hoş görüden bir haber ülkesini sevmeyen tiptir. ülkenin her yerinde ingilizce tabela varken sıkıntı yok arapça olunca auuu. arap turist insan değil mi? suriyeli bir sürü yeni kardeşimiz geldi onlara özel tabela olması ancak bazı faşistleri rahatsız eder. evet.
arapça öğrencisi olarak ben türkçe dışında asılan tabelâların hepsine karşıyım. ingilizce, arapça farketmez. tabi ingilizce tabelaya bir şey demeyip hatta sadece arapça tabelaya laf yapanlar, yazar kardeşimizin ağır hakaretlerini hakediyorlar.
yoktur.

sorun arapça tabelalar değil, bu savaştan kaçıp canlarını kurtaran fakat türkiye'ye gelince mülteci değil de bu vatanın sahibiymiş gibi davranan insanlardır.

görüyoruz, çevremizde bolca var bu suriyelilerden. şahsen bana hiçte ülkesini kaybetmiş, yaban ellerde sefil olmuş insanlar gibi gelmiyorlar.

sabahtan akşama kadar çocukları dilendirip üstüne devletten nakit yardımı alıp eşşek gibi yeyip içiyorlar. neşeleri gayet yerinde.

sanki mülteci biziz amına koyayım. hepsi birer birer arabalanıyor.

özetle; lan mülteciyseniz mülteciliğinizi bilin, öyle ortada patron gibi dolaşmayın. bu ülkenin kanunları kuralları var.
Ne demiş şair arapça tabeladan rahatsız olmayanlara (bkz: yallah Arabistana)
assınlar ama sadece rize, trabzon ve sivasa assınlar.
adana tabelaları sökmüş, tötlerine ilave etmese bari.
osmanlı kalıntılarının zoruna giden tiptir.
mesele sadece tabela değil sen hala anlamadın mı?
zorunlu din dersi, her yerde tarikat türemesi, ilkokula arapca dersleri gibi tamamen dini toplumun merkezine yerlestirmeye calisan gerici anlayisa verilen bir tepkidir.
gerci bir gece de cahil kaldik diyen sigirlar anlamaz bunlari.
Ya araplaşırsın ya da türkleştirirsin.
tüm yabancı dil içerikli tabelalardan rahatsız olması gereken tiptir ya da araplar bunun anasını sikmiş olmalı ki böyle ırkçılık güder.
ulan 1. dünya savaşı ve sonrasında ingilizler di ninene tecavüz eden ama sen kürtçeye kız arapça ya kız.
görsel
Hoşgörü bekleyen arkadaşlar Kürtçe tabelaya da aynı şekilde bakıyor mu?
Biz gidelim komple suriyeliler mutlu olsun amına koyayım. Suriyeli kardeşlerimizmiş. Doğu türkistanda sistematik soykırım var. Oradaki türk, hem türk hem müslüman! Oraya g.tünüz yemiyor tabi eyy çin demeye!

Şovenist götverenler sizi. Arabınkini yalamaya doymadınız amk! Arap kralı öldü yas ilan ettiniz! 15 yıldır her On kasımda ne hikmetse grip oldunuz.

Hep söylüyorum bu ülkede ne olursan ol türk olma.
Oo Arap sevici alırım bi dal.
(bkz: Türkiye Türklerindir)
gavurların taharetsiz g.tünü yalayanları görüpde arap kardeşlerimizi bağrımıza basmazmıyız yahu .

kardeşlerimiz bizim onlar kardeşlerimiz .

kafir kardeşliği nerden bilsin .
--spoiler--

ingilizce evrensel bir dildir çünkü benim canım arkadaşım. şöyle düşün; ispanyol turistler geliyor diye ispanyolca tabela asalım? veyahut japon turistler geliyor diye japonca?

olm az akıllı olun saçmalamayın lan.

--spoiler--

bu ne şimdi salak salak turist örneği vermiş 2. entrydeki hanzo. suriyeliler turist mi bre tükürdüğüm adamlar mülteci.

arapça tabela koyulmasını savunmuyorum tabi ki ama bu ne tarak kürek bi örnek böyle.
- Ülkemde Arap istemiyorum, talebinden "ülkesini sevmiyor" dangalıklığını çıkardıysan buna bir şey diyemiyorum.
- ingilizce (Yahut başka dilde) tabela olmasına ses çıkarmadığımız yok. ingilizce ya da saçma Türkçe-ingilizce karışımı şirket isimlerine nasıl karşıysam buna da öyle karşıyım.
- Arap turist insan mıdır, sorusunda şüphelerim var.
- Suriyeliler kardeşimiz hede hödö gibi bir saçmalığı zaten duymamış gibi yapıyorum.
- Son olarak, evet faşistim. *
Bunların %90 ı ingilizce tabelalardan rahatsız olmaz. ingilizcenin evrenselliğine tüküreyim. asıl ingilizce tabela olmamalı zira gavurun dilidir. Ulan müslüman arap kardeşimiz varken, bize hiçbir hayrı dokunmayan, bizi sömürmekten başka maksad-ı nihai si olmayan avrupalı gavurların dilini mi isteyeceğiz? Hadi oradan!
entrynin başına sonuna evet yazan bir insanın açtığı başlık. sen öyme başlık açarsan bende buna takılırım.

bak arapçı kardeşim;

-aslında suriyeliler dükkan açamamalı çünkü mülteciler.
-aslında suriyeliler şehirde gezememeli çünkü mülteciler.
-aslında suriyeliler oy verememeli çünkü onlar vatandaş değil.
-aslında suriyeliler yardım parası alamamalı çünkü onlar vatandaş değil.

al sana olay ?
Araplari sikeyim sana birsey olmasin.
öncelikle bu tip benim! şimdiden özür dilerim. zira bu konuda çok dolu biriyim.

bu araplara gösterilen müsama nedir amk çocukları?

bu ülkenin gariban insanını yeteri kadar sikmediniz mi amk çocukları?

bu ülkenin insanı ailesini zar zor geçindiriyor, parasızlıktan evlilikler bitiyor, sözde savaştan kaçmış arap ama burada lüks arabaya biniyor. bize kim bakacak amk çocukları?

açılım dediniz teröristlerle el ele verip halaylar çektiniz. teröristler şehirlerde bombalar patlattı metrolarda götümüz üç buçuk attı. amk çocukları..!

cemaatler ile iş birliği yaptınız, ulan hep mi kandırıldınız. feto ülkeye darbe yaptı, olan yine halk'a olmadı mı amk çocukları?

rüşvetçi arap zarrap hayali ihracat yaptı, bakanların yollarına 45-50 bıraktı, yetmedi bizi abd ye sattı, olan yine halka oldu amk çocukları...!

ben esnaflık yaptım. çalışanların vergilerini, devletin vergilerini ödemekle uğraşırken battım. dükkanımı kapatmak zorunda kaldım. benim anam sikildi amk çocukları...!

kafede sigara içmek yasak dediniz, esnafı dükkan kapatmaya ittiniz, yerine suriyeli gelip dükkanını açtı. içeride sigarasını, nargilesini yaktı, ama ona kimse dokunmadı amk çocukları...!

esnaf işsizlikten kan ağlıyor, çalışanların vergileri belini büküyor, türk esnaf dükkanını kapatmak zorunda kalıyor, karşısına kaçak işçi çalıştıran suriyeli dükkan açıyor. bunların hepsi halk'a giriyor amk çocukları...!
Adana Büyükşehir belediyesi.
Kapitalist bir Ülkede ingilizceden Rahatsız olandan çok çok akıllı olan tiptir.

Neymiş '' ingilizceden neden rahatsız olmuyorsunuz'' Ulan gevşek her şeyin Yurt dışından geliyor

Kapitalist bir sisteme köle olmuşsun Burada ingilizce ile Arapçayı bir tutuyorsun.

Arapça tabela isteyen Açık ve Net haindir.
cehennemde cayır cuyur yanacak tiptir.
(bkz: arapların üstün ırk olduğunu kabul edemeyen türk)
arapça, ingilizce, kürtçe, fransızca her türlü yabancı dilde tabeladan rahatsızım.
buyrun ne diyecekseniz yüzüme söyleyin.

yalnızca türkçe beyefendiler, yalnızca türkçe!
işletmelere, konut projelerine yabancı isimler veriliyor, rahatsız oluyorum diye hönküren reisin ülkesinde yaşayan tiptir.

evet ben de arapça tabeladan rahatsız oluyorum. arapça ana dil ilan edildiyse başka.