al o zaman başlık: call of duty oynayıp amerikan karşıtı olan godik yurdum ergen milliyetçileri.

paladin rıza: beyler yarın diğer mahallenin kahvesiyle age of var, gece sevişmeyin.
monk hatip mezunu ahmet: ben monk olucam wololoooo.
işçi hilmi: emret, yaparım.
ırgat ayşe: seyis.

o değil de savaş kötüdür diye şimdi tespit mi yapalım? yok.

oyun oynayıp gerçek yaşamda savaşı da savunalım mı? e bu daha da gerizekalı bir durum olmaz mı?

çocuğunuza sahip çıkarsanız, arada başını okşar onla ilgilenirseniz emin olun o çocuk bilgisayar oynadığı için saldırgan olmaz, gerçek yaşamı ayırt eder. demem o ki aile, çocuğun kendini geliştirmesi ve bilişsel süreçleri esastır.

zaten iki pc oyunundan da etkileniyorsa o çocuk olmamıştır, potasyumu eksiktir onun. cem yılmaz'a selamlar.

true story.
oyun ile gerçek yaşamı ayıran savaş karşıtıdır.
(bkz: kaleyi içten fetih etmek)
anti militaliste zarar vermez.
önemsediği nokta silahlar, güç değil, stratejidir.
sonuçta silah, güç var tabi oyunda ama gerçek değil.
reelde sosyalist takılıp age of da türk seçmek adlı başlıkta başka bir yönüne değindiğim içler acısı durum kişisi. yazık ya, arkasında durun olum bi görüşünüzün. ben ezerim, geçerim diyorum, dağlara çıkıp kaptan mağara adamı gibi göğsümü yumrukluyor daha sonra başlıyorum age of a. bir merzifonluya da bu yakışır...
bir türevi de gayet adanmış bir sosyalist olup bilimum 2. dünya savaşı temalı filmlerde oyunlarda, almanları tutmak, for the third reich diye bağırmaktan kendini alamamaktır. almanları tutarken, ingilizce bağırmanın sebebi saptanırsa hastalığın tedavisinde bir ilerleme kaydedilir sanırım *.
(bkz: gerici olup insan olan şahıs)

(bkz: sallamasyon engellenemez)
(bkz: komunist olup converse giyen tikky)
şiddete karşı olup postal 2 de insanların kafasını pompalıyla parçalayanla aynı akıldaki muhteremdir. herhangi bir çelişki göstergesi değildir.
bazı milletlerde, rahiplerin düşman binalarını kendine çevirmesi ve köylülerin bina yıkmaktaki +15 atak özelliği muhtemelen bu muhteremler için eklenmiştir. age of empires oyununda savaşmadan oyunu ekonomi üzerinden yürüterek belirli puanda bitirmeyi amaçlayan özelliği de vardır. biraz kapitalisttir ama en azından antimilitaristtir.
call of duty oynayan barışçıl insandan farkı olmayan muhteremdir. fifa oynayınca futbolcu, hitman oynayınca katil, call of duty oynayınca savaşçı düdük olmayacağı gibi age of oynayınca da antimiliteristliğinden birşey kaybetmeyecektir.

aslında.. euro truck simulator oynuyorum diye kamyoncuya çıktı adım. tamam lan tamam, oyunda ne yapıyorsan osundur. savaşçı olmasan için sızlamaz mı o askerleri öldürürken?

edit: başlık başıma kalmış.