bugün

bir takım cerrahi müdahale sonrası, kan ihtiyacı duyacağını bildiğinden doktorunu ve çevresindekileri "bana kürt asıllı bir şahsın kanını vermeyin." diye uyaran, kendi kanının asilliğine inanan, başka bir topluma ait insanın kanını reddeden zat-ı muhteremdir. kendi tercihidir. kimseyi alakadar etmez, etmemelidir. görüş ve düşünceleri bu yöndedir. son derece haklıdır. her bireyin böyle bir hakkı vardır. isterse kullanmakta serbesttir, özgürdür.
(bkz: faşiste verilir diye kan bağışı yapamamak)
kürt kanına değil at yarağına bile layık değildir ırkçı söylemi nedeniyle.
(bkz: ameliyattan önce ve sonra kürt kanı almak)*
kurt sütü verilesidir.tarkan feci dayak yemiştir ve bir türk tarafından bulunduktan sonra tedavi amacıyla mağaraya götürülmüştür.adamın orada kurt sütü lazım demesinin ardından erkek kurdun dişi kurdu getirerek sütünü vermesiyle vuku bulmuştur.*

(bkz: tarkan)
kendisi süleyman demirel üniversitesi fen edebiyat fakültesi tarih bölümü başkanı bayram kodamandır. zamanında bu zat-ı muhteremin kızı ameliyat olur, tüm üniversitede kan verilmesi için anons yapılır, akabinde ilahiyat fakültesinde mardinli bir öğrenci kan vermek ister, sayın kodaman bana saf türk kanı gerekli diyerek bu isteği geri çevirir.

belki şehir efsanesi, belki de o kürt öğrenci kan vermek için başvurduğunda kan çoktan bulunmuştur, bu durumdan istifade eden hoca şov yapmıştır. aksi durumda canı yanan bir insan böyle bir şey yapamaz.
sikko zattır. ölmesinde yarar vardır. kürt olmak suç mu lan şu dünyada. yedi dünyanın anasını bellerken biz türkler, hiç birşey yoktu. dış güdümlü bir terör örgütünü tüm halka mal etmek kadar gerzekçe bir durum herhalde türkiye den başka bir yerde olamaz. iç savaş çıkınca kaçınız bu saçma savaşın içinde olacaksınız onu da merak ediyorum.
ameliyat edilmemesi, ölmeye bırakılması gereken insandır.
daha önce beyni ameliyet edilmesi gereken ultra hasta zattır.
demokrasiyi amaç edinmiş bir ülkede saygı duyulması gereken insandır.
kimse kan vermezse fikri değişecek insandır.
(bkz: gerici kani diye basortuluden kan almamak)*
(bkz: embesil)
düdüt: sanırım aramızda.
o kanı aldığında belki bedensel olarak kurtulacak ama karakter ve maya olarak bozulacak kişidir.
saygı duyulması gereken kişidir. kişisel seçimidir. fakat kürt kişisiyle ıssız bir adaya düşse bu kaderdir diyebiliriz. entryi hala okuyorsan sevgili yazar saçmaladığımın farkındasındır. ama bırakın insanlar özgür seçimlerini yapsınlar. yargılamak doğru olmaz.
(bkz: mal sanmasınlar diye konuşmuyorum)
çinde uygur türklerinin, kuzey ırakta türkmenlerin, rusya'da çeçenlerin, iran'da azeri türklerinin, bulgaristan'daki muhacırların gördükleri sistematik asimilasyonu protesto ederken kendi içinde yaşayan kürt halkının sorunlarıyla empati kuramayan ve halka anti demokratik bir ideolijiyi empoze eden militarist, totaliter bir devlette, sürekli yanlı kartel medyayı seyredip çocukluğundan beri öğretilen semi faşist milliyetçiliğin etkisinde kalarak ağzından böyle saçma bir gaf çıkaran kendini bilmez.
(bkz: ameliyattan sonra kürt kanı istemediği için ölen zat)
(bkz: ırkçılığın bu kadarı)
demokrasi kelebekleri bunada demokratik hakkı diye sahip çıkmazlar nedense. kendi bileceği iştir. örneğin bende birinci kalite viski ile el yapımı 2. kalite boğmayı karıştırıp içmek istemem . buna benzer.
dengesizdir.
kendi ağzıyla kürtlere ve kürtlerin kanına hakaret edemeyen, ama etmeden de duramayanların yeni uydurdukları dolaylı hakaret yöntemlerinden biridir.
(bkz: ırkçılık)
(bkz: faşizm)
(bkz: Öpüyorum hepsini alt dudaktan)
(bkz: yüce zat)
ırkçılık yaptığı için zaten yaşamayı hak etmemiştir.
akli melekelerinden şüphe etmekte sakınca görmediğim zatı faşist..