1. 1.
  iki adet koskoca palavradır. hem de arkasında milyonları sürükleyen bir palavra. bu dinin peygamberi hz. muhammed ise mesaj onun getirdiği mesaj değil midir önemli olan? peygamber hangi beyanında alevi veya sünni diye iki ayrı kelime kullanmıştır. yani bir kişi ya müslümandır ya da değildir.

  önemli olan bu gruplaşmaları milli bütünlüğümüzü tehlikeye düşürmeden önlemektir. ırk ayrımıyla uğraşmaktan be memleket kaybedeceğini kaybetti zaten.
  4 -4 ... palta
 2. 2.
  böyle bir tartışma yoktur. olsa olsa "şii- sünni" tartışması vardır.
  alevilik ne islamla alakalıdır, ne de bir dindir. sadece kültürdür (kendi ifadeleri)
  saçmasapan bir tartışmadır. gerçekten de tek din vardır o da islamdır. buna benzer birde mezhep olayı vardır. gerçi bu bir tartışma değildir, önder imamların yorum farkıdır. şahsen bu tür ayrımları gereksiz bulmakta ve kendimi sadece "elhamdülillah müslümanım" şeklşinde ifade etmekteyimdir.
  1 -4 ... delikanlımühendis
 3. 3.
  bir ingiliz casusun anılarına göre, bizzat ingiliz ajanları tarafından "sünni-şii" tartışması körüklenmiş, kardeş toplumlar zaman zaman düşman edilmiştir.
  1 ... delikanlımühendis
 4. 4.
  (bkz: yaşasın farklılık ve çoğulculuk)
  2 ... registerlater
 5. 5.
  (bkz: hepimiz kardeşiz)
  3 ... volcan
 6. 6.
  iSLAM DiNi KARDEŞLiK DiNiDiR.
  ALEViLiK SUNNiLiK NEDiR? NEDEN BOYLE SAçMA BIR AYRIM YAPILMISTIR?
  ALLAH BiR DiR BUNU INKAR EDEN YADA YOKTAN SAYAN BU AILEDEN DEGILDIR.
  YERYÜZÜNDE HEPIMIZ SEN, BEN, BIR BASKASI ADEM VE HAVVANIN COCUKLARIYIZ YANI KARDESIZ BU AYRIM NEDEN?
  YAŞASIN KARDEŞLiK
  YASASIN SEVGI
  YASASIN BARIS
  YASASIN INSANLIK
  YASASIN DOSTLUK
  YASASIN TUM GUZELLIKLER
  2 -1 ... no promise
 7. 4.
  canlılar bölünerek çoğalır;ama milletler bölünerek yok olurlar gibi bir söz söylememe neden olan iki kavram.
  3 ... ucuncayir666
 8. 5.
  islamiyet dininin insanlar tarafından farklı yorumlanış tarzlarından ikisine verilen isimdir.
  1 ... mavi
 9. 6.
  yuzyıllardır aleviligi asagı goren onu kötuleyip baskılayan, katliam yapan osmanlı politikası sonucu insanlar alevi dusmanı. alevilerde her insanı dusman goruyor. ama her iki tarafta birbirini dusman gormeyi bırakıp birlesmeli. kavgalar cepheleşmeye yol acar. halklar arasında öyle buyuk sorunlar yok. birbirlerine karısıp daha iyi kaynaştikca, tanıştıkça severler ve birbirlerinin insan oldugunu anlarlar. ama başımızı cekenler karşı tarafı düşman ilan edip kaynaşmamıza engel olursa bir 1000 yıl daha düşman yasarız. benim alevi tanıdıklarım oldu arkadaslık kurmak istediklerim oldu. ancak o kadar dışlanılmış ki gizli bir tarikat gibi davranıp alevi olduklarını gizlemek, unutturmak istiyorlar. bence her insan inancını gururla taşıyıp yaşayabilmeli. bıktık artık milletimizin bin parcaya bölunmesinden. ben yanımda kim oturuyor bilmek istiyorum onunda benim kadar ,benimde onun kadar rahat ibadetini yapabilmesini istiyorum
  ... rush
 10. 7.
  ikisinin de yobazı boldur.
  ... iplerini koparan kukla