bugün

(#17590951)
"sen boyamalarını daha bitirmedin mi yavrum? daha legolarını toplayacaksın hadi bakalım." diye sorarlar insana.
Bi olmeca çak görürsün.
aklın varsa niye göremiyoz yarram? diye cevap verilebilecek söz. klişeye karşılık klişe.
siz osuruğunuzu maviye boyayabildiniz mi efendim?
şayet boyamayı başarabilirseniz, doldururuz başlığı bilgi içeren entrylerimizle. *
Bir ilkokullu tarafından Facebook'ta arkadaşının duvarında görülen ve hemen buraya yazılan yazı. Bir de şimdiye kadar niye yazılmamış diyor. Biz bu eşiği çoktan geçtik bebeğim!!
(bkz: sözlüğe hoşgeldin)
(bkz: ne zaman çıktın mağaradan)
Aklın gerçekten varsa neden göremiyoruz?
Yil 2012 olmasina ragmen girilmesine anlam veremedigim entry.
(bkz: göze iyi gelen sebzeler)
dünyada hayatımızı idame ettirebilmemiz için oksijenin gerekli olması oksijenin var olduğunu gösterirse. Oksijenin varlığını göremememiz onun olmadığı anlamına gelmez.
bakmakla, bakmayı bilmekle ilgilidir.
bakar kör olmak iyi değildir.
çık dışarı bir bak bakayım biz ordamıyız.
ruhsal körlük insanın görmeyi reddetmesi evrenin dilini bilen insanlar bilir evren tekamül eder insana allahın varlığı bildirmek için .
insan bir seye nasıl bakarsa öyle görür. Allah Teala gönderdiği binlerce peygamberle varlığını göstermiştir.
Bir de su var ki insanın bu dünyadaki bütün gücü Allah Teâlânın varlığını görmeye idrak edemez. Ancak cennette kullarına gozukecektir Allahım.
Materyalist ideadır.
Eğer Tanrıyı materyalist şekilde (madde olarak) düşünürsek. Bilinç, ruh gibi tinsel varlık da dahil, bütün varlığı madde olarak anlar ve maddenin dışında başka bir varlık olduğunu kabul etmez. Düşünme, hayal gibi olayları da kabul etmemiş oluruz.
''seninde beynin var ama neden biz göremiyoruz'' dedirten yazar sıçmığıdır.
(bkz: görsünüz amınıza koyim)
(bkz: bakmasını bilmiyorsun evladım)
herkesin idrak etmesi gerekmiyor zaten denilecek soru. Cehennem diye de bir şey var sonuçta. Sen yanmazsan ben yanmasam kim yanacak orada.
AHiRETTE HEM ALLAH'I HEMDE AZABINI GÖRECEK OLANIN; GÖRÜNCE SURATININ ALACAĞI ŞEKLi MERAK EDECEĞiM KiŞi SÖYLEMiDiR.
Daha 40 firin ekmek yemesi gereken yavrucagin masum sorusu. Her sey adim adim tabi.
bildiğin herşeyi görebiliyor musun diye cevaplanacak başlıktır.
burada, başlığa muhalefet eden entry'lerin hiçbirisi kimsenin fikrini değiştirmeyecek. çünkü bu başlığın açılma sebebi, sahip olunduğu zannedilen muhtemel yanlış düşüncenin doğrusunu bulma çabası değildir.
eğer öyle bir niyetiniz varsa elbette yardımcı olacak birilerini bulabilirsiniz.
imam-ı azamın deyimiyle aklınıda göremiyorsun. söylediğin gibiyse aklında yok o zaman.
auuufff bu gençlik neden bu kadar zeki ha? hayır düşünüyorumda şöyle mi yapıyorsunuz acaba "nasıl başlık açsamda acaba popüler olsam ha? ahanda buldum!!! s'ktim belalarını hahahaha" etmeyin oğlum yapmayın oğlum 3 korner 1 penaltı değil vallahi lan!!
AŞKIDA GÖREMiYORSUN, AŞIK OLMADIN MI DEDiRTEN SORUDUR.