2500 yaşındaki türk tegini.

ve sürpriz.

altın elbiseli adam türkiye'de.
görsel

türk kültürünün en önemli miraslarından biri olan altın elbiseli adam, 12 ekim 2019 tarihine kadar ankara'daki anadolu medeniyetleri müzesinde sergilenecek.(halihazırda sergilenmeye başladı).
Allah rahmet eylesin. Sevdiğimiz bir abimiz, kardeşimizdi.

görsel
Unutanın kalbi kurusun büyük şef... mekanın cennet olsun.
görsel
daha bi kaç gün önce tanıdığım çok kral bir insandı. keşke daha önce tanısaydım dediğim biriydi. allah rahmet eylesin. mekanı cennet olsun inşallah.
Motor ehliyeti olmayan motor kullanmayan ben bile bu adami izlerdim cidden samimi icten ve her motorcunun ornek almasi gerektigi kisiliktir kendisi. Allah rahmet eylesin. Duyunca cidden cok uzuldum.
bu ülkede yasanan olayları bazen gerçekten aklım almıyor. boğaz köprüsü gibi 7/24 trafigin yoğun aktığı bir yerde araba durdurmak ne demektir abi.

eşiyle tartirmis da morali bozulmuş sonra da arabayi boğaz köprüsünde sağa çekmiş. yahu arabayı durdurdun madem tamam anladık da inip karşı seride geçmek ne demektir ya.

boğaz köprüsü yahu bu! Yuh be abi ya. adamı arabada girtlaklasalar güvenli bir yere çekmeye çalışır. esinle tartistin diye köprüde araba durdurmak ne demektir yahu.

bakiyorsunuz, bu adam istanbul gibi bir sehirde emlak danışmanlığı yapiyor, esi var çocuğu var, arabası var, evi var hani boyle bir şehirde yasamak için gayet iyi bir kazancı var belli ki. hani mantıken bunlara sahip bir adamın belli bir zeka yetkinligine sahip olması gerekliliğini düşünüyorsunuz, diyorsunuz ki tüm bunlara sahip olan bir insan yeterince kendini geliştirmiştir ve duygularını da yönetme becerisi kazanmıştır. hani eşinle tartistin tamam doğal seyler, o anda koprudesin de birader eve git napiyorsan yap. ickiye mi vurursun kendini artik napiyorsan kendine yap.

ama yok abi. yanı hakaret etmemek için kendimi zor tutuyorum. kendimi zor tutuyorum çünkü turkiyeden çok nadir çıkacak bir adamın ölümüne sebep oldu.

insanlar bu kadar ucuz ölmemeli. köprüde araba durdurmak, sonrada inip karşı tarafa geçmek ne demektir ya. insan hayati bu kadar ucuz mudur? esinle tartistin, canın yandı. o aci şimdi dinmistir eminim.

peki bizim yanan caninimizin acisi nasıl dinecek simdi?
Ben bir abimi kaybettim... Rabbim mekanını cennet eylesin, cenazesine gelebilenler gelsin arkadaşlar, binlerce gencin hevesine doğru yön veren, insanlara güvenliği her fırsatta hatırlatan bu insanı dualarımızla uğurlayalım.
ne demek amk- öbür adam da haklı olabilir- otoban ulan orası, otobanda yürümenin neresi haklı olabilir?...

barkın çarpacağına kamyon çarpsaydı, daha bir ilahi adalet olmuş olurdu. ama o zaman kamyon şöförüne çemkirilirdi. çünkü kamyon şöförü ölmezdi.

aslında barkın da ölmezdi herife adam gibi çarpsaydı- demek ki çarpmamak için direksiyon kırmış, ya da motor hakimiyetini kaybetmiş.

olayı görmedim ama, mesela kawasakiyle falan bi yayaya çarpsan ölmezsin, yaya ölür ama sen ölmezsin. demek ki adama çarpmamaya çalışmış barkın- insanlığından dolayı resmen kendini feda etmiş.

iyi bi adamdı bu, severdik kendisini, çok üzüldük.
Kırgızistan'daki esik kurganı içerisinden çıkarılan onlarca buluntudan en önemlisi. Bulunan şey adamın kendisi değil zırhı tabii ki. Mö 5. Yüzyıla ait olduğu düşünülmektedir. Kemal akişev tarafından bulunmuştur. Şu anda rusya'daki ermitaj müzesi'nde sergilenmektedir.
Dün gece Boğaziçi Köprüsü' nde kaza yaptığı söyleniyor. Hatta bazı sitelerde öldüğüne dair haberler var.
Ölüm haberini öğrendiğimde motordan soğuma nedenim, Tanrı yerini uçmağ etsin. bu kadar usta bir sürücü bile motor kazasında ölürse biz 95 parçaya bölünürüz heralde, nalet olsun.
O KADAR OROSPU ÇOCUĞU VARKEN SEN NiYE??? MEKANIN CENNET OLSUN ABi ÖĞRENDiKLERiMiN BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU SAYENDEYDi HEP DUACIYIZ SANA EMiN OL... IŞIKLAR iÇiNDE GAZLA ALTIN ELBiSELi "ADAM" !!!
bugün kendisiyle istanbulpark'da tanıştım, yalan yok üzgün görünüyordu, motorunu kim çaldıysa acı içinde ölsün.
ergenlik dönemimi motorsikletlere saplantılı olarka geçirmemi sağlayan, çok özlediğimiz kabile şefimiz, babuşumuz.

O gökyüzünde demir atını sürüyor.
hayatını kaybetmiş. üzücü bir durum, otoyolda üstelik köprüde yayaların ne işi var. bu gibi hataların bile ölümlere sebep olabileceğinin kanıtı, lanet olsun ki adam yolun yapılış amacına uygun olarak motosiklet kullanıyordu. durduk yere öldü. ehliyet verilirken otomobilden inip otoyolda kavga edilmemesi gerektiği öğretilmiyor mu ?

http://www.cnnturk.com/sp...-elbiseli-adam-vefat-etti