bugün

Xbox360 fragmanı yayınlanan ve sega tarafından geliştirilecek oyun.

yine insan olarak oynuyoruz. arkadaş şu oyunları ailen olarak oynayabileceğimiz şekilde yapın, sıktı ikidir insan ile oynamak.

http://www.youtube.com/watch?v=mKXP3n8Ga1E
directx 11 isteyen oyun. 9'u falan kabul etmiyor. boyutta epey var 23 gb hey maşallah.

oynanis stili bakimindan outlasta benzerliğiyle dikkat cekiyor. uzay gemisinde yaratiktan saklanarak kurtulmaya calisiyoruz. bu bakimdan oyunda sürekli bir tedirginlik, gerginlik havasi var.
3.5 üzeri 8 attıran oyun. alien ve predator içerikli her şeyi yalayıp yutmuş, bazılarını geri kusmuş biri olarak bu oyuna bayıldım. ama gerilime gelemediğimden devam edemedim. cidden klostrofobi ve gerilim üzerine bir oyun. ele tüfek alıp xenomorph avlamaca değil.
Şu anda steam'den 37.50 liraya alınabilecek oyun. 20+ saat gameplay süresi var ve steam'de oyuna yapılan 5000'e yalın yorumun %94'ü olumlu... Sonbahar indirimlerinde kotamı doldurmasam alırdım... Tırstığımdan falan değil, valla bak... ANAM ELYIN GELDi KAÇ LAN KAAÇ!
An itibari ile steam'de %75 indirime girerek 75,00 liradan 18,75 liraya düşen oyun.
15 gb indirip kurulunca 28.5 gb olmasıda yetenekli bi sıkıştırma gösterisi olarak karşımıza çıkıyor.

oyuna gelince, survivor-horror oyunlarında outlast perdeyi açtı ve sahneye bu oyun çıktı. Kesinlikle.

Oyun olarak başlı başına bi şaheser, Alien filminide aratmayacak retro science-fiction havasına sahip bir oyun.

ve, oyunda tek düşmanınız Alien değil.

Ciddi anlamda survivor oyunu, outlast gibi sadece pil ve el feneri yok.

Sizin gibi oyunda bir sürü survivor var ve çoğu arkadaşınız değil. itemler topluyorsunuz flash bang yapıyorsunuz, dikkat çekici ses bombası yapıyorsunuz falan. Ciddi anlamda etkilendiğim bir oyun.

Ayrıca öve öve bitiremedim ama, bu oyunda en sevdiğim şey, mükemmel grafiklerine rağmen kusursuz optimizasyonu.

Çoğu oyunun eline verebilecek bir grafik sistemi var olmasına ve sistem gereksinimlerinde önerilen ekran kartı olarak gtx660ti olmasına rağmen ben hd8750m grafik kartımda ultra settingslerde 30-40 fps oynuyorum. (bilimum bazı ağır ayarlar kapalı mesela SSAO, FXAA gibi ayarlar)

içinde 2 tane daha ek oyun var ama oynanıyor mu bilmiyorum bitince bakacağım.

--spoiler--

Alien, sandığınız kadar korkunç olmuyor ilerledikçe, çünkü 5 metre sight range'i var -stealth modunda olursanız-
Flamethrower'a karşıda pek sıçırtkan oluyor. bu noktada outlast'den ayrılıyor, kadın olmasına rağmen defance mekanikleri mevcut ripley'imizde.
ayrıca flame atınca alien'in delicesine koşup mal gibi izlemeside ayrı bir komedi.

--spoiler--

not; havalandırmadan gelen tıkırtıları duyuyorsanız, asla koşmayın.
gelmiş geçmiş en iyi gerilim oyunu. Sınırlı şiddet , kaçış gizlilik ,şaşırtma üzerine bir oyun. Alien random olrak uzay gemsinde takılması. Hiç bir zaman güvende değilsiniz.Her saniyesi gerilim ve çaresizlik. Andoid,düşman insanlaroyuna oynanış çeşitliliği katmış. Grafikler muazzam ,optimizasyon harika,ambinas , cutscen ler fln harika. Alien filmini interaktif oynuyorsunuz.. CA yıllarca total war oyunarın oynadık. CA total war dan doalyı son yıllarda çok eleştidik,emaa adamlar en iyi korku oyununu yapmışlar. bunda sonra outlast yükledim kesmedi bildiğin. bu tür oyunları oynamak ile izlemek aynı tadı aldırıyor. oynayamıyorsunuz youtubeden tam çözüm videolarını izleyin.
şu an steam de tüm dlc leriyle birlikte 23,75 tl ye satılan oyun.korku gerilim sevenler kaçırmasın.
Şu anda tam %95 indirimle steam'de 2,95 Tl'dir. Evet. 2 lira 95 kuruş.

saldırınız.
3 liraya düşmüş. Bilgisayarım olmadığı halde aldım.
epic games üzerinden bugünlük bedavaya verilmektedir.
Mukemmel bir oyun, gerilimi iliklerinizde hissedeceksiniz
türkiye pazarın 100 tl satış fiyatı ile satılan, an itibari ile epic games store'da ücretsiz olan korku oyunu. **

--sürpriz bozan--
kahraman kızımızın annesinin çalıştığı uzay istasyonunda bilinmeyen kaza bir olur ve annesi ölür.
bir kaç yıl sonra kahramanımız kara kutunun bulunduğunu öğrenip uzay istasyonuna işin aslını öğrenmeye gider.
ve olaylar gelişir...
--sürpriz bozan--
sesleri atmosferi muazzam korku oyunu. beni bu oyunda alienden çok o sentetik android robotlar korkutmuştu. o bölümü geçene kadar canım çıktı.
jeff abinin amazon prime üyelerine ekim ayı için verdiği beleş oyunlardan biri. sağ ol var ol jeff abi. epic de beleşe vermişti birkaç ay önce, orada da var ama olsun sen de ver.