bugün

ev arkadaşım asetonu masaya döküp yakıyor. eğlenceliymiş. ev aramaya başladım bile.
kırmızı oje için çok daha etkili olanı üretilmesi gereken oje çıkartıcı. *
(bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
kaynama noktası 56 derece santigrad, donma noktası ise -95 derece santigrad olan organik bileşiktir. keskin bir kokusu vardir.
CH3C=OCH3 molekül formülüne sahip, IUPAC'a göre Dimetil keton olarak adlandırılan kızların ojelerini çıkartmak için kullandığı madde.
Güzel kokulu, renksiz su ve alkolle her oranda karışabilen bir sıvı. 56 derecede kaynar. Odunun kuru kuruya damıtılmasından meydana gelir.

Teknikte dumansız barut yapmak, fotoğraf plâkalarının ve filmlerin rötuş edilmesini temin etmek maksadıyla kullanılır.
pena yok edici. şöyle ki: alacalı renkleri üzerindeki bok rengi marka yazısını çıkarmak için pena üzerine iki üç damla aseton dökülür. cızırtılar ağlamaklı gözlerle dinlenir. o güne kadar penanın çıkardığı en kötü ses de duyulmuş olur.
ihtiyaç olmadığı zaman sağa sola dökülüp insanı sinir eden, ihtiyaç olduğu zaman da bulunamayan zımbırtı.
kadınların ojelerini çıkarmak için kullandığı, aynı zamanda kolayca alev alabilen bir sıvı.
selin yılmaz (vokal), pelin yıldırım(bass), melis soysal(gitar)dan oluşan, coverları dışında güzel besteleri olan güzide grup.
mutlaka bakılmalı siteleri; http://aseton.dinozoruz.com
dinlenmeli şarkıları; alev ve dip
göz atılmalı spaceleri de; http://www.myspace.com/asetontr
aseton, mineralden arındırılmış su, gliserin ve fragnance dan oluşan *, ojeleri çıkarmakla kalmayıp; bakımda yaptığını iddia eden kadınların ctrl + z kombinasyonu.
üniversite yıllarımdan kalan ve o zaman için baya iyi rock yapan 3 kadından oluşan müzik grubudur. myspace vardı tabii o zamanlar.

10 yılı aşkın bir süre öncesinden bahsediyoruz ama hala dip adlı şarkılarının sözleri ezberimdedir.
normalde adı di metil keton, başka bir adlandırma sisteminde ise propanondur.
Çook eskilerden severek dinlediğim, şuan müzik çalarımda rastgele dip şarkısının çıkmasıyla bir daha dinleyip mutlu olduğum az bilinen, parlayamamış güzel gruptur. Youtube'dan bakayım dedim, o kadar az dinlenmiş ki şaşırdım. Kaç sene öncesinin grubudur, o hatunlar şuan napıyodur bilmiyorum ama bundan en az bi 8-9 sene önce falan keşfettiğimi düşünüyorum, yanlışım var ise düzeltin. O kadar eskilere götürdü beni.
Piyasadaki üst isimleri aseton olan bu kimyasalların içinde eser miktar aseton bulunur. Zira aseton Japon yapıştırıcısını dahi kolayca çözebilecek kuvvette bir kimyasaldır. Aseton oranı yüksek oje çıkarıcılar tırnakları eritip inceltir. Yaygınlaşan protez tırnak kullanımı da içeriğindeki aseton oranının azaltılmasına sebep olmuştur. Bildiğin zehir yani.
dip şarkısı nedensiz şekilde sevilen gruptur. 3 hatundan oluşur bildiğim kadarı ile.