1. 1.
  http://www.alexa.com adresinde ikamet eden, herhangi 1 sitenin ortalama ziyaretci sayisi, linkleri, site hakkindaki goru$ler gibi bilgiler sunan web sitesi.$u an http://www.yahoo.com 1. sirada gibi gozuksede buna aldanilmamalidir, cunku alexa bu istatistikleri sadece Alexa Toolbar denilen kendi yazilimini kurup kullanan ki$ilerin deneyimlerine gore yayinlamaktadir ve alexa 2005 yilinda yahoo tarafindan satin alinmi$tir.dolayisiyla yahoo kullanicisi olan ki$iler uzaktan veya yakindan alexa'yla 1 ileti$im icerisindendir oysa google veya msn kullanicilari kendi yaginda kavrulmaktadir.
  2 ... master
 2. 2.
  bu siteye göre uludagsozluk 87,934 sıradadır.. *
  http://www.alexa.com/search?q=uludagsozluk.com
  1 ... seffafbukalemun
 3. 3.
  tüm incelemelerime rağmen hala istatistiklerini neye göre oluşturduklarını bulamadığım site. öyle ki kendi sitemin kapalı olduğu dönemlerde sitemin birçok kişi tarafından ziyaret edildiğini gösteren istatistikleri mevcuttur.
  1 ... gnydgn
 4. 4.
  istatistiklerini toolbar a göre oluşturan objektif olmayan bir sistem. misal, 10000 tane amerikan vatandaşı alexa kullanıyorsa onların girdiği siteler üst sıralara taşınır. tabi sadece amerika değil, spyware veya toolbar gibi eklentilerin içindeki ufak yazılımlarla tesbit ediliyor.
  1 ... insan
 5. 5.
  uludagsozluk ve itusozlugu karsılastirdim. verdigi sonuc bu siteye olan guvenimi azaltmıs bulunuyor. uludagsozlugun reytingi nerdeyse itusozlugun yarisindan bile az.
  1 ... merakli
 6. 6.
  üst sıralara yükselmenin yöntemlerini alexa'da
  25.sırada görünen*forum sitesinden biri yazmış;
  1-Alexa Toolbar'ı Yükleyerek Her Dolandığınız Sayfa Sayesinde Yükseleceksiniz.
  2-Alexa Kodlarını Sitenize Koyarak Alexa'da Yükselebilirsiniz.
  3-Alexa'da 100,000 içerisindeki Sitelerde Backlink'iniz Varsa Yükselebilirsiniz.*
  3 ... meister writer
 7. 7.
  objektiflik konusunda büyük kaygılar taşıdıgım site.Ayrıca kendi dandik sitemin çek cumhuriyetinde %2.3 lük bi kullanıcısını neye göre hesapladıklarını hala anlamış degilim
  bu arada , uludagsozluk'de son aylardaki çıkışıyla 225. sıraya yükselmiştir
  1 ... 0dhy
 8. 8.
  uludag sözlüğün ratinglerini hesaplamada yararlanılan site.
  ... cnnturk
 9. 9.
  türkiye'den en çok girilen 100 site ile türkiye'den en çok girilen türkçe içerikli 100 site kıyaslandığında tutarsızlıkları net bir biçimde görülebilen site lakin başka bir alternatifi de yok ne yazık ki...* ayrıca türkçe içerikli 100 site arasında ekşi dışında sadece itüsözlük var ama kıyasladığımda gördüm ki uludağsözlük ortalama ziyaretçi babında uzun süredir ikinciliği elinde bulunduruyor. kısaca murat yetkin'in 'komplo teorilerine inanma ama komplo teorisiz de kalma' önerisini alexa'da gezinirken kulağımda küpe, boynumda kolye, burnumda sümük olarak bulundururum ve ayrıca haklısın... iğrencim.* edit: imla
  2 ... vakur
 10. 10.
  (bkz: #4270605)
  ... saka saka hepsini ben uydurdum