kadıköy ve brezilya dışında pek ismi duyulmamış, çok kısa süren avrupa macerası fiyaskoya dönüşmüş olan alex'i yıldız sanan kadıköylüdür. arkadaşım avrupa'nın herhangi bir ülkesine gidip, futboldan anlayan bir adama, alex'i tanıyormusun desen, sana 20 tane alex sayar, emin ol içlerinden biri bile fenerli alex de souza olmaz.

edit: attığı gol sayısı ile yıldız olmayı doğru orantılı gören bünyeler için; alın size o zaman dünya'nın en büyük yıldızlarından biri, iskoçya liginde 408 maçta 410 tane gol atmış.

(bkz: James Edward McGory)

not: yazık adamın başlığı bile açılmamış halbuki kendisi çok büyük bir yıldız.
(bkz: ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)
(bkz: alex gibi yetenekleri sikip sikip çoğaltacaksın)
kendi sahasında alex'ten 3 gol yiyip amı götü dağıtan kulüp taraftarları tarafından alex'in haklı olarak küçümsenmesidir.
(bkz: Nerde gülücem söyle de ona göre hazırlanayım)
katılıyorum,

alex için fenerbahçe için çok faydalı olmuş bir futbolcudur demek kesinlikle mümkündür, ancak bir dünya starı demek gerçek dünya starlarına karşı çok ayıp olur be dostum.
kesin beşiktaşlıdır yıldızdan onlar anlar.
alex 34 maçta 28 gol
yıldız olduğu iddia edilen Quaresma 34 maçta 3 gol

(bkz: tartışma bitmiştir)
(bkz: ülkesine dünya kupası kazandıramamış messi)
türkiye standartlarında iyi bir futbolcu olsa bile avrupa standartları için çokta iyi olduğu söylenemez alex in.
2-3 tane yıldız eskisi görüp, (bunlar carew'e bile anelka'dan iyi diyorlardı) ne oldum delisi olmuş kulüp taraftarının hezeyanını anlatan ifade.
valla "kime göre neye göre söylemidir" diyeyim diyorum olmuyor. olayı basit bir troll mantığı ile hafsalama alayım diyorum yine olmuyor.
adamla muhatap olsan zaten olmuyor, anlaması namümkün!
hani adamın takımına sallayayım diyorum, bak yine olmuyor!

sussam gönül sırf futbolseverlik adına razı değil, konuşsam da bomboşmuş gibi geliyor.

tanım: kendince takılan kadıköy insanıdır.
fenerbahçe taraftarıdır. alex'in yıldız olup olmaması, kadıköylü'nün onu yıldız sanıp sanmaması ayrı bir konudur.

ancak fenerbahçe'nin alex kadar büyük olduğunu iddia ettiğinde, kendi takımının bir alex kadar bile olamadığını ifade etmiş olanları görünce varsın alex'i yıldız sansın. *
alex çok faydalı bir oyuncudur fakat emre,lugano kadar bile yıldız değildir
kız ismi ama olsun. vatandaşlık başvurusu kabul edilirse yıldız olabilir.

futboluna diyorsan zaten olmuş.
her aldığı yamalı bohçayı alexle karşılaştıranların kuruntusudur.
aynı zamanda bursasporla dalga geçmek için timsah yürüyüşü yapar bu kadıköylü. *
Ronaldo çok artist , o yüzden messi en iyi futbolcu diyenle arasında fark yoktur.
trol olmayı durup durup ya islama ya da fenerbahçe'ye sövmek zanneden yazarlardan kat be kat üstün olan kadıköylülerdir.
futboludan anlayan ve alex in harika bir futbolcu olduğunu anlayacak olan insandır. yıldızlık için yaşı geçmiştir ancak, önce bi avrupaya git derler adama, sor bakalım tanıyorlar mı gol krallığında avrupada ilk 10 a girmiş adamı ve avrupanın 2. yarıda en başarılı takımlarıdan biri olan fenerbahçe nin oyuncusunu.
avrupa kupalarında oynan maçlarda ayağına değen ilk topun 35. dakikalarda olması ve ardından koca 90 dakikayı 1 2 pasla geçiştiriyor olmasından mütevellit doğru bir önermedir. kariyerine hiç girmiyorum bile.

en kötü olduğu dönemde bile koca takımı alex üzerine kurarsan herhalde istatistik yapar. emin olun alex bile bu durumu şaşkınlıkla karşılıyordur. zaten başka türlü olsaydı transfer teklifleri gelirdi.
yıldız sanmayan, yıldız olduğunu bilen kadıköylü, istanbullu türkiyeli diye uzar, futbolseverdir bunlar. çünkü oturdukları organla değil, gözleri ile izlerle, he bir de oturdukları yerle değil beyinleri ile düşünürler.

(bkz: herkesin yıldız olduğu yerde alex gökyüzüdür)