bugün

alper kamu gibi bir karakter çıkartmış kişilik.

her kitabında ayrı bir güzellik. 5'lesin diye bekliyoruz. 4 tane yetmez.
cumartesi günü imzalayacakmış.

yer: istanbul kitap fuarı.
son kitabını henüz alamadığım yazar. ayrıca biraz soğuktu da son konuşmamda ama ne yaşadı bilemiyoruz tabi. fırsat bulduğunuzda mutlaka okuyun.
“Beni yazın bırakma, dedi.
Sonbahar geldiğinde de;
Kışın da..
Hele hele ilkbaharda asla.”
— Alper Canıgüz
Cer modernde döktüren yazar.
silah zoruyla kitap yazdıracağım yazar.
yaz artık be adam dedirtir.
kanımca en iyi romanı (bkz: gizliajans)
tatli ruyalar ve ogullar ve rencide ruhlari yazan harika yazar. yalniz gizliajans biraz bekledigimin alti oldu. en guzeli ise ogullar ve rencide ruhlar isimli kitabidir. siddetle tavsiye olunur.
'' Devinimin olduğu yerde ışık, ışığın olduğu yerde kaçınılmaz biçimde gölge vardır. Hayat ışıkla mümkünse de, hayatın anlamı gölgelerde saklı durur. Gölgesini kaybeden insan, gölgenin kendisine dönüşür.'' (bkz: cehennem çiçeği)
oğullar ve rencide ruhlar kitabı ile hayatıma hızır gibi yetişmiş yazar. candır. cehennem çiçeği ve gizli ajanstan sonra şimdi de tatlı rüyalar kitabını okumaya başladım. daha çok yazsın, hep yazsın istiyorum.
boğaziçi psikoloji mezunu olmasınında verdiği işlevle romanlarında türk aile yapısına kara mizah çerçevesi içinde sık sık değinen yazar.

(bkz: cehennem çiçeği) romanında dağınık bir evi örneklerken kullandığı cümle beni çok etkilemiştir:

ortalığı öyle bok götürüyordu ki, ancak açlıktan ölmek üzere olan bir fare, sevdikleriyle helalleştikten sonra içeri girmeye cesaret edebilirdi.
zekası ile insanı allak bullak eden muzip yazan ciddi yazar.
görsel
yeni romanı dört gözle beklenen yazardır.
2012 yılında keşfettiğim yazar. oğullar ve rencide ruhlar'la tanıdım bu yazarı şuan ise cehennem çiçeği ile final yaptım. inanılmaz sadelik ve içtenlikle yazıyor. piyasada adı anılan o kadar gereksiz yazarın olduğunu düşünüp bu adamın çok tanınmaması beni üzdü , üzüyor. edebiyat seviyemizi seveyim...
vasat yeraltı edebiyatı yazarı. genelde ergenler ve edebiyat fakirleri okur.
oğullar ve rencide ruhlar kitabı ise tam bir fiyasko. yazık.
11 yaşında michel zevaco'nun 10 ciltlik kitabını okuyan yazar.
tüm kitaplarını okuyup artık yeni kitap yazmasını beklediğim/istediğim yazar. özledik azizim, bir tur daha okuyasım geliyor kitaplarını.
Geçenlerde kitaplarına şahit olduğum ve 3 kitabını da bir çırpıda okuduğum yeraltı edebiyatı yazarıdır kendileri. Kurgusu güzel olmasına rağmen daha iyi olabilirdi demek geliyor içimden. Gizliajans dışında sonları daha güzel olabilirdi demek istiyorum ayrıca... ortalama sınıfta yer alabilecek yazardır kendileri. Okumaktan zarar gelmez efendim, bi de siz okuyup siz karar verin derim.
Afilli filintaların en afilli yazarlarından birisidir. Gizli ajans ile yer yer bizi güldürmüştür tatlı rüyalar ile gerçek ile hayali harmanlamıştır. Kırklı yaşlarında olan yazar yarattığı beşlik alper ile çocukların renkli dünyasına girmemizi sağlamıştır. Absurd komedi tadındadır kitapları.
Bir yazardır.
Severiz kendilerini, yazdıkları absürd komedi tadındadır.
(bkz: Afilli filintalar)
Tipik postmodern edebiyatçı. Sevmeyiz kendisini. Şahsıyla alakalı değil; tavrımız yeraltı edebiyatı denilen sefil şeye. Bıktık bu popülistlerden. Kafka okuyorum, modernistim evet. Bununla aynı fabrika olan Murat Menteş, Emrah serbest, barış bıçakçı ve Hakan Günday gibi isimlerden de zerre haz almıyorum. Edebiyat böyle kişilere kalacak bir şey değil.

Yaşasın modernizm.
Alper Canıgüz'e yeraltı yerüstü edebiyatı yapıyor diyen şahsın kendisini okumadığını iddia ederek diyorum ki ;
Kıymetli, fazlasıyla zeki anti popülist ve dil cambazı olan şahıstır.

Not : Kendisine yeraltı edebiyatçısı diyene itiraz eder
yeraltı edebiyatına bok atana da saygı ve sevgi duyarım.
oğullar ve rencide ruhlar'ını okuduğum filintaların afillisi.
herhalde bu adamı alper kamu üzerinden yorumlamak doğru olmaz. keza okuduğum kitap beni öyle çok da etkilemedi.
güzel kurgu, tatlı kelimeler ama yine de yeterli gelmedi.
ha yine de ben bu adamı hafife alamıyorum sözlük.
murat menteş hastasıyım. söylediğine göre daha kaliteli bir yazarmış kendileri. umarım farklı kitaplarını da okuma fırsatım olur.
kelimebaz diyebiliriz kendisi için. Murat Menteş ekolünün en iyisi hatta ağababasıdır.
kendi halindedir.