bugün

history channel' in gecmiste dunyayi ziyaret ettigine inanilan dunya disi varliklar hipotezini enine boyuna anlatan belgesel serisi.

asagidaki baglantidaki youtube kanalindan 3 sezonun butun bolumlerine erisilebilir.

http://www.youtube.com/user/time4truthdotorg

sorduklari sorular ve durduklari nokta ile insani dusunmeye iten bir belgesel.
antik çağda uzaylılar türkçe isimli, history channel 'da yayınlanan belgesel.
(digiturk 188.kanal, her perşembe saat 23.00)
uzaylıların, antik çağlardan beri insanoğlu ile ilişkide olduğunu anlatan bir belgesel.
sümer ve mısır yazıtlarından, çin ve yunan mitolojilerine, bir çok tarihi döküman ve hikayede geçen, başta tanrı tanımı olmak üzere, bir çok anormal olayı uzaylılarla ilişkilendiren bir yapım.
uzaylıların, insanoğluna bir çok konuda yol gösterdiğinden bahsediyor.
bu tezlerini açıklarken, eski zamanlarda çizilmiş resim, hiyeroglif vb. dökümana boğuyorlar izleyeni.
bazen her boku uzaylılara bağlıyor gibi gelse de, çoğunlukla akılcı sorular sorup kafa karıştırıyorlar.
erich von daniken'in kitaplarından yola çıkılmış gibi duruyor -ki kendisinin de bu belgeselde görüşlerine yer veriliyor-.
hristiyanlık ve musevilik'ten de çıkarımlarda bulunuyorlar ama islamiyet'e hiç bulaşmıyorlar..
tepki görme, belki de öldürülme korkusu olabilir. ya da islamiyet ile ilgili bölümleri var da daha o bölüm yayınlanmadı digiturk'te, bilemiyorum.
ama en son izlediğim 29 aralık 2011 tarihli bölümünde (kaçıncı bölüm olduğunu bir ara edit'lerim),
islamiyet'in gelişinden sonra, uzaylıların insanoğluna yapmış olduğu müdahalelerin kesildiğinden bahsetti.
sonuç olarak; şaşırtıcı, merak uyandırıcı bir belgesel.. her perşembe kaydedip, hafta sonu izliyorum. internette bütün bölümleri dolaşıyor ama benim ingilizcem, onların anlattıklarına şaşıracak düzeyde değil henüz. alt yazı da bulamadım..
sanilanin aksine islamiyetle de iliski kuran belgeseldir. hatta bir bolumunde kabe' deki kutsal tastan uzun uzun bahsetmektedir. guzeldir, zekice sorular sorup insanin felegini sasirtir. 'ulan?' derken bulursunuz kendinizi.

kisacasi izleyin izletin efenim elinizden geldigince.
history channelın çığır açan belgesel dizisi. hele o garip saçlı adam yok mu beni benden alıyor.
şu sıralar fena halde sardırdığım history channel belgeseli. 3. sezon altyazılarını yana yana aramaktayım ilgilenenlerin dikkatine.
4. sezonunu izlemeye başladım dün akşam ilk iki bölümde Mayalardan gidiyorlar. 4 sezon oldu dünyada ammada malzeme varmış ki bitecek gibi görünmüyor sürekli bir answer is YES'lerle biten iddalar. Giorgio Tsoukalos amcanın saçlarıda bu belgeselin Simgesi oldu. Bu arada belgeseldeki en ateşli Alien savunucusu kendisi hani şu saçları uzaylı atalarına gitmek ister gibi duran bilader.
kılı tüyü uzaylılar yaptı diyerek almış yürümüş history channel belgeselidir. hele orada ki enteresan saçlı bir anlatıcı vardır ki akıllara ziyandır. sanırım bir gazetenin editörü emin değilim ama. annem ilk gördüğünde kim bu kavruk diyerek olaya noktayı koymuştur.
tanrıların arabaları kitabıyla beni çok etkileyen erich von daniken abiminde bulunduğu çok yararlı belgesel. korkmayın izleyin.

edit: imla
(bkz: giorgio tsoukalos)
her dini motifi, her antik hikayeyi, eninde sonunda uzaylılara bağlayan history channel yapımı belgesel.
Antik çağlardan kalan bulguları araştırarak,dünya dışı varlıkların gerçekten var olup olmadığına dair kanıtlar sunan bir belgesel. Kaliteli bir araştırma. Özellikle dinozorlar dönemine dair bölümdeki antik insan eserlerinde yapılan araştırmalar hayretler içerisinde bırakıyor . öyle ki yüzlerce kabartma, oyma resim vb. bulgular üzerinde büyüğünden küçüğüne dinozor resimleri ve insanlar yer almakta, yani dinozorlar çağında insanlar yaşamaktaydı denilmekte. Bu hususta bazı araştırmacıların özellikle bilim ve bilim adamları üzerine kurduğu cümle etkileyiciydi; " Onlar sizinle sadece işlerine gelen şeyi paylaşırlar, eğer bir çıkarları yoksa ya yalanlarlar yada gizlemeyi tercih ederler" diyordu.