bugün

dersin 20.dk. doldurmus olmasına rağmen hocanın gelmemesi ile sınıfta baş gösteren müşkülat. 30.dk dan sonra sınıfta beyin fırtınası yapılarak dersin düştüğü sonucuna varılması fakat 2 tane ineğin bunu kabul etmeyerek "hayır kardeşim olurmu öle şey ben hocayı beklicem" diyerek dersi düşürememe sorunsalıdır.
ilkokulda ve ortaögretimde bos ders olarak anılan durumu arkadaşlarına ifade eden gencimizdir
tamamen saçma bir cümledir, bir üniversite öğrencisinin derslere girme zorunluluğu yoktur, devamsızlık hakkını kullanmak yerine sınıfı gaza getirmek için kullanılır, ama mutlaka sınıf kararına uymayan bir kıl çıkacaktır.
bu cümleyi her duyduğumda,,söyleyenin ardında e hadi kaldır o zaman diye bayat bi esprinin yapıldığı basit uyarı cümlesi...ve asla gerçekleşmeyen..hoca bu cümlenin ardından derse girer ztn...zaten hoca bunu adrenalin olsun,öğrenciler bi gaza gelsin diye yapar...
ben çıkıom ders dinlemicem millette peşimden gelsin manasına gelir yoksa zaten yoklama fln yok *
Ardından gelen eğlence ve coşku edasıyla bütün sınıfta (bkz: sise cevirmece), (bkz: uzun esek)ve (bkz: isim şehir)gibi oyunlarla okulda en çok özlenen anlar olmuş durumdur...
ders düştü nidalarının arkasından hocanın gelmesiyle derse girme hevesinin son kırıntıları çoktan süpürülmüş hoca kürsüsüne yerleşmeden 20 dk beklenen dersten koşarak uzaklaşılmıştır.
zaten 45dk sonra hoca gelmezsw ders düser. bırakın inekler gelmesin *
benim gibi garantici kişilerde şu tip bi ikileme neden olur.inekler yüsünden ne kadar gec de olsa sınıfta adam oldugundan hoca geldiginde yoklama alınır. herkes gider,inekler sınıfta bekler sende sınıfın kapısında bi arkadası bekliyo numarası yaparak hoca gelirse kayarım içeri diye sinsi bi plan kurarsın.bazen işe yarar bundan haberi olan normal arkadasların sana sen ne arıyodun derste derse. -yaaa hoca beni koridorda gördü zorla aldı bilader ben ne yapam dersin.
ders düşmez... mutlaka sınıftan bir hin oğlu hin çıkıp hocanın gelişini bekleyecek ve yapılacak olan dersten sinavda sorumlu tutulmanıza neden olacaktır.
15 yıllık öğrencilik hayatımda olmamış bir olay.
sınıftaki en ileri saate sahip olan kişinin ağzından çıkması hevesle beklenen cümlecik. tam montlar giyilmiş, kitaplar ellere alınmışken hocanın koridorun sonunda gözükmesiyle ve hoca geldi cümlesiyle noktalansa da birkaç dakikalığına da olsa güzel anlar yaşatır aynı zamanda. **
hep söylenen fakat tam kalkıp gidecekken hocanın kapıda görünmesi ile hüsranla biten kısa süreli mutluluktur.
lisede mutluluk verici üniversitede düşündürücü cümle. Lisede zaten kaçmaya yer arıyorsundur; dışarda güzel hava, arkadaşlar, sevgili bileşenleri vardır cümleyi duyduğun an kanın kaynamaya başlar, bi mutluluk gelir. Üniversitede ise bu bileşenler gene var fakat bu sefer dersten kalma durumu olabiliyor. Artık devamsızlık hakkın kalmamamışsa mesela işte tam insanın kafayı yediği durumdur. Gitsem mi kalsam mı düşünceleriyle çökertir resmen. Mecburen sınıfta tek bir kişi kalmayana kadar beklersin sonra senin için ders düşmüştür.*
sdü öğretmenlerinin pek sallamadığı bir olay
üniversite öğrencileri olan bizlerin hoca şöyle yarım saat kadar gelmemesi halinde başvurduğumuz provakatör söylemdir. anasını satayım yaa şimdiye kadar uyup da ( hatta .ötü yiyip de) gelen olmadı arkadaş.
biz üniversite öğrencilerinin duymaktan keyif aldığı haberdir.
bizim burada ders ancak ben ölünce düşer diyen hocaların bulunduğu yerde pek sökmeyen kelimeler grubu..
üniversite ise söz konusu yer 10 saniye içinde kimsenin kalmamasını sağlayan sözcük. toz bulamazsınız. *
(img:#159149)
Üniversitede belli bir zaman sonra hoca gelmemesiyle söylenir ki hoca gelirse bu büyü bozulur.
bugün düşerse yarın kalkar, hocalar kimseye acımaz artık.