bugün

sözlükteki ilkokulluların sorduğu soru. bu sorudan önce ben nasıl dünyaya geldim diye soruyordur.
siz nerde kaldınız yavrum oyle, az koşunda yetişin bize dedirtir.
çin'deki bir insan da vardır fakat çin'e gitmeden göremezsin misal. allah vardır ya da yoktur demiyorum fakat varsa sana canlı yayın mı yapacak illa.
sorulabilecek en saçma sorudur.
muhakeme yeteneğine sahip olmadığını düşünürüm bu soruyu soranın.

rüzgar denen şeyin varlığına hepimiz şahidiz ama onu göremiyoruz.
hissetmek onun varlığına emin olmak için yeterli.

yada ne bileyim sevgiyi düşün,
sevgi nedir diye sorulsa ortaya sadece kendinde hissettiğin duygular dışında somut bişey koyabilir misin?
ki duyguda somut değildir.

soyut olan şeye somut olarak örnek vermek biraz zor oluyor.

bide şöyle düşünelim,
kim kulluk ettiğini dünyevi yerlerde görmek ister ki,
belkide bu yüzden göremeyeceğimiz boyutta ama aslında bize gördüklerimizden de yakında.

' ben size şah damarınızdan da yakınım. '
niye desin yoksa.
beyin fırtınasına yol açabilecek tarzda bir önermedir. sağolsunlar mü'min kardeşler bir iki bişey yazmış, işin mizahına değinmek isterim. (bkz: ateistler mi yumurtadan çıktı yoksa yumurta mı ateistlerden). şimdi ateistler düşünsün.
eger allah her yerde ise neden peygamberlere elci gonderiyor,demek ki baska bir mekanda ki ordan dunyaya melekleri gonderiryor. bu yuzden goremiyoruz dunyada degil.
düşünememezliğin mukayese edememezliğin bir nişanesidir bu tarz meraklar. zira kıytırık bir belediye başkanını görmek için bile ne makamlardan izin alınır ve nice beklenirken , hayy ve kayyum olan allah'ı görmek bu kadar ucuz mu sanıyorsunuz. daha öleceksin, tabii imanlı olarak- yani belediye başkanını görme isteğini içinde taşıyarak öleceksin, sonra seni yaratan allah tarafından diriltileceksin nice mertebelerden sonra ise cennete girdiğinde allah'ı zikretme miktarına göre aralıklarla cemal-i ilahiyi göreceksin. bakılmalı ki başbakan bir konuğunu çöplükte mi ağırlıyo yoksa cennette mi?
açlığı göremiyorum,susuzluğu göremiyorum, sıcaklığı soğukluğu görmüşlüğüm yok. bir insanın içindeki gerçek duyguları da görmüyorum. eh bunlarada inanma o zaman.
(bkz: ibretlik kardeş)
insanı ateist yapavak sorudur. ben olacağım şiödi ne yapmam gerekiyor? anlatın hadi heyecan yaptım hadi!
--spoiler--
bir adet 3'lü esrarlı sigara yap görürsün, bak bakalım bir daha camiden çıkıyor musun.
--spoiler--
gözleri göz yuvalarından sökülüp götüne sokulacak kişi sorusu.
göt-göz...yakın kelimeler bu arada. belki gözünle denersen görürsün görmeyen göt.
kiziltoprak Allah'ın yolladığı kitaptaki sözde saçmalıkları tarafsız bir grup bilim adamı(Senin gibi cahiller değil) araştırdı.Ama nedense büyük bir çelişki göremedi.istersen araştır.
(bkz: tanıdığım göz doktorları var)

tanım : bir soru cümlesi
gerçekten var olduğu için. ilah dediğin bu gözlerle görülemiyor olmalı zaten. gördüğüm bi şeye tapabilir miyim hiç?
"götünle bakıyorsunudur" cevabının sorusu...

örn:
+ ben bu cümlede anlatım bozukluğu göremiyorum harold.
- ama anlatım bozukluğu görülen bişey değil ki mary.
+ öyleyse anlatım bozukluğu diye bişey yok.
- aaa, doğru be. hadi okulu yakalım a.q.

hahha... mal mısınız nesiniz yaa?
allah'a melekler bile erişememişken saçmalık abidesi soru.
(bkz: enel hakk diye bağıran ateist)
duygularımız var onlarıda görmüyoruz ama kendine haz etkenlerle vücutta yansımasını görürüz. dön bir etrafına bak görmek istiyorsan görürsün vede bu düşünceyi üreten aklınıda görenmiyorsun oda yok o zaman. o aklı senin beynine kimin, neyin koyduğunu bir düşün.
AŞKIDA GÖREMiYORSUN, AŞIK OLMADIN MI DEDiRTEN SORUDUR.
auuufff bu gençlik neden bu kadar zeki ha? hayır düşünüyorumda şöyle mi yapıyorsunuz acaba "nasıl başlık açsamda acaba popüler olsam ha? ahanda buldum!!! s'ktim belalarını hahahaha" etmeyin oğlum yapmayın oğlum 3 korner 1 penaltı değil vallahi lan!!
imam-ı azamın deyimiyle aklınıda göremiyorsun. söylediğin gibiyse aklında yok o zaman.
bildiğin herşeyi görebiliyor musun diye cevaplanacak başlıktır.
burada, başlığa muhalefet eden entry'lerin hiçbirisi kimsenin fikrini değiştirmeyecek. çünkü bu başlığın açılma sebebi, sahip olunduğu zannedilen muhtemel yanlış düşüncenin doğrusunu bulma çabası değildir.
eğer öyle bir niyetiniz varsa elbette yardımcı olacak birilerini bulabilirsiniz.
Daha 40 firin ekmek yemesi gereken yavrucagin masum sorusu. Her sey adim adim tabi.
AHiRETTE HEM ALLAH'I HEMDE AZABINI GÖRECEK OLANIN; GÖRÜNCE SURATININ ALACAĞI ŞEKLi MERAK EDECEĞiM KiŞi SÖYLEMiDiR.
herkesin idrak etmesi gerekmiyor zaten denilecek soru. Cehennem diye de bir şey var sonuçta. Sen yanmazsan ben yanmasam kim yanacak orada.