bugün

haysiyetten yoksun kişidir.

sırf aykırı olmak için uyuşturucu kullanıp , kendisine yandaş aramaktadır.
parası olmadığında otlanacağı insan sayısını arttırmak isteyen kişi olabilir. *
otlakçılık yapabileceği keş portföyü oluşturmak isteyendir, torbacıdır ve büyük ihtimalle şopardır.
para için ruhunu satan zavallı kişidir.
tanım: göttür.

asıl tanım: sanıyorum uyuşturucuyla mücadele kapsamında, sözlüklerde de bir savaş söz konusu emniyet tarafından. psikolojik midir, yoksa etiketlemek için midir bilinmez ama son zamanlarda bu sözlükte hiç görmediğim kadar uyuşturucu muhabbeti dönmekte.

Hayır madem sen kullanmıyorsun ne skime millete tatava yapıyorsun? Bırak içme.. içen de ne bok yiyorsa yesin. Var mı sana giren çıkan? bence yok. Var mı sana bir zararı? bence yok. Ha kıskanıyor musun nedir mınakoyim sürekli bir uyuşturucu kullanımına savaştır anlamadım gitti. Sen arkadaşınla çay içmekten hoşlanıyorsundur, o adam sarıp içmekten hoşlanıyordur bırak ne sikimi yerse yesin.

Ha eğer memursanız söyleyin bilelim be kardeşim, zarflamayın bu kadar bizi. Sürekli bir iş olmalar, sürekli bir uyuşturucu muhabbetleri. Kimse kimseye de para falan vermez hani uyandırayım sizi uyuşturucuya alıştırdı diye. Saçma sapan şeylerle, zaten kötü olan bir şeyi hepten kötü göstermeye çalışmayın. Aklı olan zaten anlar bu yazıdan neyi alıp, neyi almayacağını.
kendisi o illetten kurtulamadığı için başkalarını da aynı batağa sokmak isteyen zavallı, aciz ama kendisine sorarsan mükemmel, feleğin çemberinden kolbastı oynayarak geçmiş kişi. koşar adım uzaklaşmak lazım kendilerinden.
ütopik kişidir. kimse kimseyi bir şeye alıştıramaz. sorun daha derinlerdedir. uyuşturucuya alışacak insanın kendi içinde çözmesi lazım sorunu derim şahsen. yani olaya en basit hali ile sigara bağımlılığı ile bakalım. içecek adam her halikarda içecektir fırsatını bulduğunda. içmek niyetinde olmayan adam ise kim ne derse desin, hatta içtiği sigara başına prim bile versinler gene de içmeyecektir. olay da "içinde olmak" dediğimiz köktedir.

yasal uyarı: sigara sağlığa zararlıdır.
cok kotu bir durumdur.sagopanın dizeleride bu durumu iyi anlatır.

ilk sigarayla merabalaşmamda kendimi kabile reisi sanmıştım.
arkadaşım bir canavarmış, malesef çok geç anladım.
çakmak onun ellerindeydi... "
kendisi kötüydü de çevresi iyiydi. böyle miydi? yok. kendisi iyiydi de devresi kötüydü mü? değil. fendisi iyiydi çehresi kötüydü. tamam bu oldu.
yatacak yeri olmayan kişi.
uyuşturucuya başlamak her zaman olmasa da çoğu zaman karakter zayıflığından ileri gelir. insan denilen varlık da çoğu zaman onaylanmak ve kabul görmek ister. uyuşturucu kullanımı bir süre sonra dozunu aşınca; kişi kendisiyle aynı duyguları yaşayan insanları görmek ister; onaylanmak, kabul görmek. empati kurarsak normal olan bir davranıştır ancak kötüdür elbet. uyuşturucu kullanan kişiden zaten mantıklı bir hareket bekleyemezsiniz, yani onun arkadaşını bu olaya davet etmesi normaldir. burada önemli olan nokta, uyuşturucunun normalleştirilmesidir insan beyninde. herkes uyuşturucuya başlarken veya türlerine, deneme-yanılma yöntemini kullanır; "bir içeyim bırakırım, tadına bakayım vs." tabi bu tür şeylere başladıktan sonra bırakılamıyor. en etkili yöntem daha başlamadan ona ileride ne olabileceğini göstermek. burada o "arkadaş"ı ayıplamak yerine, bu illetin satışını ve kullanımını nasıl engelleriz, nasıl bir başka insanı bu beladan uzak tutarız, fikirleri üzerine kafa yormaktır.
analarımızın babalarımızın bizi onlara karşı uyardığı kötü arkadaşlardır. "ooolm ben denedim bişi olmuyo yeaa." der bu ibne, zira kendisi piç sıfatlıdır kızlar tav olur, kızların yanında göt olmamak adına sümsük elemanda kullanır uyuşturucu. elin 2 götü boklu kevaşesi uğruna hayatlarını karartırlar.
sırf farklı olmak için uyuşturucu kullanan , sonra da yalnız kalmamak için arkadaşlarını da bu illete alıştıran , kendisiyle tezat düşen kişidir.
yalnız ölmekten it gibi korkan insan müsveddesidir.
yeni bir havayolu şirketidir, uçurmaktadır. bi gün kendi de ebedi uçar elbet.*
(bkz: aşıcı)
bir zamanlar arkadaş çevresi tarafından uyuşturucuya alıştırılmış birisi olabilitesi yüksek kişidir.
puşt oğlu puşttur.
yeni bir şey değildir. eskimiş bir cadde torbacısı numarasıdır. orta okul çocukları bile yememektedir artık.
sikim akıllıdır.
nasıl bir yıkım yarattığının farkında olmayan kişidir.
ben yandım sizde yanın mantığıyla hareket eden kişidir.
insan olup olmadığı tartşmaya açık bir konudur tabi.