bugün

asker ocağında yatış yeridir.
(bkz: sok manga)
evli erkeklerin aile bireyleridir.
kebap askerlik yaptım diyen askerlerin yaptığı olaydır. gündüz uyur gece televizyon karşısında sabahlar hatta uyursun. sabah tekrar uyumaya gidersin. dezavantajları vardır tabi. kilo almaya meğilli kişiler askerliklerini bitirdiklerinde evlerine 20 kilo almış dönebilirler. görevi ise, firar eden askeri yakalamak, çıkan yangını söndürmek gelecek herhangi bir saldırıya ilk karşılığı vermektir. hergün saldırı, firar veya yangın olmadığı için rahattırlar.
türkçe'de sesli düşünme kelimesi " - ıııı " nın ingilizce versiyonu.

-i think ammm.. there should be more zart zurt. *
hadise çıkaran , uyuşturucu krizine giren, jilet atan, komutana saldıracak kadar kafayı yemiş erlere karşı dolu silahla meydana çıkan caydırıcı unsur. 8-10 erden oluşur.
umumi, genel.
açılımı "ani müdahele mangası" olan askeri birliktir. her bölükten bir manga her gün sırayla bu vazifeyi yerine getirir. başlarında bir kıta çavuşu olan bu manga 9 ila 11 kişi arasında oluşur (sınıfa göra değişebilir). temel görevi, müdahele etmekle yükümlü oldukları mıntıkanın emniyetidir. 24 saat esasına göre görev yaparlar ve günün herhangi bir saati, başlarındaki astsubayın emrine göre tatbikat yaparlar. normal, sıradan askerin aksine hücum yelekli ve dolu şarjörlüdürler. yemek saatinde yemekhaneyi, mesai bitiminde nizamiye kapılarında rütbelileri taşıyacak servisleri korurlar. 24 saat içinde kalan boş zamanlarında kendilerine ait bir oda genişliğinde olan mekanda nöbetin bitmesini beklerler. içlerinde iki çeşit asker olur. birincisi bu göreve uygun niteliktekiler, ikincisi kıtada bölükte göze görünülmesi istenmeyen sorunlu askerler.
ürdün'ün başkenti amman'daki havalimanının iata kodu.
âmm - genel; umumi; herkese ait.
tsk'da; ani müdahale mangasının kısaltılmışı'dır.
Asker ocağında nöbete gitmek için mühimmat alınan ve tehlike anında ilk müdaheleyi yapan bir kuruluş. Acil Müdahele Mangası.
abaza bir erkeğin herhangi bir insan dişisi gördüğünde ki tepkisidir.
ks. ani müdahale mangası. Hazır kıta olarak da bilinir yamulmuyorsam. bir de kola mangası vardır.
am'dir iste aq. tatava yapmayin bu kadar.
manga deyince japon çizgi romanı olan sandım deminden beri ilk bkz.lara takılı kaldım benim neden bunlardan haberim yok diye araştıracaktım. sonra devamını okuyayım derken... kopmuşum gerçeklikten.
(bkz: amm çavuşu)
Böyle coşkun gibi "ammmmmm" diye telaffuz edilmez "doktor Tamer bey hassasiyetiyle " a me me" denir.

Edit:askeri terminolojide olanı.
tilkilerin dağda rastgelmek istemeyeceği türden bir şeydir.
(bkz: ani müdahale mangası)