bugün

bir mayıs ikibinyedi çıkış tarihi olarak belirlenen, tori amos^^un albüm kapağında farklı saç stilleriyle görülebildiği merakla beklenen albüm..
bonus olarak bir de 15 temmuz 2007 tori amos istanbul konseri ortaya çıkmıştır..
albümün çıkış parçası big wheel olmuştur. klibine rastlamak mümkündür..
aylar süren bekleyişimin ardından haziran başlarında kavuştuğum albüm.
albüm yo george ile başlıyor. biraz fazla gözümüze gözümüze sokmuş sanki ama, bush'a yönelik oldukça nazik bir eleştiri ile açmış albümü. özellike "where have we gone wrong, america?" derken yardırıyor olayı.
big wheel, oldukça farklı bir parça. hani bilmesem biraz kasar bunun bir peri şarkısı olduğunu anlamak. ancak oldukça eğlenceli, kıpır kıpır. ayrıca milf hunter olayına değinmesi kopartıyor insanı.
bouncing off clouds kanımca albümün iki hit'inden biri, diğeri ise girl disappearing. girl disappearing'de inanılmaz bir keman kullanımı mevcut, tori=piyano tezini kökten çürütüyor. velvet revolution'da ise yine bir değişikliğe gidip mandolin kullanıyor.
teenage hustling tarzı bir parçayı daha önce yapmış mı bilmiyorum, ama her ne kadar tarz olarak kendisiyle özdeşleştiremesem de kaliteli bir şarkı...
roosterspur bridge, mr bad man, dark side of the sun beğendiğim diğer parçalar.
fat slut, kesinlikle "çayırda buldum seni, ellere vermem seni"nden arak, velvet revolution'ı ise bir yerden çıkartacağım ama bulamadım bir türlü...
intihara meyilli bir günde smokey joe dinlenmesi ise asla tavsiye edilmez.
beauty of speed ise insana neşe veren, içinde mutluluk kıvılcımları oluşruan bir parça.
teşekkürler tori, clyde, pip, isabel ve santa!
tori amos'un birçok farklı kadın konseptine dayandırdığı mükemmel albümü. içindekiler ve ithaf edilen posse aşağıdaki gibi..

body and soul: pip & santa
almost rosey: isabel
beauty of speed: clyde
big wheel: tori
bouncing off clouds: clyde
devils and gods: isabel
father's son: tori
programmable soda: santa
roosterpur bridge: clyde
teenage hustling:pip
velvet revolution:pip
yo george: isabel