bugün

Gazetenin iddiasına göre aldatılan adam karısını mahkemeye veriyor, mahkeme özel hayatın gizliliği nedeniyle erkeği 60 bin lira cezaya çarptırıyor.

"Resmi nikahlı eşim, 3. kişiyle uygunsuz resimler çekilecek, yatacak, kalkacak, eğlenecek. Sen kocaya özel hayat karışamazsın deyip ağır kusurlu sayacaksın. Kadına nafaka, tazminat ile ödül vereceksin. Ben şimdi mahkeme kararıyla ne olmuş oldum.."

https://www.ortadogugazet...eme-erkege-60-h10195.html
"hukuka aykırı elde edilen delil hükme esas alınamaz."

hukuken-maalesef- doğru, ahlaken yanlış bir karardır bu.

mesela şöyle bir şey de var. alın size süresiz nafaka;

https://www.haberturk.com...isanlisiyla-geldi-2141845

hakim bu somut olayda bu kadının nişanlısı ile gelmesini hiçbir sekilde dikkate alamayarak ekonomik gerekçelerle nafakayı arttıracak veya davayı reddedecek...
"Evlenen eşlerin bile ayrı özel hayatı olacaksa evlenmenin mantığı nedir?" Dedirten adaletsizlik.

Evlenirken birlikte bir hayata adım atıyorsun. Her şey eşlerin kendi özelindedir. Ama araya bir 3. Kişi giriyorsa suçlu neden aldatılan kişi oluyor?

Şimdi Bahtsız adam o karaktersizi boşar, bir de ömürlük nafaka ödetirler.

Ondan sonra erkekler neden evlenmek istemiyor...
3. Kişi hakim sanırım yoksa böyle mantıksız bir karar vermek için akıl sağlığının bozuk olması gerek. Tam tersine aldatan kişinin yüksek miktarda manevi tazminat ödemesi gerekir, bu olaydan kaynaklı maddi kayıp varsa onu da tazminat olarak alabilmeli gerçek mağdur olan aldatılan eş. Kanun bu şekilde düzenlenmeli, gerçekten adalet sağlanacaksa.
Bu kanunu çıkaranlarda bi cuckold isteği olabilir mi acaba bi araştırılması lazım.
kadının beyanı esas kardeşim ne haddimize bizim bu kararı eleştirmek(!)

(bkz: istanbul sözleşmesi)
doğru karar verilmiş. hukuken bir sorun yok. boşanacaksanız boşanın niye insanların özelini karıştırıyorsunuz.
Maalesef ''medeniyet dediğin tek dişi kalmış canavar.''
Sanirsam karari veren hakimin karisi da onu aldatsa ozel hayatini ihlal etmeyeyim dur simdi hukuken uygun degil karim keyfine baksin s*ktirirse kendini s*ktirsin diyor herhalde baskalari hakkinda böyle kararlar verdigine gore.
herkes dengi dengine. sen engelli halinle engelsiz kadına göz koyarsan böyle olur. engelli kadınla kim evlenecek peki?

en başta seni anlayabilecek kendin gibi bir engelli kadınla evlenmeliydin.

herkes açgözlülüğünün bedelini öder.
Yasal gavat.
Birde lafa gelince herkes kadın erkek eşitliği diye havlar durur

Eee sayın feministler nerede sizin insanliginiz

Kadın 3 sene evli kalır boşanır
Sonra ohhh gelsin nafaka

Koca aldatır
Ohhh gelsin 60.000 Türkish lira.
ülkede adalet hukuk mu var ? kadına 60 bin verdiren hakim erkeğin haysiyet şeref ve onuruna saldırı , adamın maddi ve manevi zararı, psikolojik şiddet, aldatılma, kadının haksız zenginleşmesi aman kime ne anlatıyorum. birde adam yüzde 65 engelli.

aldatma suç olmalı cinsiyete bakmaksızın. 15 yıl hapis ve paraya dönderilemeyen.
Kardeş hukukta nasıl bug varsa mağdur suçlu oluyor bir de üstüne para ödüyor mükafata bak. Birde nafakaya bağlayın adamı tam olsun birde öyle siz sikin.
Acaba millet isyan etsin, yasaları değişmek için bahanemiz olsun mantığı mı? Herifi zaten batırmışlar, madem sizi de yanımda götüreyim derse?
Adam hayatı boyunca nikah salonunda attığı o imzanın bedelini ödeyecek. Bir imza nelere kadir.
(bkz: boynuz vergisi)
erkek aldatsaydı; nereden baksan 60 defa aldatma masrafı.
yemek otel eğlence hediye vb masrafları düşününce en az 1000 lira her aldatmada harcanan para ve 60 defa aldatma masrafı.
hakim amca piyasayı biliyormuş, aferim denirdi.

aldatan lavuk her hafta bir defa aldatsa ve bu işi masrafsız olarak araba içinde kuytu yerde yapsa, benzin köprü parası masrafını da düşünürsek; 60 bin lirayı tanzim edebilmesi için en az 2 yıl süre gerekecek.
peki ona 2 yıl boyunca arabanın arka koltuğunda veya ormanda verecek kadın var mı?
sanmam...
hatır için 1-2 defa belki, sonra klasik pişmanım, sen iyi birisin ama artık yapamam, vicdan azabı duyuyorum, yuvan yıkılıyor benim yüzümden, ailem duyacak şüpheleniyorlar, beni takip ediyorlar vs vs yalanlarla kadın lavuğu paketleyip sutlayacak.
adam yalvaracak, yapma etme diye.
kadın olmaz diyecek.
başka birini bulmuştur ve bir zaman sonra tv de alt yazı; şok şok şok!
kayıp olan kadın ormanda öldürülmüş olarak bulundu, aaaaz sonra.

ama kadın aldatmış.
olsun, sonuç yine değişmez.
adam aldatılmış.

Twitter üzerinden sesini duyurmaya çalışan işsiz ve yüzde 65 engeli olduğunu iddia eden Mehmet Kara adlı vatandaş, öğretmen eşinin kendisini aldattığını ve mahkemeye söz konusu aldatma olayını kanıtlarla sunduğunu öne sürdü. Ancak mahkeme, kadının kişilik haklarını ve özel hayatın gizliliğini ihlal ettiği sebebiyle adamı ağır kusurlu sayarak 20 bin TL maddi tazminat, 23 bin TL manevi tazminat, 14.400 TL toplu yoksulluk nafakası, 400 TL tedbir nafakasının karar kesinleşinceye kadar devamına ve ziynet eşyalarının reddine karar verdi.

BOŞANMA DAVASINDA VERiLEN KARAR ŞÖYLE
Müşterek çocuk yoktur
20 bin maddi tazminat
23 bin manevi tazminat
14.400 TL toplu yoksulluk nakakası
400 TL tedbir nafakasının karar kesinleşinceye kadar devamına
Ziynet eşyalarının reddine.

sonuç olarak yine bir kadın cinayeti duyacağız gibi, duyar kasanlar olacak, allah kimsenin başına vermesin.
tabi haklı bir paradır o. sahip çıksaydın kardeşim karına, nasıl aldattırırsın. aldatılman bile suç senin aşağılık ırk seni.
davanın içeriğini bilmiyorum ama espiri mahiyetinde anlaşılan aldatan kadının arkası sağlammış hem mecaz hem gerçek manada.
Saptırma haber!
ispatlanabilmiş bir aldatma falan yok. Ödenecek paralar boşanma tazminat ve nafaka paraları. Her boşanmada olan.

Öyle canın isteyince kolayca, bedelsiz karı boşamak var mı?

Eşşek gibi ödersin.

Engelliyim diyerekten demagoji yapıyor puşt.
Mahkemenin “Müşterek çocuk yoktur“ tespiti karardaki tek sevindirici taraf olmuş.
aldatan taraf erkek olsaydı ülkenin en haşmetli gay'ini tutar mahkemede adamın önüne salarlardı ceza olarak. malum bir istanbul sözleşmemiz yok erkekler olarak.
delinin biri kuyuya bir taş atıyor bir sürü iqsuz da ardından atlıyor....

karar zaten ahlaken doğru değil ama somut olayda hakim ben ahlaken doğru olanı yapayım bu nedenle "hukuka aykırı elde edilen delili hükme esas alayım" diyemez...

özel hayatın gizliliği anayasal bir haktır ve güvence altındadır... yani evlenmek bu hakkı ortadan kaldırmaz...

hakimin somut vakıada zinaya karar vermesi için tam bir vicdani kanaat oluşturup hareket etmesi gerekir, bunu da hukuka aykırı delil ile elde etmesi mümkün değildir... zaten hakim burada o yonde karar verse istinaf bunu bozar...

koca mağdur olmuştur bu bir olgudur evet lakin hüküm altına alınan maddi değerler de kanun kaynaklıdır...

hukukta her zaman 2+2=4 etmez.