bugün

selim soydan diyor ki '' alex yıldız değil profesor profesor'' soruyorum
alex yıldız ise ronaldinho ne acaba.bu yıl oynana ceyrek final maçında chealse-barça maçında sahayı alex e sürseniz inanın ki tatlısudan tuzlu suza düşen balık bile daha tedarikli görünürdü
muhtemelen her dünya ve kıta şampiyonaları öncesi brezilyalıların klasik olarak yaptıkları piyasa= fiyat şişirme hareketleri neticesinde ortaya yıldız diye attıkları yetenekli ama ileri düzey seviyede olmayan bir oyuncu
14 Eylül 1977 Curitiba-PR (Brezilya) doğumlu Alexsandro De Souza 1.75m boyunda ve 73 kilo. 2004-2005 sezonunda 20 Haziran 2004 tarihinde Brezilyanın Cruzeiro Esporte Clube takımından Fenerbahçeye 11 milyon dolara 3 yıllığına sözleşme yapılarak transfer edildi. Bu miktarın 5 milyon doları bonservis bedeli, kalanı ise seneliği 2 milyon dolardan futbolcuya verilen ücrettir.

Orta saha mevkiinde oynamaktadır.

48 defa Brezilya A milli takımında, 19 defa Brezilya Olimpik milli takımında yer aldı. A Milli takımda 12, Olimpik milli takımda ise 8 gol kaydetti.

Temmuz 2004de Amerika Kupasını kazanan Brezilya milli takımının kaptanlığını yaptı.
koşmadan oynamayı beceren nadir adamlardan biri.sahada çok çalışkan ya da çok faydalı gözükmesede istatistiklere bakınca ne kadar gerekli bir oyuncu olduğu ortaya çıkmaktadır.eğer yamulmuyorsam her gol attığında migros tarafı açıktaki taraftarlara kollarını açıp koşan bu sevinç esnasında çocuk gibi davranan futbolcudur.
Türkiye liginde tüm istatistikleri altüst eden çok büyük yetenekleri olan Brezilya milli takımının da kaptanlığını yapmış olan Fenerbahçe'li ortasaha oyuncusu...
dünya kupasına çağırılmayan oyuncu
yıldız oyuncudur malesef..

http://www.youtube.com/wa...;search=alex%20de%20souza
fenerbahçe'nin sıradan maçlarının yıldız futbolcusu. Ne gariptir ki bu futbolcu diğer maçlarda ortadan kaybolur. "Taktik mi?" diyecem, mustafa denizli'nin takımı şampiyonlar ligi maçlarından önce saklaması gibi olacak.
Yakında 2.kez baba olacak olan, mimik ve jestlerini en az ayakları kadar iyi kullanan deha.
gecen seneki sampiyon galatasarayın küçük bir takım olduğunu buradaki yazılardan daha iyi anlamamı sağlayan son derece yetenekli,ligde attıkları ve attırdıklarıyla müthiş bir grafik yakalayan ve avrupada da ziconun taktiğiyle şaha kalkacak futbolcudur kendisi,alexe küçük maçların adamı diyenler geçen sezonki gs,bjk,psv gibi maçlara bir göz atabilirler.bir de sergen yalçınla kıyaslanan bir futbolcudur ki sergen bile buna gülmektedir,gerekçesi ise bjk-fb maçlarında sergenin daha fazla iş yapmasıdır,halbuki ligin genelinde şöyle bir baktığımızda tabelayı her an değiştiren alex,diğer taraftan da 10 maçta bir oynayan bi sergen yalçını görürüz.keşke sergen istikrarlı olsaydı,kilo verseydi de milli takımda oynayıp bizi dünya kupasına götürebilseydi,biz de alex'i bu kadar anlatmayıp,sergenin tırnağı bile değil diyebilseydik,ama malesef olmadı..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.