bugün

entry'ler (156)

eskişehir hayal kahvesi

oldukça ufak,basık bir mekan.

trollerin sözlüklerde çok ciddiye alınması

gerçek hayatta beş para etmez adamlarla muhattap olmaya benzer.

namusuyla entry giren bayan yazar

şu ortamda bile namus namus diyen beyinsizleri bize göstermiştir. he canım namus girilen entry de bacak arasında.

seks kölesi

köleliğin en güzel çeşidi olsa gerek.

kadın egosu

kadın psikolojisi çok karmaşık bir şey. bu karmaşanın bir parçası da kadın egosu.
kadının vizyonuyla ters orantılı bir şey bu ego yalnız. vizyonu geniş olan kadınlar egosuna yenilmez.

ilişkiden soğuma sebepleri

karşındaki insanın senin hayatına hükmetmeye çalışması. ilişki dahi olsa 2 insanın da kendine özel bağımsız bir dünyası olmalı ki ilişki de sağlıklı hoş olsun.sürekli birbirimizi yönetmeye kalkınca olmuyor bu işler.

anadolu üniversitesi

bugün kayıt esnasında yeni gelen öğrenciler için destek standı açan öğrencilerin karşılaştıkları mualame ,
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21380536.asp
http://www.radikal.com.tr...1099210&CategoryID=77
diyecek pek de bir şey yok.
nasıl sığ bir anlayışla yönetildiğini üniversitemin görmüş olduk.

kitap ayracı olarak kullanılan şeyler

sinema bileti.

türk erkeklerinin türk kızlarından nefret etmesi

benim sokakta göremediğimdir.

ikinci öğretim harçlarının kaldırılmaması

(#16705356).

ikinci öğretim öğrencileri piç mi sorunsalı

2. öğretim,sadece düzenli işte çalışma yaşı(!)na gelenlerin olduğu bir yer değildir.2. öğretim 18-19 yaşında kendi ayakları üstünde durmaya çalışan,iş hayatında deneyim kazanmak isteyen öğrencilerin seçtiği bir öğrenim türüdür.
bizim ülkemize uzak bir durum ama kişi 18 yaşından sonra belli sorumlulukları almalı,kendi ayakları üzerinde durmalıdır.

üniversite öğrencilerinin genel sorunu

bulundukları ülkenin saçma eğitim sisteminin bir parçası olmaları.
adam bir şekilde üniversiteye gelmiş.fedakarlık gerektiren bir şey günümüzde bu.
ee üniversite ona ne katıyor? bu eğitim sistemi ona ne katıyor?
genel olarak hiç bir şey.
bugüne kadar vizyon sahibi insanlar,bunu eğitime değil kendi çabalarına borçlular.

üniversite harçlarının kaldırılması

bize 2. öğretimin ne olduğunu bilmeyenleri göstermiştir.
o klavuzu açıp bakarsan,2 .öğretimlerin bazı yerlerde puanlarının 1 .öğretimden fazla olduğunu da görürsün. kaldı ki arada ki puan farkı oldukça azdır. ayrıca 2. öğretimi yazan insanlar arasında 2 .üniversite okuyup hem çalışan hem okuyan insanlar da var.
ve sen tutup ta fedakarlık edilmeli diyosun. eğitim bir haktır zaten senin buna ayrıca 1000 tl gibi uçuk rakamlar vermen gerekmez. zaten 2 .öğretimler harcların kaldırılmasını değil indirime gidilmesini bekliyorlar ki kalkmasını da istemek en doğal hakları.

üniversite harçlarının kaldırılması

göz boyamaktan başka bir şey değildir. senin kaldırdığın birinci öğretimdeki harc ücreti en fazla 300 lira. kaldırmayı bırak indirime dahi gitmediğin 2. öğretimin harcları en az 500 den başlıyor.
deniliyor ki,2. öğretimin masrafı var şudur budur.
yahu, aynı anfilerde aynı hocalarla eğitim görülüyor. tek fark saat farkı. o saat farkının da her öğrenciye bölüme göre maliyeti 500-4000 lira mı olması gerek?
böyle bir saçmalık var mı?
ayrıca deniliyor ki 2 . öğretimlere 2-3 puan alsaydında 1. öğretim okusaydın. böyle bir mantık var mı? 2 .öğretimi seçen öğrencilerin çoğu mecburiyetten değil isteyerek seçiyor. ya çalıştığı için, ya hayat düzenine daha uygun olduğu için gibi.
eğitim kişisel bir haktır. bunun paralı olması kadar saçma hiç bir şey yok. eğitimin bir maliyeti elbette var. ama bu maliyeti sen kafana göre,canının istediğine göre öğrencilerden karşılayamazsın ! devlet bütçesinde eğitim ödeneği zaten bulunuyor.

ikinci öğretim öğrencileri piç mi sorunsalı

2. öğretim lüks değildir.
farklı anfilerde,farklı hocalarla ders görülmüyor.
ekstra bir ayrıcalıkları yok.
tek fark aynı anfide farklı saatlerde ders görmek.
ve sen 1. öğretimlerin ödediği cüzi miktardaki harcı kaldırıp,2. öğretimlerin ödediği 1000tl leri kaldırmayı bırak,indirime dahi gitmiyorsun.
neden? göz boyamak amacın. başka bişey değil. diyeceksin ki saf halkına,bak ben üniversite harcını kaldırdım.
tabi canım tabi.

sözlük yazarlarının en sevdiği gazoz markası

zafer gazozu.

blazer ceket

her kadının siyah elbiseden sonra dolabında bulundurması gereken yegane parça.

korunma ürünlerinin yasaklanması

tek cümleyle,zırvalıktır.

couchsurfing org

gerçek amacı için kullananların daha çok ağırlıkta olduğunu düşündüğüm,güzel oluşum.ayrıca insanlar tanışsın sevişsin kime ne? hepsi belli yaşın üstündeki kendi kararlarını verebilen insanlar.aa pardon unutmuşum bizim ülkece bir namus bekçisi pozisyonumuz vardı değil mi?

sözlük yazarlarının en son aldığı hediyeler

düşündüm de, baya olmuş. bi an hatırlayamadım falan. deriden ufak güzel bir not defteri.