bugün

Soru cok mantiklidir. Bilgisayar konusuna gelince, bilgisayar bilgisayar yaratamaz. Bundan allahta allah yaratamaz sonucu cikiyor haliyle.
bu soruyu herhangi bir müslüman cevapladığı anda ateist olur. buna uydurulan herhangi bir cevap, rahatlıkla çürütülebilir düzeyde olacaktır.

buna benzer olan, allah'ı kim yarattı sorusuna, öyle bir şey yok diye cevap vermek durumundadır.

yobazların yalancı olduğunu en rahat; her şeyi, ama her şeyi %100 bildiklerini gösterme çabasından anlayabilirsiniz. bir soru varsa, cevabı her zaman yobazlar bilir. çünkü din her soruyu cevaplamak zorundadır, böyle bir şey olmadığından da kendileri cevap üretmek durumunda kalırlar. yoksa gerçek ortaya çıkar maazallah... ha ha ha

düzenleme: eksile canım kardeşim, doyacağın kadar eksile. bunu eksilemen, durumu değiştirmeyecek.
peki allah bir başka allah yaratamıyor ise allahı kim yarattı?
bilgisayar bilgisayar yapabiliyor bu arada. google sadece dudak okutmuyo yapay zekasına. azıcık araştırırsanız bir tesisin daha fazla kar getireceğini düşünüp belli kısımların yeniden inşa edilmesi gerektiğini mail atmış.

şimdi tekrar araştırdım. personelleri kameradan izleyip kaytarıyo bu minvalinde mail atıyor bu yapay zeka.

araç üretim fabrikalarından birine deneysel kurmuşlar yapay zekayı. tabii ki hareketini izliyorlar. araçların proje çizimlerini falan kendisi öğrenmiş çizmiş.

siz salak salak bilgisayar bilgisayar yapamıyo şeklinde konuşup durun.
ilkokuldaki ogretmenine sor.
sonuçta kendisi de hayal ürünü olduğu için zor olmayacak hede.
Bölünerek çoğalabilen canlılar olduğuna göre ya da daha doğrusu yarattığına göre yarattığı canlının bu yeteneğini kendisi uygulayamaz mı?
Yani demek istediğim mikroskobik bir canlı bile kendinin birebir kopyasını oluşturuyorsa onu yaratan varlık da kendini rahatlıkla yaratabilir ancak bu bütün özelliklerinin aynı olacağı anlamına gelmez mesela o Allah'a yaratılmadı, hep vardı diyemeyiz kısacası bütün özelliklerini mantıken göremesek de bu mümkün.
kopyala yapıştır. zaten allah değil mi sonuçta 1 saniyesine bakar.
Yaratır yaratmasına da iki dakika boyunca düşünün tanrı olsanız, kendiniz kadar güçlü başka bir canlı yaratır mısınız?
O neden yaratsın? Dini falan boş verin. Kafa yormaya değer bir konu değil. Masal gibi okuyun üzerine zaman zaman düşünün, yeter.
Allah herşeye gücü yetendir.
El imran suresi 189. Ayet.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.