bugün

kötü koyar çalışan insana, otobüse binersin 3-5 kişi vardır sokaklar da insan yoktur, özellikle bu gün istanbulda güneş bile yoktur o bile tatile çıkmıştır. gelirsin ofise bütün kıdemli çalışanlar izin alıp gitmiştir geriye ise sadece benim gibi mazlumlar kalmıştır.
bayram günü çalışmaktan daha iç açıcı bir durumdur.
(bkz: turizm çalışanları)
yarım gün çalışanlar için şanslı olmaktır.
doktor, hemşire, polis, asker vs vs. gibi nöbet gerektiren işte çalışanlar içinse sıradanlaşmış olabilir.
gün sonunda verilecek ikramiyenin umuduyla çekilebilen eylem.
gün sonunda yüklü bir ciro için çekilebilecek çile.
iç dünyanda bu güne kadar hiç kullanmadığın küfürler uçuşur,
bu mübarek günde günaha girersin bolca...

(lan ben bu kadar küfretmeyi bildiğimi bilmiyordum.)
anlaşılıyor ki , çalışmak değil sözlükte zaman öldürmek demektir.
şu an bulunduğum durum, ne telefon çalıyor, ne gelen giden var, site de bomboş, bir güvenlik var bir de ben.
daha beter halleri de olan durumdur.
(bkz: bayram günü çalışmak)
iyi sayılabilir aslında (bkz: Bayramda çalışmak) (bkz: gazeteci olmak) (bkz: hic bir zaman sabah 9 aksam 5 calısamayacaklar)
Özel sektör mensubu olmaktır. Ayrıca arefede çalışmak demek, içten bolca küfür edip, dıştan sırıtmak demektir.
memur olmamaktır.
dokuz gün tatili olan arkadaşların arayıp taciz etmesi için bir sebeptir.
yarım gündür. sıkın dişinizi kader ortaklarım.
Öğlene kadar olabilecek bir durumdur. Böylesi insan da pek de huzursuzluk yaratmaz.
bugunun arife günü oldugunun farkında bile olmamak bayramdan bihaber olmaktır. bugunde yarında ondan sonraki günde çalışılacagı için çok birsey ifade etmez.
(bkz: turızm sektöründe çalışmak)
fazla mesai göz çıkarmaz.
seçilmiş kişilerdir.
benim gibi bayramda çalışmak zorunda kalanlar için daha kötü olmayandır.

(bkz: sikerler öyle işi)
bir kez daha memur olabilmek için delirme nedenidir. ramazan oruç uyku ve küfür de edemezsin malum oruç.. zordur.
bugun tam gün çalışan biri olarak çok sinir bozucu bi durum.
kişinin içine işler ama işyeri'nin menfaat'i söz konusuysa katlanılması gereken durumdur.
insanın hiç çalışmak istemediği bir ruh halinde olduğu durum.
(bkz: bitse de gitsek).
hele birde sadece 12:00'a kadar çalışıp sonra tekrar gitmek daha beterdir. ulen 3 saat için işe geldik. *