bugün

Ilk okula başladığın günü hatırlıyor musun?

ilk arkadaşların ile tanışmayi?

Annenin ilk seni çağırdığı gün hatrinda mi?

Baban ile ilk kucaklaştigin zamanı?

Peki Rabbinin ilk sesini?

Rabbinin seni yaratan o gücu hissettiğin zamanı?

Kim olduğunu ve nereden geldiğini biliyor musun?

Uyan. .. uyann.. rab seni bekliyor ve sana sesleniyor. .

"O ki, göklerin ve yerin egemenliği tekelindedir, kendisinden başka ilâh yoktur, diriltir ve öldürür"Geliniz Allah'a ve O'nun o okuma-yazmasız (ümmi) peygamberine, Allah'a ve O'nun sözlerine inanan Peygamberine inanınız, O'na uyunuz ki, doğru yolu bulasınız." Araf 158

Olur ki bir şey hoşunuza gitmezken, sizin için o hayırlı olur ve bir şeyi de sevdiğiniz halde o hakkınızda şer olur. Allah bilir, siz bilmezsiniz.(Bakara Sûresi : ayet 216)

Hakkı anladıklarından gözlerinin yaşla dolup boşandığını görürsün” (Maide Sûresi : ayet 83)

Sizi yeryüzünde halifeler yapan Odur. (Fatır Sûresi : ayet 39)

Ben insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler (tanısınlar) diye yarattım. (Zariyat Sûresi : ayet 56

Resulüllah (S.A.V.) efendimiz hadis-i şeriflerinde:

Ben size Allahı öğretirim, Onu tanıyıp bilmekse, o kalbin işidir.

Eğer Allahı hakkıyla tanıyıp bilseydiniz, o zaman duanızla, hep dağlar yok olurdu.
Rabbini en çok tanıyıp bileniniz, kendini en çok bileninizdir.

Andolsun biz insanı çamurdan (süzülmüş) bir hülasadan yarattık. Sonra onu (Hz. Adem`in nesli olan) insanı sarp ve metin bir karargahta (rahimde) bir nutfe (zigot) yaptık. Sonra o nutfeyi alaka (yapışan şey) haline getirdik, derken o alakayı mudga (bir çiğnem et) yaptık, o bir çiğnem eti kemik(lere) çevirdik (ve) o kemiklere de et (kaslar) giydirdik. Sonra onu başka yaratılışla inşa ettik (can verdik, konuşma verdik)..."
(Mü`minun, 12-14).

"..sonra onu bambaşka bir yaratık (insan) yaptık..."
(Mü`minun, 14).

"Onun (şeklini) düzeltip ona ruhumdan üflediğim zaman kendisi için derhal (bana) secdeye kapanın"
(Sa`d, 72).

Ey insanlar, eğer öldükten sonra dirilmek hususunda herhangi bir şüphe içinde iseniz şu muhakkaktır ki biz sizi(aslınızı) topraktan, sonra (onun neslini) insan suyundan (spermadan) sonra alaka (yapışan şey)`dan daha sonra da hilkati belli belirsiz bir çiğnem etten yarattık (ve bunları) size (kudretimizin kemalini) apaçık gösterelim diye (yaptık) sizi dileyeceğimiz muayyen bir vakte kadar rahimlerde tutuyoruz, sonra sizi bir çocuk olarak çıkarıyoruz."
(Hacc, 5)

O hâlde, Rabbinizin hangi nimetlerini yalanlıyorsunuz?
Rahman-45

Günahız olmak önemli değil. Önemli olan günahlarını kabul ederek onlardan kurtulmak istemendir. Onlar sana ait değiller. Sen bir üstün kişi insansın. .. sen allahın ruhundan ruh taşıyan bir canlısin... Rab sana istediklerini vaad etti kabul etmek için zamanı bekleme. ..