1. 1.
  adını arapçadaki el dabaran dan alır, takip eden demektir. pleaidesi takip ettiği için bu isim verilmiştir.

  boğa takım yıldızının alfa'sı, elifi yani en parlak yıldızıdır. yön bulmada kullanılmışlığı vardır.
  3 ... ferayebend
 2. 2.
  Nazi Almanyası'nın müttefiki olduğu iddia edilen dünya dışı imparatorluğun yaşadığı varsayılan yıldız sistemi.

  Almanların 1945 nisanında geliştirilmiş bir vril prototipi ile bu sisteme bir ekip gönderdikleri sanılmaktadır. Boyut kanalı vasıtasıyla yapılan bu yolculuk mürettebat için bir kaç gün sürerken dünyada 22,5 yıl gibi bir süreyi kapsamaktadır. Bu teoriye göre Alman ekibi Vril Odin isimli araçları ile 1967 yılında aldebaran'da sumi-er'e inmiştir.

  Müttefik aldebaran güçlerinin bu tarihten sonra nazi almanyası'na yardım etmek amacıyla büyük bir filoyla kendi sistemlerinden dünyaya hareket ettikleri ve doksanlı yıllarda sistemimize ulaştıkları rivayet edilir.
  (bkz: sözlük yazarının kayışı kopardığı an)
  3 -1 ... kizilmaske
 3. 3.
  orion'u ayakları yere basar şekilde düşünürsek yayının sağ üst köşesindeki parlak yıldızdır. boğa takımyıldızı içinde bulunur. doğru mu buldum acaba? diye düşünenlerdenseniz bulduğunuz yıldızın etrafına bakın. eğer 6-7 yıldızdan oluşan üçgen benzeri bir yapı varsa ve bulduğunuz yıldız da bu üçgenin bir parçasıysa doğru buldunuz demektir.
  ... dulgerbob inciryapragi
 4. 4.
  kizgin boganin kirmizi gozudur. aldebaran gokyuzunun en parlak 13. yildizidir.bize 65 isikyili uzak olmasina ragmen bu denli parlak olmasinin sebebi bir kirmizi dev olmasindandir. dikkatli bakildiginda parlak beyaz renkli gozukmez bircok yildiz gibi. hafif sarimsi, turuncumsudur.
  1 ... namik kemal
 5. 5.
  boğa takımyıldızı'nın alfa yıldızı. parlaklığı 0.85 kadirdir. arapça takipçi anlamına gelmektedir..
  2 ... satanist kesen sadist kedi
 6. 6.
  https://video.uludagsozluk.com/v/aldebaran-35509/

  ... judas gokhan
 7. 7.
  boğa takım yıldızını takip eden ve etrafındaki iki gezegeni yuttuğu söylenen kırmızı dev yıldız. aslında bunun uzun bir hikayesi var, sonra anlatırım.
  1 ... secretgirl
 8. 8.
  hristiyan mitolojisindeki başmelek michael’in (Mikail) adıyla da anılan aldebaran, boğa takımyıldızında dünyadan 65 ışık yılı uzaklıkta bir kırmızı dev yıldızdır. 0,87’nci kadir parlaklığı ile geceleyin gökyüzünün en parlak yıldızlarından biridir.aldebaran ismi srapça’dır ve izleyici olarak tercüme edilmiştir.
  ... cescfranquez