bugün

bunlar sıkışık trafikte görülmekte olup kendilerini can havliyle ambulansın arkasına atarlar fakat fazla ilerleyemeden başka araçların ambulansın arkasına atılmasıyla bir süre sonra amaçlarına ulaşamayacaklarını anlarlar.
(bkz: trafikte ambulansın peşine takılmak)
normal şartlarda minimum 20 dakıka olan eve dönüş yolumu 4,5 dakikaya düşürmüş olan eylemdir, sevilmiş ve yinelensin istenmiştir...
Bir ara gaza gelmesiyle birlikte ambulansa selektör yapan adamdır.
Genelde icinde hastası olan kisidirde bu ambulansın pesine takılan.
kan emici vampir şöfordur.
kan kokusu almıştır ve insanlığını ayaklar altına alarak ambulansın pesindne gitmektedir.
kimi zaman ambulanstaki kişinin akrabasıdır. zaten bu gibi durumlarda dörtlüleri yakmış olurlar. kimi zaman karşımıza alemin çakalı olarak çıkan şöfördür ki bildiğim kadarıyla bu ceza sahasında yapılmaması gereken 10 kusurlu hareketten biri. yani yaptırımı vardı diye biliyorum ama büyük ihtimal yanılıyorum.
Heyecan, macera, polisiye filmleri izlemekten adrenalin patlaması yaşayan nerede olay orada ben diyen tiplerden biridir. Başı dertten eksik olmaz, herhangi bir olayda dedektif veya polis gözüyle gider olay yerini inceler, filmlerde izlediği teknikleri kullanarak olayı kendi içinde çözmeye çalışır ve olayın değeri büyükse ve ana haber bültenine çıkacaksa bu kişi kameranın önüne atlayarak kendi engin bilgi birikimleriyle muhabiri neredeyse hiç konuşturmadan olayın nasıl olduğunu anlatır.
kendini bir anda diyaliz sırasında bulabilir.
Firsatçıdır.
Kendini akıllı sanan gerizekalılardır. Bunların aynısı asansörde insanlar inmeden binmeye çalışanlardır.
bunların bir de ambulansın önünde giden türü vardır. ambulansa diğer sürücülerin yol vermesinden yararlanıp ambulansın önünden önünden giderler. halk arasında orospu çocuğu olarak adlandırılırlar.