bugün

mobil oyun piyasasının babasıdır.

günümüzde ise rovio şirketi dandik oyunlar üretiyor. En son sega tarafından şirket alındı. Bakalım neler olacak
10 yıl öncesinin oyunu.
Yaşlandığımızı hissettiren başlıklardan biri.
bir anda popülerliğini kaybedivermiş mobil oyun. ayrıca rovio tarafından da ağzına sıçılmıştır.
App store dan diğer güzel versiyonları gibi kaldırılmadan önce güncellemelerle reklam zımbırtısını oyuna iyice yeğlediler. daha sonra level geçmek için yıldız zımbırtısını oyuna eklediler. En sonunda da eskiymiş de, uyumluluk sorunuymuş da diye bahane uydurup app store'lardan kaldırılmış bir oyun. daha sonra ise yok efendim yeniledik daha eskisi gibi sade güzel cillop angry birds diye ücretli bir şekilde app storelara geri koydular malum oyunu. daha bir şey demiyorum. Öyle unity'den angry birds yapıp yenilendi diye piyasaya geri döndürmek her yiğidin harcı değil mi zannediyorsun sevgili rovio. Ekibinin hakkını yememeliyim belki angry birds epic,space,go gibi farklı kulvarlarda harika iş çıkaran oyunlar sürdün piyasaya, fena iş yapmadın. Daha sonra animasyon yaptın, kuşların ana kimliği filmindeymişçesine hava tanıdın kuşlara haydi onu da yok sayalım. Hadi candy crushtan gaza geldin uyduruk gubbirik oyunlar cıkardin onu da es geçelim. Peki ya bu durum? Klasik angry birds oynamayi da mı ayrıcalıklı hale getirmek istiyorsun şimdi. Yüzüne tükürülesisiniz sevgili rovio.
defalarca bitirdiğim kuş oyunu.
filmi eğlenceli olmuş. hele kırmızı dev kuş abi müthiş.
animasyon müthiş olmuş. şu sahnede haykırdım.

https://www.youtube.com/watch?v=lgyP_zh7_ik
görsel
fatih terim’in galatasaray’a gelmesiyle sesleri çıkmaya başlamıştır. sanırım vizyona ikincisi giriyor.

Girmeye çoktan başlamış bile *
görsel bu durumda bile sinirli olurlar herhalde sinirlilikten psikiyayriye gittiklerini kavrayamadıkları için.
görsel
çok başarılı bir film yapmışlar.
körü körüne izlemezseniz filmdeki emperyalizm eleştirisini yakalayabilirsiniz.

--spoiler--
domuzlar geldikleri ilk günden beri kendi eğlence anlayışlarını kuşlara empoze ediyor ve kendilerine alıştırıyorlar. (bu açıdan bakarsanız kültür emperyalizmi de yapıldığı sonucu çıkarılabilir.) daha sonrasında da kuşların ellerindeki tek değerli şeyleri olan yumurtaları, kendi topraklarına götürüyorlar. ayrıca eğlence sırasında domuzların kovboy kıyafetli gösterisi de bir diğer detaydı.
--spoiler--
filmine az önce gittim. gayet güzel ve eğlenceli. iyi de güldüm, tavsiye ederim.
Mutluluk verici müziği hala kulaklarımda çınlar.
Yıllar sonra dün oynadığım oyun. Bağımlılık yapsa da özlenmiş olan oyun.
1 yıl önce silip şimdi tekrar indirdigim güzel oyun .
Oynayan varmi lan hala dedigim oyundur.
kayış kopunca benzinlik yakmaya kalkan modelleri de bulunan kuşlar.
transformers ismi altında çıkardıkları oyunla, sapanla kuş vurmaktan farklı bir oyun sağlamışlardır. robot şeklinde koşan kuşlar, yanından geçtikleri domuzları avlamaya çalışırlar.

görsel
görsel
3 arkadasin bir oyun sirketi kurdugu 50 den fazla oyun yapip bir turlu tutunamadigi en son bunu yapip koseyi dondugu soylenen oyun. Ama bu oyunu kurtaran kuslar degil erin catto dur. (bkz: box2d)
bunların arasında en irisi olan kırmızı kuşu ne zaman görsem kahkaha atıyorum, o nasıl bir tiptir ya.
bağımlılık yapan güzel kuşlar, rüyalarıma bile girer arada. tek sıkıntı o ağızlarına sıçmak istediğim ben vuramadıkça gülen yaratıklardır. yoksa harika bir oyundur kendileri. yerim ben o kuşları be.
Angry birds 2016 sinema sektörüne girecek sevimli bir oyun. asabi kuşlarımızın mücadelesinin beyaz perde devam edeceği rovio tarafından da açıklandı. animasyon Sony Pictures Imageworks'un Vancouver stüdyoları tarafından yapılacak...

Senaryo Jon Vitti tarafından yazılacak. Yönetmenlik koltuğunda ise Fergal Reilly ve Clay Kaytis oturacak. Kucak kucağa değil nöbetleşe oturacaklar *

http://2.bp.blogspot.com/...angrybirdsfilmioluyor.jpg
https://www.google.com/ur...fIprETVsSR8FH6ULwCDlD4O7A
Domuzları döven kuşlardır.
fenerbahçe ve beşiktaş'tan meydana gelen kuş topluluğudur.