1. 1.
  ülkenin başkentinde oturan insanlardır. tam bir anadolu insanıdır ankaralılar, hatta ankaralı değil angaralıdır bunlar, değişik konuşmaları vardır mesela biz batılılar falan adam yanımda deriz ya onlar genelde "bebe" derler.
  birde laflarının çoğunda "la" "yok la" gibi kelimeleri bolca bulunur. çoğunlukla kravatlı memur şehri ankara'da yaşayan biraz modern biraz muhafazakar insanlardır ama gayet samimi ve iyi insanlardır şöyle bir anım vardır ankaralılarla, o zaman ankara'da okumuyordum bir sınav için gitmiştim kendi arabamla gittim yolu kaybetmişim sağolsun bir taksici abimiz benim önüme düştü bana kılavuzluk etti ve beni okula kadar ulaştırdı beş kuruş para da almadı. böyle iyi niyetli insanlarda vardır.

  şöyle bir konuşma stilleri vardır;

  - nerdesin la, ben dikimevi tarafındayım
  - ben angara'ya geldim şimdi la, aşti'ye indim la şimdi,
  - aha bu "bebe" yanımda...

  ahanda böyle uzar gider...
  2 -2 ... templeton peck
 2. 2.
  ülkemin en acayip tipleridir.
  5 -1 ... taurus
 3. 3.
  çoğu zaman soğuk görünen aslında sıcak kanlı insanlardır.
  1 ... hydroxypropyltrimonium chlorid
 4. 4.
  ankaralıyım diyince" sen ankarada doğdun ama deden nereli onun dedesi nereli" gibi kökene girilmeden inandırabilen insanlar. istanbullulara yazık.
  3 ... eemogrencisi
 5. 5.
  içinde olmadığım grup. evleneceğim kişinin de içinde bulunmayacağı grup. dolayısıyla doğacak çocuklarımın da içinde bulunmayacağı grup.
  1 -4 ... tacettin limoncuoglu
 6. 6.
  Sürekli ankara'yı istanbul'la kıyaslama derdindeler. Yahu kardeşim kıyaslama ne gerek var. Ankara'da trafiğin daha az olması oranın daha güzel olduğundan veya daha iyi yönetildiğinden değil ki. Rantı daha az ondan. Biz de bayilmiyoruz bu şehirde çile çekmeye ama ne yapalım ekmek parası.
  2 ... ultraviyole
 7. 7.
  Aslında nigdelilerin, çorumlularin, kirsehirlilerin, yozgatlilarin ve sivaslilarin içinde bulunduğu insan toplulugudur. Ankara'da en az ankarali kadar bu illerin vatandaşları bulunur. Ic anadolunun istanbuludur. Ankaraliyim diyene yinede deden nereli diye sorulur.
  2 ... fordongusu
 8. 8.
  2000lerin başından beri post rock yapan, aslen ankara çıkışlı olmayan fakat vokallerinin ilk okulu ankarada bitirmesiyle ortaya çıkan gruptur.
  ... gumballdakidarwin
 9. 9.
  Ankara ya yeni taşınan bir arkadaşım Ankaralılar çok resmi ve haddinden fazla ciddiler demişti. Bi ankaralı olarak bayaa şaşırmıştım bu düşüncesine.
  ... rumbatam
 10. 10.
  eğlenmeyi becerebildiklerini düşündüğüm güzel ülkemin biricik insanlarının mekanı.
  -1 ... ugurmert