bugün

Begendim.
türk insanının zeka seviyesine hitap eden film.
Fragmanı çok kötü duran film.
senaryosu boşluklarla dolu bir film.
artık cem yılmaz'dan bir üst seviye film bekliyorum. yeni ufuklar açacak ya da ses getirecek bir film. illa komedi olmasına gerek yok.
aklıma gelen senaryo boşlukları.
spoiler vermemek için kabaca.
1-zombi durumu. bu durumu daha önce başka bir örnekle veya hikayeyele seyirciye benimsetmesi gerekiyordu.
2- Füze olayı eğer bir filmde bir silah gözüküyorsa o silah patlar hacılar.
3- yarım kalan hikayelerin tamamlanması.
osurma sahneleri gibi saçma sahneler haricinde beğendiğim izlenebilir bir film en iyi komedi filmi olmasada ,türklerin yaptığı en iyi aksiyon filmiydi o kesin.
bir tarantino filmi edasındaki introsuyla(filmin giriş şeysine intro denmiyo mu? yoksa başka bişey mi deniyo?) büyük umutlar besletmiş, daha ilk dakikalarda sıkmış, barış mançoyu uzuun uzun anması haricinde bi boku olmayan, benim gibi bir cem yılmaz hastasını hayvan gibi hayal kırıklığına uğratmış film. ben cem yılmaz konusunda "cem yılmaz osursun çeksin film diye vizyona koysun izler yine gülerim abi" diyen bir insandım. cem yılmaz bunu duymuş, ciddiye almış, osurmuş, çekmiş, vizyona koymuş... ama film öyle sıkıcıydı ki gülemedim be cem abi. hem ben o lafı ciddi söylememiştim. mecaziydi o. hani "cem yılmaz osursa bile onu farklı bir şekilde seyirciye sunar, ustalığını konuşturur" demek istemiştim.

pek yakındanın binde biri mizah unsuru olsaydı bari. hayır türü komedi değil miydi bunun? dur imdb den bakayım.... baktım. aksiyon komediymiş. evet aksiyon olmuş ama boş olmuş.
kırk yıl düşünsem cem yılmazı itin götüne sokacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. hani elinde malzeme mi kalmadı abi. niye bu kadar zorlama bir film çektin ki sen? gora, arog, yahşi batı... hadi güldürme, av mevsimi, pek yakında... the water divinerda bile farkını koymuştun ortaya. o filmi russell crowe için değil senin için gittik be abi.

param boşa gitti zamanım boşa gitti edebiyatının amk. ben direk cem yılmaz nasıl bu kadar boş bir film yapar diye düşünüyorum be.
gitmeyenlere tavsiye etmiyorum abi. gram zevk almadan izlersiniz.

ama filmin beni kendine bağlayan tek noktası barış mançoyu yaadetmesiydi. bunu belirtmeden edemeyecem.
Az önce çıktığım ve inanılmaz kötü bulduğum film. Başta bende eski Cem Yılmaz filmleri ile kıyasladım, sonra onlara büyük hakaret ettiğimi farkettim. Sonra şu yeni nesil çıkan saçma Türk komedi filmlerine baktım onlar ile kıyasladım. Evet kıyaslanması gereken şey bu onu farkettim.

Eleştri olarak binlerce şey sıralayabilirim. Öncelikle senaryo tarafında inanılmaz tembel bir senaryo anlayışı var. Resmen size "ehe bilirsiniz ki siz bunu" diyerek olayların çoğu geçiştirilmiş. Birde introda koca koca "Senaryo : Cem Yılmaz" yazmış. Ya abi ben böyle projeye imza atmaya utanırım cidden.

--spoiler--
Tüm senaryo resmen "a tesadüfe bak bizden mal alan adam" "a tesadüfe bak bunlarda askerden arkadaşmış" diye salak saçma şeyler ile dolu. Tabi hepsinden daha da beteri "adam zombi oldu" saçmalığı var ki inanılmaz bayık. Zombi ne lan?
--spoiler--

Cem Yılmaz filmi olduğu için haliyle zeka dolu şakalar bekliyorsunuz. Yok abi. Tüm film boyunca bir iki gönderme var, onlara gülebildim sadece. Osuruktu vs. saçma saçma şeyler mevcut filmde. imdb si 3 olan Türk filmlerinin komedi anlayışı.

IMDb'sine baktım şaka gibi 7.1. "http://www.imdb.com/title/tt4728338/"; Zaten oyların dağılımına baktığınızda 10 basılmış komple. Bot basılmış bu kadar net bence.
Çok süper film türk toplumunun sorunlarına kültürel yozlaşmaya falan değinmiş oscara aday olur o derece.
hayatımda sinemada izlediğim en boktan film.

gene cem yılmaz var diye gittik ancak bir filmin konusu olmaz mı lan?
oyunculuklar berbat

rezalet rezalet rezalet.
parama acıyorum.toplasam bi iki sahnede gülmüşümdür.
o senaryoyu kim kakaladı acaba cem yılmaz'a? bence artık çevresindeki insanları değiştirsin biraz. yeni yüzler, yeni senaristler bulsun...

ben filmin konusunu ilk duyduğumda çevremdekilere tutmaz demiştim, fragmanları gördük bu görüşümüz daha da pekişmişti, o yüzden ilk defa cem yılmaz'ın bir filmine gitmedim, parama yazık diye. bilmeden gidenler de parasını geri istesinler bence.
sanki bu filmde cem, etrafındaki şakşakçıların gazına geldi gibi görünüyor... yoksa bu projenin tutmayacağını anlayamayacak biri değildir kendisi.
dötünüzden sallamayın filme on numara filmdi düğün dernek 2'den komikdi emin olabilirsiniz.
Bence , Filim öyle on numara falan değildi. On üzerinden puan verilirse 6 puan alır en fazla , Vasatın biraz üstünde. Belki ağır olacak ama filme girdiğime pişman bile oldum diyebilirim.
(bkz: bu sefer güldürmedi)
kötü filmdir. daha nasıl açık söyleyelim amk..
sinema çekimi bile çıkmayan filmdir, demek ki o kadar kötü...
Av mevsimi filmine göndermelerin yer aldığı cem yılmaz filmi.
film, cem yılmaz' ın ilk filmlerinden son filmlerine doğru artık espri ve kalite anlayışının düşüşe geçtiğini çok açık bir şekilde göstermektedir. yinede türk filmlerinin kalitesine baktığımızda "fena değil", "idare eder", "iyiydi " yakıştırmalarına muhattap kalacaktır.
hiç bir zaman komik bulmadığım cem yılmaz isimli şahsın son saçmalaması arog bunun yanında shawshank redemption kalmaktadır.
Cem yılmaz'ın yazıp yönettiği ve oynadığı film. Cem yılmaz'ın en kötü filmi kesinlikle. Göndermeleri, aksiyon sahneleri dışında aklımda bir şey kalmadı filmle ilgili. Gora, arog, yahşi batı gibi filmlerden sonra bu film kesmiyor.
Hala hiçbiryerde bulamadığım filmdir.
arayanların zamunda'da bulabileceği film.
cem yılmaz ın en sığ filmi. çekimler filan güzel ama o kadar izle ve unut.
internetten korsan izlediğim cem yılmaz filmi öyle uzun uzun film hakkında analiz yapmak yerine direkt mesajı veriyorum bu ne amk sen cem yılmazsın böyle filmi yapılır diyorum ha son olarak da zombi ne birader özet geçersem bok gibi film.
--spoiler--
çatışma sahnelerinde kullanılan efektlerini beğendiğim film. muhtemelen profesyonel bir film silahçısı ile çalışılmış. yalnız film türüne karar verememiş gibi. her şey tamam da ilber karakteri neden zombi oluyor onu anlamadım.
--spoiler--
izlediğim en kötü türk filmlerinden bir tanesi, film kimin veya kim oynamış diye bakmaksızın izleyecek kişilerin hiç birinin beğeneceğini ummuyorum. Senaryo oldukça kötü her şey hızlıca gelişip kararsız bir şekilde tepe taklak gidiyor, oyunculuklar ne kadar iyi olsa da kurtarmıyor çünkü konu zayıf.
güncel Önemli Başlıklar