Advertisement

 1. 1.
  giriş.
  evden çıkarken genelde tartışmaların patlak verdiği yer.
  1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  tam olarak ne olduğunu çözemediğim evin bölümü, hol mü? ara mı? antre mi? ne yaw ne ?
  ... combatant
 3. 3.
  evlerin girişinde bulunur en has kankası da ismi kendisi gibi acayip olan (bkz: portmanto) dur
  ... narsil
 4. 4.
  fransızca entrée kelimesinden gelir.dilimizde ki karşılığı * tir.ayrıca başlangıç yemeği için de kullanılır.
  2 ... pafküf
 5. 5.
  cok basarili buldugum bir fotografcinin deviantarttaki nick name i. http://antre.deviantart.com/
  ... drumstylo
 6. 6.
  yeni yapı olan evlerin giriş bölümü. eski tip evlerde koridor sistemi bile pek olmadığı için, antreyide pek bulamazsın zaten.

  ev için olmazsa olmazdır bence. zira girişte ayakkabılarını çıkarmak ve montunu asmak için yeterli alanı vardır antrenin. fakat evine girer girmez direk salon varsa eğer, ayakkabını salonun girişine, montunu da kanepenin üstüne atmak zorunda kalabilirsin.
  1 ... emree n
 7. 7.
  Türkçe sözlü Rock Müzik yapan ''Antré'' 2010 Kasım ayında daha önce ''BUZ'' grubunda birlikte çalışan Tercan ŞENER (Davul) ve ismet TÜMER (Vokal) tarafından kurulmuş Caner HIZ (Gitar) ve ''SINIR'' grubundan Ferit KESER' in katılmasıyla son halini almıştır.

  ***

  2010 Aralık’tan itibaren albüm çalışmalarına hız veren Antré 2011 Mayıs’ta 10 şarkılık albüm kayıtlarını MMA stüdyolarında Bora Uslusoy ve ilter Kalkancı beraber almış, Tarkan Gözübüyük te şarkılara yapmış olduğu mix’ler ile katkıda bulunmuştur.

  ***

  Grup konserlerinde de çaldığı Özlem Tekin’in albümünde yer alan Barlas bestesi “Aşka Dair” i albümüne koymak istemiş ve Barlas’tan olumlu yanıt alınınca çıkarmayı planladıkları albüme 8 besteyle beraber dâhil etmişlerdir.Besteler genelde grubun ortak çalışmasıdır. Antré’ye konserlerinde altyapılarla ve enstrumanlarıyla cesitli müzisyenler eşlik etmektedir.
  ... hadesistan