bugün

sahnede herkesin aynı anda kafa sallamasıyla ünlü isveçli çocuklar. riffler kolay olunca muavinde yapar o işi, muavinleri de severiz o ayrı.
üstüme zırhları giyip, baltayla kalkanı alıp hadi lan nereye gidiyoruz demeye sebeb veren gruptur. bu kadar da gaza getirilmez ki.
live for the kill gibi bir şarkıyı bize sunmakla çok iyi bir iş başaran metal grubu.
vokali en baba olan isveç'li metal grubu.
iyiler, hem de çok iyiler.
(bkz: at)
(bkz: avrat)
(bkz: amon amarth)

gibi bir esprisi de varmış. bugün duydum.
under the northern star şarkısı hüzünlendirir.

--spoiler--

gezdim gördüm amman amon amarth

--spoiler--
(bkz: death in fire)
abi amon war, amarth war, masters of war ne arzu edersin? şeklinde bir facebook iletisi görüp onlar adına utandığım grup. ama pek severim orası ayrıdır.
dünyanın bir numaralı brutal vokalistine sahip gruptur . melodik death metalin kralını yapar öncüsüdür babasıdır . istanbula geldi kaçırdık ulen .
son albüm surtur rising ile ortalığı kırıp geçmiş damına koymuş viking efsaneleri.
son albümüne kolay kolay ısınılmayan grup.
kötü bir anda dinlediğizde size bir elinize kılıç bir elinize balta alıp dışarıya çıkma isteği veren isveçli melodic death metal grubu.
ne tarz müzik yaptığına karar verilememiş gruptur.

kötü bir anda dinlediğizde size bir elinize kılıç bir elinize balta alıp dışarıya çıkma isteği veren isveçli melodic death metal grubu.

kanıma işlemiş isveçli death metal grubudur.

vokali en baba olan isveç'li metal grubu.

mükemmel riftler besteleyebilen mükemmel black metal grubu.

karar verin.
(bkz: runes to my memory)
(bkz: pursuit of vikings)
(bkz: the beheading of a king)
(bkz: twilight of the thunder god)
(bkz: varyags of miklagaard)
guardians of asgardla coşturmuş, kendimizi kuzeyli hissetmemizi sağlamış gruptur. iskandinav mitlerinden ve viking tarihinden öğeler barındıran şarkılar yapar.
Bu grubu yakından tanımak isteyenler şarkıları sakın youtube'dan dinlemesinler, indirsinler tüm diskografiyi konserlerle beraber işte o zaman amon amarth'ı tanırlar.
(bkz: at avrat amon amarth)*
surtur rising albümü de güzel olmasına rağmen asla bir twilight of the thunder god ayarına ulaşamayacağını düşündüğüm isveçli metal grubu. en iyi albümleri de şüphesiz with oden our side'dır, zannımca.
türünün tek örneği.

http://www.youtube.com/wa...feature=player_detailpage
artık yeni bir albüm çıkarmasını bekliyoruz, johan hegg göbeğini şişirmekle meşgul olsa gerek, sabrımız kalmadı artık amon amarth!
dünyanın en senkronize headbang yapan grubudur . Yaptıkları tarz melodik death metal olsa da bazıları viking metal olarakta adlandırır . Dinlenmesi gerenken şarkıları başında , the pursuit of vikings gelir .
yıllardır metal dinlerim bu adamların her şarkısı aynı geliyo bana, o gitar keman riffi ni * her şarkıda kullandıkları için olabilir. severiz o ayrı.
lordi ile beraber death metal üstadları. ellerine su dökebilecek yiğit varsa çıksın.
son iki albümle kendilerini aşmaya başlamış taş gibi müzik yapan viking metal grubu. ve böylece müziklerindeki underground çizgiden sıyrılmış oldular. hep soloların azlığından yakınıyordum ki, son iki albümde sesimi duymuşlar gibi çatır çatır solo atmışlardır. kanımca Destroyer Of The Universe şarkıları yaptıkları yapacakları en şaheser bir şarkıdır. death in fire falan -kızmayın ama- bu şarkının yanında fasa fiso. ayrıca en son albümleri olan Surtur Rising en olgun yaptıkları albüm, tüm şarkıların bütünlük gösterdiği bir albüm. bu şekilde müzik yapmaya devam ederlerse amon amarth'ın hayranı olacağım.

ayrıca dinlenilmesi gereken albümleri ise:

2011 - Surtur Rising
2008 - Twilight of the Thunder God
2004 - Fate Of Norns
2002 - Versus The World