1. 1.
  Sovyetler Birliği nin korku salan seri katilidir ve 92 yılında Yeltsin in özel emriyle kafasna bir kursun sıkılarak öldürülmüştür.70 li yıllardan yakalandıgı yıla kadar çogu cocuk onlarca insanı öldürmüştür.Kurbanlarının cinsel organlarını kestiği veya parcaladıgı daha sonra bunları yediği rivayet edilir.Bir tek bu yolla orgazm olabildiğini söylemiş mahkemesinde.Hep geçici işlerde çalışmış ve sovyetlerin en ücra köşelerine gitmiştir.ilk sucunda yakalanmamasının sebebi milyonda bir görülebilen kan testinin meni ile uyusmaması durumuna bağlanıyor.Bu adamın yerine suc mahalinde görülen ve ondan alınan örneklerin kurbanın üstündekine uyması sebebiyle başka bir insan idam edilmiştir.Son işinde suçüstü yapılmasıyla yakalanmıştır.
  4 -1 ... ratata
 2. 2.
  sovyet kibrinin, "sınıfsız bir toplumda suç olamaz.", "bu batının ürettiği bir pisliktir.", "böyle bir suçun arkasında birileri vardır." gibi komik sebeplerle serbest dolaşmasına izin verilerek yarattığı bir cani. seri katil. olan yüzlerce masum insana oldu.
  http://www.polisiye.com/devam.asp?yazid=305
  http://www.bunalti.com/killerperson/andreiroman.html

  edit 2008: çüüş ne yüzlercesi lan. tavuk mu kesiyorsun .mınaki.
  6 -2 ... laz pacino
 3. 3.
  kendini arayan dedektife cinnet geçirten adamdır. ayrıca ruslar bu adam yüzünden korkudan sokağa çıkamaz hale gelmişken şimdilerde 8 metrelik heykelini dikme planları yapıp milli kahraman ilan etmişlerdir.
  tüm tren ve otobüs duraklarının izlendiği zamanlarda gönüllülerden oluşmuş ekipler kurulmuştur ve bunlar arasında chikatilo da kendini aramıştır. yeterince eğlendiği düşünülmektedir.
  30-40 civarlarında kurbanı vardır. kurbanlarına önce tecavüz edip sonra kafalarını kesiyormuş. arkadaşları chikatilo'nun evinde 2 kafayla karşılaşmışlardır.
  rusya'nın en önemli adamlarından biri olma sebebi de sanırım şunlardandır.. kendisi afganistan'da ülkesini savunan savaşmış bir vatanseverdir ve rus polislerini sadece kendi cinayetleriyle fbi kadar tecrübeli bir konuma getirmiştir. kafasına sıkılan tek kurşunla idam edilmiştir.

  (bkz: seri katil)
  (bkz: seri katiller)
  3 ... kermitiye
 4. 4.
  "Ben doğanın bir hatasıyım, deli bir hayvanım
  "Yaptıklarımı cinsel bir tatmin için değil, daha çok huzur bulabilmek için yaptım"

  Yöneticiler Seri Cinayetleri çürümüş bir batı fenomeni olarak ilan edip propaganda malzemesi yaptığı sırada, suç tarihinin en büyük psikopatlarından biri Liman şehri Rostov'da bulunmaktaydı. Sınıfsız bir toplumda suç var olamaz doktrinini çürütmemek için Yetkililer 12 yıl boyunca bu canavarca işler yok sayıldı ve toplumdan gizlendi. Bu durumda zavallı vatandaşlar yıllarca bu canavar katille yan yana yaşadıklarını bilemediler.
  42 yaşındaydı, evli ve çocukluydu, bir farikada çalışıyordu.
  Oğlanlar, kızlar ve savunmasız genç kızları hedef olarak seçmişti. Çoğu zaman onları evlerine bırakmak, karınlarını doyurmak ve yardım etmek bahanesiyle otobüs duraklarından yollardan alıp, ıssız yerlere ormanlara götürürdü. Burada onlara hayal gücümüzü zorlayan kötülükler yapıyordu. Dillerini kesiyor, meme uçlarını ısırarak koparıyor, cinsel organlarını yiyor, gözlerini çıkarıyordu. Bu saydıklarımız sadece onun yaptıklarından birkaçıdır. 1984'te dört haftalık bir dönemde 6 genç insanı doğramıştır.
  Chikatilo 1990 yılında yakalandığında 53 insanın öldürülmesinden yargılandı. Ancak herkes biliyordu ki gerçek sayı çok daha fazlaydı. Kurbanların ailelerinden korunması için çelik kafes içinde mahkemeye getirildi. idama mahkum edildi ve 1994 yılında idam edildi.
  ... brian warner
 5. 5.
  Rostov Kasabı olaraktra bilinen seri katil, Chikatilo 5 kere tecavüzden ve 52 cinayetten suçlu bulundu. Japonların onun beynine 1 milyon dolar vermek istediği dedikodusu çıktı, ama aslı yoktu. Hatta çoğu uzman davranışlarını o kadar garip buluyorlardı ki, canlı incelenmesi gerektiğini düşünüyorlardı. 15 Şubat 1994'te ses geçirmez bir odaya götürüldü ve sağ kulağının arkasına yapılan tek bir el ateş ile idam edildi.
  ... ritchie
 6. 6.
  mahkeme sırasında memelerinde süt toplandığını ve bir bebeğe hamile olduğunu iddia edecek derecede kafayı yemiş ukrayna asıllı rus seri katil. garlardan ya da otobüs duraklarından, yiyecek ve yatacak yer bahanesiyle kandırdığı kurbanlarını boş bir araziye götürüp delik deşik ediyordu. eşiyle arasında cinsellik sebebiyle soğuk rüzgarlar esiyordu, sert bir disiplinle yetiştirilmiş ve sıkı bir komünist olan chikatilo, üstüste reddedildikten sonra nihayet evlendiğinde, akli melaikelerini kaybetmişti. bu sırada bir okulda öğretmenlik yapıyordu. bir gece, yurttaki bir çocuğa sarkıntılık yaparken yakalanınca kovuldu. yakalanana kadar, öldürmesine ne yazık ki avantaj sağlayan bir iş üstlendi: mühendislik. bu sebepten dolayı sovyetler birliği' ni bir baştan bir başa gezip kontroller yaparken, bir sürü kişiyi öldürdü.
  bir gün, sivil polislerin yerleştirildiği bir istasyonda, kandırma bahanesiyle genç bir adama yaklaştı, ona dil dökerken omzunda bir el hissetti. elin sahibi, gecesini gündüzüne katan, moskova' da yaşayan ailesinden uzakta aylardır onu arayan komiser burakov' du. burakov, bir kaç kez etrafla garip biçimde ilgilenen bu adamı hatırlıyordu. çantasını açtırınca, içinden bıçaklar, ip ve vazelin kavanozu çıktı. evet, chikatilo yakalanmıştı.
  citizen x adlı polisiye ve gerilim tarzı hollywood yapımıyla seyirciyi iliklerine kadar donduran filmde andrei chikatilo' yu jeffrey de munn, komiser viktor burakov' u stephen rea canlandırmıştır.
  3 ... legend of the stranger
 7. 7.
  mahkemesi sırasında, kendisini linç etmek isteyen insanlardan korunması için bir kafese yerleştirilmiş seri katil. öfkeli kurban yakınları, polislere chikatilo' yu teslim etmeleri için adeta yalvarmışlardır.
  dava sırasında suçlandığı cinayetlerin okunması 2 gün sürmüştür. chikatilo işlediği cinayetlerin 70' i geçtiğini iddia etmiştir ancak iddiaları ve bahsedilen cinayetlerin bulguları arasında tutarsızlıklar olduğundan, iddiaları kesinleştirilemememiştir. sonunda idama mahkum edilen chikatilo, sağ kulağının arkasına sıkılan tek kurşunla idam edilmiştir.
  1 ... legend of the stranger
 8. 8.
  14 subat 1994'te kulaginin arkasina sikilan tek kursunla idam edilmis ukrayna asilli rus seri katil.

  bir kriminoloji uzmaninin -yanlis olmasin viktor burakov- sinir krizi gecirmesine sebep olmustur. chikatilo'nun 90 kisi oldurebilmesine olanak taniyan o zamanin rusya'sinda teknolojik imkanlarin yetersiz olusudur. olay soyle gelisir:

  chikatilo'nun istemsiz bosalma gibi bir olayi vardir ve bir kurbaninin uzerine fark etmeden bosalmistir. uzmanlar spermi incelemek uzere laboratuvara alirlar ve kan grubunun a oldugunu tespit ederler. daha sonra chikatilo supheli olarak mahkeme onune cikarilir ve yapilan testte kan grubunun ab oldugu tespit edilir. bu sebepten, katilin chikatilo olmadiginda karar kilinir ve kahramanimiz oldurmeye devam eder.

  bu nasil olur, teknolojik yetersizlikle ne alakasi vardir? chikatilo'nun kaninda a ve b antijeni vardir, fakat a daha baskindir. ilk olayda chikatilo'nun kan grubu "a" olarak tespit edilmistir, fakat yapilan ikinci testte b antijeni de gozukmustur ve kan grubu ab olarak tespit edilmistir. yani chikatilo, kaninda a ve b antijenlerini birbirine yakin oranda barindiran balli bir seri katildir.

  kimin aklina gelirdi ki antijen 50 kisinin olumune sebep olsun?
  4 ... der meister
 9. 9.
  4 kez yakalanmasına rağmen bunların 3'ünde serbest bırakılan dördüncü de suçlu olduğu kesinleşince idam edilen rus seri katil.
  ... delgado
 10. 10.
  adına şarkılar bile yazılmıştır,

  (bkz: psychopathy red)
  1 ... agactan yaptim al