bugün

ana kampüsü olan yunus emre kampüsü' nde bulunan migroskapatılıp yerine a101'in açılmış olduğu üniversitem. rektörün hükümete yakın görüşte olması bunun nedeni olabilir mi diye düşünüyor insan.

migros olsun yada olmasın demiyorum ama önce migrosta alkol satışının kaldırılması daha sonra ise migrosun komple ortadan kaldırılması ve yerine a101'in getirilmesi. garip ya hacı...
türkiyenin en zengin devlet üniversitesidir kendisi. nedeni de tabii ki açık öğretimden gelen paralardır.
kütüphanesinin hemen girişinde bulunan para atıp çikolata, kola veren makinesinde bug vardır. bu makinelerin tümünde vardır bu açık. şimdi para atıyorsun ve bir tane abur cubur seçiyorsun. normalde aşağıya düşmesi gerekirken sağa sola takılıyor bu yiyecek ve haliyle düşmüyor. sonra makine parayı geri veriyor. parayı alın ve makineyi hafifçe çekiştirip o yiyeceğin, içeceğin düşmesini sağlayın. * yüzde yüz çalışıyor. bizim okuldaki makineden bir çanta dolusu yiyecek aldık böyle. tabi ayıp, günah bir şeydir bu. hırsızlıktır. vicdan azabı çekmenize yol açar.
açık öğretimden parayı kaldırmış, zengin üniversitem.
zengin olduğu için mi seviyorum onu?
-yoo, hayır.
kampüsünün çok büyük olduğu düşüncesi yaygındır ancak abartılacak kadar büyük değildir, bahar aylarında her öğrencinin yatıp yuvarlanabileceği yeterli yeşil alana sahiptir.
sosyal aktivitesi boldur. her daim bir film, oyun gösterimi ,konseri vardır.
tiyatro klubünün aforoz edildiği bir öğrenci merkezi~~Ökm vardır.
günde 3-4 mesaj gönderen üniversitedir. açık bir üniversitedir, her olayı açık açık bildirmektedir türkcell mesajlarından da uyuz hal almaya başlamıştır. dünden kalma tam 4 mesajı vardır.
ota, çiçeğe, börtüye, böceğe, çime, taşa toprağa en çok para yatıran üniversitedir.
girişteki yokuş hariç mükemmel ortamı olan bi yer.
türkiyenin en zengin üniversitesidir.
bütçesi 58 trilyon olan üniversite. (bkz: uzaktan eğitim)
doğru olmayan odun bile giremez * deyip fazla iddialı konuşmuş okuldur. Bahsedildiği kadar büyük değildir, ha iki kampüsü toplarsak evet bi tekirdağ ili büyüklüğüne gelir gibi gibi ancak iki eylül kampüsü afedersin ebesinden sonraki ilk solda kalır. Eskişehir'i sevmek için birebirdir. Bahar Şenlikleri ana teması baykuştur. *

editoryum: bi de hayyyyvanlar gibi zengindir.
türkiye'nin en aç okuludur. sanki hiç görmemiş/gitmemişler gibi, uludağ üniversitesindeki beyaz söyleşisine 2 tane otobüs kaldırmışlar. hal bu olunca uludağ üniversitesi öğrencileri de söyleşiye giremedi. kınanması gereken okul.
diplomasının hiçbir işe yaramadığı artık sokaktaki çocuk tarafından bile bilinen üniversitedir.
genel merkezi ve kampüsleri eskişehir'de bulunan, anadolu üniversitesi mezunuyum diyenlerin sürekli, hımm açık mı? örgün mü? gibi saçma sorularla karşılaştığı üniversite. aslında türkiyenin en saygın ve marka üniversitelerinin başında gelmektedir.
ösym kılavuzunda işletme ve iktisat fakültelerinin 2. öğretimlerini bulamadığım üniversitedir. Yardım edebilecek biri beni bilgilendirirse iyi olur.
kapılarını sözlük yazarlarına açmış üniversite. pılı pırtıyı toplama vakti. vira bismillah.
okula arabayla giremezsiniz sevgili öğrenciler. tabi havuz kartınız varsa ya da uib de çalışıyorsanız iş değişir. inip güvenliğin suratına şaplatma yetkiniz bile oluyo o zaman.
yunus emre kampüsü her ne kadar efsane ise, iki eylül kampüsü denen çorak arazi de bir o kadar lise çakması dandik bir yerdir. o kampüste bölüm kazandıysanız gidin bir sene daha hazırlanın, kazancınız kaybınızdan büyük olur...
beden eğitimi öğretmenliği okuyan ben denize bile "açık mı ?" diye sorulmasına neden olan üniversite. evet canım memlekette test ile geçtim yüzmeyi, voleybolu.
yurt dışına en çok öğrenci gönderen üniversitedir kendisi.
bazı insanların yeni okuludur. *
öğrencilikten alınan hazzın doruk noktaya ulaştığı üniversitedir. eğitim açısından olsun sosyal açıdan olsun kesinlikle tatmin oluyor insan. azıcık aklını kullanırsan hayatını yaşayabileceğin üniversitedir. ayrıca erasmus olanakları da bir hayli fazladır. şehir konusuna hiç girmiyorum, öğrencinin rahat edebileceği yegane şehirlerden biridir. mükemmel değil, mükemmel ötesidir..
bugün kayıt esnasında yeni gelen öğrenciler için destek standı açan öğrencilerin karşılaştıkları mualame ,
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21380536.asp
http://www.radikal.com.tr...1099210&CategoryID=77
diyecek pek de bir şey yok.
nasıl sığ bir anlayışla yönetildiğini üniversitemin görmüş olduk.
düşen bi' kale dahadır.
osmangazi'nin tam tersinde şehrin kuzeyinde yer alır. üniversiteler birbirine uzak olmasına rağmen iki üniversitenin öğrencileride şehrin tam merkezinde kalır..
içerisinde ki sol gruplar çok tehlikelidir.

(bkz: öğrenci kollektifleri faşizmi/#16823099)