bugün

Genellikle et, pirinç ve baharat ağırlıklıdır.

Kepsa pilavı efsanedir. Fakat yüksek baharat oranı dolayısıyla her yerde yenmesini tavsiye etmem.
4 yıl hatayda okudum,genelde yağlı oluyordu yemekleri.
Hatayda malum arap kültürü var.
çok kötü yemeklerdir.

dinleri gibi yemekleri de..
araplara olan gayz'dan sevilmeyecek,seven varsada "ben seviyorum la valla" diyemeyecek yobaz genellemelere başlık olmuş yemeklerdir,damak zevki farklıdır çinlilere baktığımızda bunun fehvasını anlıyoruz,kendi kanaatim arapların yemeklerini türkler yapar ise güzel yaparlar,arapların pilavı elleriyle sıkıp yediği aklıma geldide.
Humusu tek geçerim. kesinlikle tüketilmelidir.
Hijyenik acıdan sıkıntılı olabilecek yemeklerdir.
Develi pilav.
Deve etiyle yaptıkları yemekler meşhurdur, etin tadı ekşi gibiymiş yemediğim için fikrim yok.
Aşırı yağlı ve baharatlı yemekleri olan millet.
bugün deneyip çok beğendiğim fette ve felaafeli barındıran mutfak.
ciddi kilo aldıran yemeklerdir.
(bkz: kebap)
"Kıtelıy, şembuvrek, ıhcoket" gibi türlerinden de anlaşılması mümkün olduğu gibi;
olağanüstü haz kabilinden hislere sebep olan,
yapım süreci sabırlı ve titiz olmayı gerektiren yiyeceklerdir.
full,felefil,koşari favorileridir. her yemeğe kimyon ve sarımsak boca ederler. bide muluğiyye diye bişey vardı. allahım affet çok kötü görünüyordu.
Hangisi olduğu önemli değil, şöyle yenen her yemek iğrençtir....

görsel
Hijyen korkusu olmasa tadları güzel sanırım.
Ben sadece mısır yemeklerini tattım. Bizim gibi kebap sever insanlara hitap edecek damak zevkleri var.
Orada Humusa doydum diyebilirim. Güvercin olma ihtimaline karşı kanatlılardan uzak durdum elbette. Çünkü onlarda güvercin en az tavuk kadar yaygın tüketiliyor.
Bir de pişmemiş salata gibi şeyler yenmemeli. ishal olursunuz.
Sofraya getirdikleri taze hurmaları en az 2 ıslak mendil kullanarak temizleyip, içme suyuyla duruladıktan sonra ancak yiyebilmiştim. Mendiller çamur içinde kalmıştı.
türk yemeklerinden bin kat daha güzeldir.
ağır yağ tadı içerir. hijyenik acıdan sıkıntılı yaratma potansiyelinin yüksekliğine, zaten yukarıda değinilmiş..
görsel
yağlı ve iğrenç yemeklerdir.
hemen hemen türk mutfağının yarısını oluşturur.
nimete hakaret etmek olmaz da leş gibi lahım gibi kokuyorlar.
baharat sevenler için güzeldir.
Salça, toz biber, pul biber, yağ, kırmızı, kırmızı daha fazla kırmızıııı.
çatal kaşık kullanılmadan yenen yemeklerdir.

çiyanlı hamam böcekli çin yemekleri kadar kötümüdür bilemem orası tartışılır.