1. 1.
  danimarkalı 80lerin asmis thrash metal grubu.ne yazık ki ülkemizdeki metalcilerinin bir çoğu bu gruptan bihaber'dir.grubun kuruluş tarihçesi metallica'nın kuruluş tarihine tekabül etmektedir.ayrıca grubun prodüktörü aynı zaman metallica'yada prodüktörlük yapan Flemming Rasmussen'dir.gerek gitar riffleri gerek davul partisyonları gerekse feci gaz scream vokalleri ile insanı yerinden zıplatır.kadrosu

  Flemming Ronsdorf vokal
  Michael Stytzer gitar
  Morten Stytzer bass
  Per M. Jensen davul

  We are the Dead Demo, 1983
  Shellshock Demo, 1984
  Deeds of Darkness Demo, 1984
  Fear of Tomorrow 1985
  Fear of Tomorrow Demo, 1985
  Terror Squad 1987
  1989 demo Demo, 1989
  Terror Squad / Fear Of Tomorrow Best of/Compilation, 1990
  Don't Believe/Khomaniac Single, 1990
  By Inheritance 1990
  Mind Factory Demo, 1991
  Deadly Relics Best of/Compilation, 1998
  Jester Single, 1999
  B.A.C.K. 1999
  2 ... vandalkepceoperatoru
 2. 2.
  fear of tomorrow da amatörlüklerini gayet başarılı şekilde aşmalarının ardından inanılmaz melodik,hatta zaman zaman jazz etkileşimli parçalar yapan,by inheritance gibi manyak bir albüm yapmış grup.her riffleri başka yöreden gelir;kültür mozaiği gibidirler,aşmıştırlar,danimarka denince aklıma ilk gelen sözcüğün artillery olmasının sebebidirler.
  ... disco inferno
 3. 3.
  (bkz: By Inheritance) albümleri kült statüsüne ulaşmıştır.dinleyeni riff manyağı yapar.mükemmel soloları vardır.ayrıca dave lombardo ayarında davulcuları vardır. (bkz: Per M Jensen) (bkz: tadından yenmez)
  ... helstar
 4. 4.
  1982 yılında kopenhag'da kurulmuştur. ilk üyeleri Jørgen Sandau, Michael Stützer, Morten Stützer, Carsten Nielsen, Carsten Lohmann'dır. 1990'da thrash klasiği sayılan By Inheritance albümüne imza atmışlardır.
  1 ... dolayli zarf tumleci
 5. 5.
  Cybermind veyahut 7.00 From Tashkent parçalarıyla,bilmeyenlerin ne muhteşem bi grup olduğu konusunda fikir edinebileceği gerçek bir trash topluluğu.

  B.A.C.K. albümü 7 megatonluk nükleer patlayıcı şiddetiyle tavsiye edilir
  ... rantulas
 6. 6.
  danimarka'dan çıkmış en iyi müzik grubu olmasının yanında, galatasaray'ın parken stadından söke söke aldığı uefa kupasından sonra danimarka sınırları içinde gerçekleşen en güzel olaydır.
  1 ... tornado of souls
 7. 7.
  2008 yılında yeniden avrupa sahnelerini sallamaya hazırlanan efsanevi thrash metal grubu. mart ayında polonya'da verecekleri metalmania festivali kapsamında ki konserini dvd formatında kaydedip piyasaya sunmaya hazırlanan efsane.

  http://www.stutzer-music.com/home.html
  ... tornado of souls
 8. 8.
  hava saldırısı anlamına gelir. Call of duty oyunlarında klavyenizdeki bir tuş kadar yakındır.
  ... nekrofili
 9. 9.
  vokal Flemming Ronsdorf ayrıldıktan sonraki performanslarını hiç izlemedim, aslına bakılırsa pek izlemek istediğim de söylenemez, hevesimi albüme saklıyorum. lakin hala albüme dair bir haber de ortalıkta, kafalarını kırdıracaklar en sonunda.

  bu arada bi anektod, ex-vokal flemming 90'larda schmier'ın destruction'dan kovulduğu sıralarda gruba girmek için epey istekli davranmış, hatta grupla birkaç stüdyo performansı bile gerçekleştirmiştir ki plak şirketinin soğuk bakması nedeniyle gruba dahil olamamıştır. iyi de olmuştur aslında, zira destruction schmier'la destruction'dur ancak.
  ... zedx
 10. 10.
  technical thrash tanımı yapılan ender guruplardandır. danimarkalı olmaları ve çoğu kişinin bu gurup ile tanışmış olmamasıbu gurubu daha değişilmez kılmaktadır.
  ... kutukutupense