' diye açıklama yapmış.
--spoiler--

yer misin? sabaha mı bırakırsın? *
sayın bakan sanırım türkiyede 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı\'nı bilmiyor olmasıdır. En son verilere göre açlık sınırı 1.000 tl yi geçmişti. Bakanın bu açıklaması acaba hangi kaynağa göre merak kousudur.