bugün

En yakışıklısını göster yine de bir şey bulur arkadaş.
(bkz: kız dedektörü başlıklar)
ayy bu dişleği mi buldun bula bula felsefesini benimsemiş annelerin yaptığıdır, beğenmediğine göre sevgilide iş vardır.
herşeyi size göre uygun ise karşınıza alabilirsiniz. islamda da, devlette de anne yada babanın evlenmeye karışması gibi bir durum sözkonusu değildir.
+anne sen mi evlenecen ben mi?
anneler her zaman en iyisini bilir.
her sevgiliye bi bok atar o anneler. illa ki bi beğenmediği nokta olur, sürekli onu söyler. gün gelir ne güzel kız/erkek dediği tip o sevgililerden daha düşük seviyede olabilir. hatta çok yüksek ihtimallidir. ona güzel gelir çünkü o kişi sevgilin değildir.
annem en son sevgilime yüzüne yüzüne sen kendine aynada bakmıyor musun ? sence siz yakışıyor musunuz ? dedi , tamam anladık annesin tamam seviyorsun evlat sevgisi onu da anlarım da bu gömme nedir anne yahu , kişinin özgüveni resmen yıkıldı senin sayende zaten o günden sonra hiç bahsini açmadım .
fıkrada da geçen bir durumdur.
--spoiler--
adam sevgilisiyle ciddi düşündüğü için sevgilisini/müstakbel eşini annesine tanıtacaktır. yalnız aklına bir fikir gelmiştir: sevgilisi de dahil olmak üzere 3 kadını eve getirecektir ve müstakbel gelinini annesi bizzat kendisi tahmnin edecektir. bu fikri annesine de söyler ve annesi kabul eder. neyse, ertesi gün adam 3 kadınla eve gider. kısa bir süre sonra evde şamata başlar. kahkahalar gülüşmeler, şakalaşmalar. kadınlar ve adamın annesi çok iyi anlaşmışa benziyordu. adam mutlu olur bu durumdan, o da keyiflenir. adam geç olmadan 3 kadını da evlerine bırkır ve geri döner. annesine neşeyle:
-ee, anne, tahmin ettin mi bakalım gelinin kim?
+evet tahmin ettim yavrum. sarı saçlı olanı, değil mi?
-aa, valla evet. nereden anladın?
+bir tek onu sevmedim.
--spoiler--
anneyi daha sevgiliyle tanıştırmadan sadece daha resmine bakarak üç kağıtçı ve paracı, biraz da sinsi benzetmesi yapması durumudur.
insanı ikilemde bırakır, huzursuz eder.
hakkıdır. adam olun da annenize layik bi hanim cikarin karşina diycem de bazi kaynanalar da cok fena. bile istteyee dışlayip eleştirebiliyorlar.

mühim olan onlarin mutlulugu caniiim.
Normal olandır.

Begenirse bi sorun vardir.
Bi sorun teşki etmez sen beğendiyse sorun yok demektir. Onlarda zamanla nasıl biri olduğunu anlarlar ve beğenirler.
Aynı mevzunun babam için olanı gerçektir...

Adam neye laf ettiyse bitti...
Eski sevgilimden ayrildiktan sonra ögrendigim gercek. Annem megerse o kizi begenmemis ama soylememis ta ki ayrildigimi duyunca: zaten begenmemistim cirkindi.
Nesnenin sembolünü beğenmemesi durumudur.
Ölüm gibidir, aile içinde sevgiliden söz etmeye çekindirir. -Acaba doğru insan değil mi cidden?- diye sorular sordurtur.
annem diyorsa illaki bişey görmüştür ailemle aramı hayatta açmam ve karşıma kimseyi almam o yüzden güle güle sevgili.
ilk anda lan acaba mı dedirtir. annenin saydığı kusurlar göze batar. anne sizi brad pitt olarak görür , elin kızını da sıdıka gibi görür. içten içe kadın haklı dersiniz. aşk da tam oluşmadıysa anne wins.
2 kilo altın yapacak maddi durumları olmadığı için sevgilimi beğenmemesi olayı.

Anacım be doğru doktor maaşıyla isteklerini karşılayamazdı ama onun o güzel kalbi yeterdi ki. O fakir ama gururlu duruşu.

Kalbim çıt gözyaşım pıt sözlük. Dünya kötü bir yer.
tam tersi. bizimkiler çok sevdi. geçen salonda haberlere bakıyorum. sevdicek annemi aradı. annem de öbür koltukta oturuyor ama konuşmalarını duyuyorum. annem sevdiceğe mealen "kızım gelsene, gezeriz" falan diyor. sevdicek de "mebenin işleri varmış, şu aralar gelme dedi" falan diyor. annem dedi ki, "boş ver, o evde çalışsın, biz gezeriz." bunlar yakında beni aradan çıkaracaklar. onun ailesi beni çok sevmemiş olabilir gerçi. neyse.