bugün

Türkler artık ikinci sınıf insan muamelesi görüyor. Çoğu ülke bizleri gri listeye aldı. Diğer ülkelere göre mültecilerden farkımız yok. Artık öğrencilerimize bile vize vermiyorlar.

Suç türkiye'yi gri listeye alan ülkelerde değil. Tek suç bizleri bu duruma düşürenlerde.
Suriyelilerle, afganlarla aynı muameleyi görmek çok zoruma gidiyor.
Ülkemizin düştüğü durumdan dolayı utanç duyuyorum.

Ak parti bu millete yapabileceği tüm kötülükleri yaptı..
ayakta uyuyan türk milletinin başına her şey
gelir . kürt ve arap kamburundan kurtulmak tek yol
dur .
Vize verilmeyen yerlere gidilebilir.
1 milyon suriyeli ve afgana vatandaşlık verip "türk" statüsüne sokarsan elbet vermezler dediğim olaydır. hala daha veriyorlar anasını satayım. bizim şirketteki koyu reisçi abimiz inanmıyordu ben söylerken. ehliyet randevusu alır mısın bana dedi çaktırmadan emniyetten değil ilçe nüfus müdürlüğünden aldım. gitti oradan aradı beni haklıymışsın sen dedi kendi gözleri ile görünce. işlem yapanların 4 de 3 ü suriyeli.
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Schengen vizesi ile ilgili konunun AB için "siyasi bir mesele" olmadığını vurgulayarak, Türkiye'nin AB ile vize serbestisi için taahhüt ettiği kriterleri yerine getirmesi durumunda bu konuda ilerleme sağlanabileceğini belirtti.

Büyükelçi Meyer-Landrut, dünya çapındaki rakamlara bakılacak olursa; 2019'da Schengen vizesi için toplam 17 milyon, 2021'de ise 3 milyon başvuru olduğunu da sözlerine ekliyor. Türkiye'deki başvurulara verilen ret yanıtlarının oranlarını ise Meyer-Landrut şöyle açıklıyor: "Reddedilme oranlarını da sordunuz. Elimizdeki istatistiklere göre Türkiye dünya çapındaki genel eğilimi takip ediyor aslında. 2021 yılında Türkiye'den yapılan başvuruların ret oranı yüzde 16. Bu rakam dünya ortalamasının az biraz üstünde ama dünya için geçerli olan genel ret eğilimine yakın bir rakam."
yeşil pasaportum var skimde olmaz vize falan.
aynı anda hem bizi kıskandıkları için, hem de kendi ülkemizin her açıdan bize yeteceğini düşündüklerinden dolayı boş yere zaman kaybetmememiz için artık vermeyeceklerdir. kıskanılsa bile iyilik yaptırmaya zorlayan bir üstünlüğe sahibiz.
Daha geçen gün sevdiceğe 6 aylık multi visa aldık. Yemin ederim şansa yaşıyoruz.
dünyada bütün endekslerde son sıralarda yer alan bir ülke için ne olması bekleniyordu acaba?
Artık T.C. vatandaşlığının kolay edinilen bir şey olmasından kaynaklıdır. Güvenilirliği kalmamıştır bu yüzden vize alınamadığında kimse suçlanmamalıdır .
15 milyonu mülteci 80 milyonu normal vatandaş olan bir ülkeye vize verenin kafası yoktur.
Ülkede demokrasi sıçmaya devam ederse vizeye gerek kalmayacak. iranlılar gibi mülteci hakkı doğacak hale gelecek.
tamam kazandınız da bir boka yarayın ama bu ne rezalet...
kendi adayları kazanamadı ya, sözde cezalandırıyor kefereler. reisin meşhur sözü var bununla ilgili.

(bkz: topunuz gelin)
"neden?" diye sorunca adam gibi , cevabı son derece nettir.

adamlar haklı dağılın beyler.
yeşil pasaportumuzun bile itibarı kalmadığını bizzat eski içişleri bakanı açıkladı.